• Pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

          • W piątek 26 stycznia uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelnika biblioteki. Uroczystość odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie. Po przywitaniu, dyrektor biblioteki p. Aleksandra Klim przeczytała dzieciom opowiadanie pt. "Księga z białymi stronami z książki". Następnie dzieci złożyły przysięgę poszanowania książek. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia pani dyrektor wręczyła każdemu pierwszoklasiście pamiątkową książkę, kartę czytelnika biblioteki oraz zakładkę z zasadami dbania o książki.

            W drugiej części spotkania najmłodsi zapoznali się z ofertą biblioteki oraz wzięli udział w zabawie fantowej, w której odgadywali tytuły popularnych baśni i bajek. Na koniec dzieci miały czas, by wypożyczyć swoją pierwszą książkę. 

        • „Jeśli, kochasz dzieci, nie pal….odpadami”
          • „Jeśli, kochasz dzieci, nie pal….odpadami”

          • Nasza szkoła przystąpiła do akcji ekologicznej organizowanej przez Fundację Arka - „Jeśli, kochasz dzieci, nie pal….odpadami”. Przeprowadzono pogadanki i dyskusje na temat „Czyste powietrze- zdrowy człowiek”. Zwracano uwagę, że wszyscy ludzie bez względu na swój wiek, są odpowiedzialni za czystość środowiska: powietrza, wody, gleby. Zachęcano do segregowania śmieci. Dzięki ustawieniu w szkole specjalnych pojemników, zakupionych przez Urząd Gminy w Krasocinie, każdy może zachować się jak prawdziwy przyjaciel przyrody- np. plastikowe butelki wrzucić do pojemnika, zamiast do …..pieca. Zakrętki zaś można oddać potrzebującym, chorym dzieciom, dzięki czemu będą mogły uzyskać pomoc w leczeniu lub rehabilitacji.
                        Uczniowie wszystkich klas wzięli również udział w szkolnych konkursach: plastycznym, literackim oraz informatycznym. Duży nacisk położono na samodzielność wykonania pracy (plastycznej, literackiej) oraz pomysłowość. Najlepsze prace nagrodzono, ale największą nagrodą dla nas wszystkich będzie czyste powietrze, jeśli wszyscy o nie zadbamy.

        • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          • "Kocham mocno Babcię, Dziadka -
            to nie żarty moi mili.
            Dzisiaj im życzenia składam,
            by sto latek jeszcze żyli".
             
             
            "Kochana Babciu! Jak można pomieścić w sobie, tyle troski, ciepła i miłości. Jak można podarować innym tyle uśmiechu, dobroci i radości. Jak można zdobyć zdolność by w trudnych chwilach nieść pociechę. Jak można powiedz Babciu stać się jak Ty, cudownym człowiekiem?"

            www.wspolczesna.pl
             
             

             
        • "Bajka o dzielnym Szewczyku"
          • "Bajka o dzielnym Szewczyku"

          • 19 stycznia br. przedszkolaki oraz uczniowie klasy II i III uczestniczyli w spektaklu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa – „Bajka o dzielnym Szewczyku”. Sztuka opowiadała o Szewczyku Dratewce, który pomagał księciu w podróży do zamku złej czarownicy.  Celem tej wyprawy było uwolnienie uwięzionej tam księżniczki Mortadeli. Na oczach widzów książę przeszedł wewnętrzną przemianę; z  zapatrzonego w siebie człowieka, w skorego do pomocy, przyjacielskiego mężczyznę  gotowego walczyć z przeciwnościami losu. W osiągnięciu zamierzonego celu pomogli księciu nowo poznani przyjaciele, których spotkał na swojej drodze.

            Ten pogodny, pełen dynamiki i ciepła teatrzyk pokazał wszystkim widzom, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągnąć szczęście.  Dużym walorem  przedstawienia była również wspaniała muzyka a także  taniec i śpiew, który spotkał się z wielkim entuzjazmem dzieci.

            Kolejnym atutem przedstawienia była pomysłowa scenografia, fantastyczne kostiumy, efekty specjalne oraz znakomicie dobrane rymowane teksty. Teatr wzbudził  w dzieciach wiele pozytywnych emocji.

          • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

          •  

            Za nami 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

            Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzinom za zaangażowanie w tegoroczną akcję. Sprzedając ciasta, organizując kiermasz stroików, loterię fantową oraz licytację gadżetów, a także kwestując nasi wolontariusze zgromadzili 2018 zł.

             

            Jeszcze raz bardzo dziękujemy za gorące serca i otwartą kieszeń.

             

            Siema!

            Organizatorzy

          • „Jeżeli tak uroczyście
            obchodzimy narodzenie Jezusa,
            czynimy to dlatego, aby dać świadectwo,
            że każdy człowiek jest kimś jedynym
            i niepowtarzalnym…”

            Jan Paweł II

            Serdecznych Świąt otulonych
            śniegiem i ciepłem rodzinnym
            oraz spełnienia marzeń i nadziei
            w Nowym 2018 Roku.

             

        •  KONKURSY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPEKĘ BOŻONARODZENIOWĄ ROZSTRZYGNIĘTE!
          • KONKURSY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPEKĘ BOŻONARODZENIOWĄ ROZSTRZYGNIĘTE!

          • W Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie odbył się X  Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.
            Szopka ucznia klasy III,  Filipa Jamorskiego otrzymała III miejsce, a  szopka Oliwiera Włodarczyka, ucznia klasy VI - wyróżnienie.

             

            W dniu 11 grudnia 2017 roku jury konkursu wyłoniło najlepsze prace III Diecezjalnego Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową.

            Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły, Karol Dobrzański. Praca ucznia klasy IV zdobyła wyróżnienie. Dodatkowym wyróżnieniem było to, iż biskup kielecki Jan Piotrowski poprosił, aby wylicytować dla Niego szopkę Karola.

            Gratulujemy!

        • Gminny drużynowy turniej tenisa stołowego
          • Gminny drużynowy turniej tenisa stołowego

          • Dnia 13 grudnia w Szkole Podstawowej w Bukowie został rozegrany drużynowy turniej tenisa stołowego w czterech kategoriach. W trzech z nich uczniowie naszej szkoły  zajęli I miejsce,
            nie pozwalając się pokonać żadnej reprezentacji szkół z naszej gminy.

            Nasi wspaniali tenisiści to:

            Zuzanna Jaśkiewicz  kl. V

            Martyna Uranek  kl. V

            Oliwia Wijas  kl. VII

            Natalia Robak  kl. VII

            Emil Szydłosz  kl. VI

            Dominik Sobczyk  kl. VI

            Gratulujemy!

          • SZLACHETNA PACZKA

          •  „…Dobroć jest cichym czynieniem tego,
             o czym inni mówią głośno..”

            Jak co roku społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję szlachetnej paczki.
            Wszystkim, którzy  wspomogli akcję swoimi darami z serca DZIĘKUJEMY.

        • „LEPSZY INTERNET ZACZYNA SIĘ OD CIEBIE!”
          • „LEPSZY INTERNET ZACZYNA SIĘ OD CIEBIE!”

          • „Wszyscy chcemy być bezpieczni w świat cyfrowy wyruszając, wymagajmy więc od innych, lecz od siebie zaczynając” Dzisiaj, w XXI wieku,  bezpieczne korzystanie z Internetu jest prawdziwym wyzwaniem. Już po raz VII Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z  Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach realizowało Projekt pod hasłem „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017”. Projekt ma na celu m.in.  upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu, kształtowanie właściwych postaw wobec mowy nienawiści, dyskryminacji i łamania praw człowieka. W tegorocznej edycji wzięło udział 191 szkół z województwa świętokrzyskiego. Spośród 158 prac przesłanych na konkurs, praca Katarzyny Lewandowskiej, uczennicy klasy V  zajęła I miejsce.Kasia w swojej prezentacji zamieściła  krótką wypowiedź, słowa skierowane do rówieśników, o tym jak postępować, aby Internet „był pomocą dla dorosłych i dla dzieci”. W krótkich wierszykach radziła  koleżankom i kolegom jak bezpiecznie surfować w Sieci. W nagrodę otrzymała kamerę Sony 4D oraz smartwatch’a.

            Echo Dnia

            Gratulujemy!

        • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE
          • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

          • Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Błażej Dyksiński, Michał Uranek i Oliwia Wijas (klasa VII) zostali zakwalifikowani do II etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        • GMINNY TURNIEJ BADMINTONA
          • GMINNY TURNIEJ BADMINTONA

          • Nasza szkoła była współorganizatorem Gminnego Turnieju Badmintona ,,Shuttle Time”, który został rozegrany 24 listopada w Szkole Podstawowej w Krasocinie. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach. Każda szkoła mogła być reprezentowana przez 8 zawodników.
            Nasi sportowcy wywalczyli następujące miejsca:

             w kategorii klas  IV - V

            Julia Włodarczyk  – I miejsce

            Zuzanna Włodarczyk – II miejsce

            Chłopcy

            Kacper Janicki – III miejsce

            Szymon Nieckarz – IV miejsce

             

            W kategorii klas  VI  - VII

            Dziewczęta

            Natalia Robak – I miejsce

            Oliwia Wijas – II miejsce

            Chłopcy

            Dominik Sobczyk – I miejsce

            Szymon Wojtasiński – II miejsce

             

            Wszystkim sportowcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

        • Kolejne sukcesy naszych sportowców
          • Kolejne sukcesy naszych sportowców

          • 23 listopada 2017 r. nasze utalentowane tenisistki wzięły udział w I rundzie nowej edycji Ligii Szkolnej Tenisa Stołowego 2017/ 2018, która rozegrana została w Bilczy.

            Uczennice klasy VII Oliwia Wijas i Natalia Robak,  w swojej grupie dzielnie pokonały wszystkie rywalki i między sobą rozegrały mecz finałowy. Oliwia zajęła I , a Natalia II miejsce.

            Razem z nimi o jak najlepsze miejsce w swojej grupie walczyły Zuzia Jaśkiewicz i Julia Włodarczyk, uczennice klasy V. Zuzia zajęła 9 miejsce na 36 zawodniczek w swojej kategorii.

        • "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze"
          • "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze"

          • Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”, organizowanym przez: Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. Uczniowie mieli za zadanie przygotować indywidualnie w formie elektronicznej prezentację multimedialną  pt. „Mądrze, grzecznie i bezpiecznie korzystam z Internetu”.  Dzieci klas młodszych realizowali zadanie konkursowe w formie pracy plastycznej.

            Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się prace następujących uczniów:

            1. Katarzyny Lewandowskiej (kl. V)

            2. Natalii Robak (kl. VII)

            3. Zuzanny Włodarczyk (kl. VII)

            Z klas młodszych najładniejsze prace wykonali:

            1. Klaudia Raczyńska (kl. III)

            2. Filip Jamorski (kl. II)

            3. Zuzanna Robak (kl. I)

            W ramach realizacji zadań konkursowych w naszej placówce gościł posterunkowy Zbigniew Lichosik. Policjant wygłosił  prelekcję oraz odpowiadał na pytania uczniów związane z cyberprzemocą, cyberprzestępczością oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich.

        • Andrzejki
          • Andrzejki

          • 26 X przedszkolaki oraz uczniowie ki. I - III uczestniczyli w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez grupę animacyjną ,,Art - -Smile'' z Kielc. Były tradycyjne wróżby andrzejkowe przeplatane dobrą zabawą. Liczne konkursy, malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny stanowiły atrakcję dla dzieci.Na zakończenie każdy z uczestników zabawy otrzymał pamiątkowy kamień runiczny oraz zwierzątka wykonane z baloników.

        • Nasi uczniowie laureatami XI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka
          • Nasi uczniowie laureatami XI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka

          • Dyksińska  Ada (kl. IV), Jamorski Filip (kl. III), Mróz Bartosz (kl. II), Raczyńska Klaudia (kl. III), Robak Jakub (kl. IV), Szymański Michał (kl. II) i Świerczyńska Maja (kl. IV) zostali laureatami XI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka.

            Jury I miejsce w grupie uczniów kl. I - III przyznało Klaudii Raczyńskiej,

                  II miejsce - Bartoszowi Mrozowi,

                  III miejsce - Filipowi Jamorskiemu.

            Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.

                                                                                               

                                                                                                     zdjęcia

            SEN

            Czy to sen był, czy na jawie…?

            To się stało właśnie dziś.

            Na mym łóżku, tuż przy ścianie

            siedział sobie mały miś.

            Klaskał w łapki, brzuszek głaskał,

            jedząc miodek głośno mlaskał.

            Kiedy oczy swe przetarłem…

            nic dokoła mnie nie było!

            No i wtedy zrozumiałem,

            że to wszystko mi się śniło!

            JESIEŃ

            Wesoły wietrzyk drzewem kołysze,

            jak strąci kasztan, to zaraz słyszę.

            Lśniące kasztany, złociste liście-

            pokryją ziemię barwnie, złociście.

            Matka Natura swe farby wzięła

            i tworzy śliczne, jesienne dzieła.

            Barwy wybiera, kolory łączy,

            przed zimą zdąży…, przed mrozem skończy?

            A wietrzyk zwiewa dalej te liście,

            by ziemię okryć pięknie, złociście.

             

            CZAS DO SZKOŁY

            Przyszedł wrzesień, a z nim szkoła,

            dzwonkiem rano dzieci woła.

            By w jej mury przychodziły,

            Nowych rzeczy się uczyły.

            Mały człowiek, mało wie…

            z wielką chęcią uczy się.

            Książki czyta, wiersze pisze,

            i  nie zawsze lubi ciszę.

            Gdy jest lekcja grzecznie siedzi,

            i udziela odpowiedzi.

            Gdzie na mapie Polska leży,

            jak żółw pisać się należy.

            Wie to każdy mały skrzat,

            chce być z nauką za pan brat!

             

                                                                                                                                             Filip Jamorski (kl. III)

                                                                                                                                                                                                                                      

            CIOCIA

            Co za rwetes, co za krzyki! Jedzie ciocia z Ameryki

            Nasz Krasocin zwiedzić pragnie, czy do gustu jej przypadnie?

            Pokażemy wiatrak stary, Marię z Groty też do pary.

            Jana, co na brzegu siedzi, Park Przedborski ciocia zwiedzi.

             

            W bibliotece czeka wiedza, każdy chętnie ją odwiedza.

            Tam też ciocię zabierzemy, mądre książki pokażemy.

            Okolicę trzeba zwiedzić, dwory piękne też odwiedzić.

            I kościoły zabytkowe, wszystko będzie kolorowe.

             

            Potem ciocię pożegnamy, na lotnisku pomachamy.

            Wspomnień będzie mieć bez liku, wszystko spisze w pamiętniku.

            KSIĄŻKI

            Gdy przeżywać chcesz przygody

            I emocji poczuć dreszcz

            Niezależnie od pogody

            Nawet kiedy  pada deszcz.

             

            Weź więc z półki książek kilka,

            Usiądź szybko gdzieś wygodnie,

            Nie upłynie nawet chwilka

            Wokół zrobi się pogodnie.

             

            Bo to książki nas przenoszą

            W świat bajkowy i wspaniały,

            Smutki od nas też przepłoszą,

            By się serca nasze śmiały.

             

            Moc postaci, wciąż czekając

            Na twą wyciągniętą dłoń.

            W świat fantazji porywając

            Chcę zanurzyć w kartek toń.

            MAJOWE CUDA

            Ukwiecona łąka barwami się kłania,

            A słonko z chmurkami po niebie się gania.

            Na   rabatkach kwitną urodziwe kwiatki,

            Strojąc się od rana w kolorowe płatki.

             

            Od godzin porannych, wśród nich, w pocie czoła,

            Pyłek na miód zbiera pracowita pszczoła.

            W owocowym sadzie, pięknie kwitną drzewa,

            Pośród ich gałęzi ptaszek trele śpiewa.

             

            A wiosenny wietrzyk delikatnie wieje,

            Wraz ze słonkiem sprawia, że jest nam weselej.

             


                                                                                                                                                                            Klaudia Raczyńska (kl. III)

             

            ENERGETYK

            Gdy wiatr chce poczuć we włosach

            I słońcem zostać skąpana

            Urządzam sobie wycieczkę

            Na łąkę z samego rana.

            Wśród kolorowych kwiatów,

            Na miękkim z trawy dywanie,

            Pod parasolem błękitu

            Trwa moje oczekiwanie.

            Zamykam oczy i marzę,

            Zaczynam też wierzyć w cuda,

            Dostaje  tyle energii,

            Że krzyczę: „Wszystko się uda!”.

             

            OJCZYZNA

            Jeszcze jestem dzieckiem

            I pewnie nie wszystko rozumiem,

            Ale me małe serce

            Wielce się zwykle raduje,

            kiedy ojczysty wiatr czuje,

            który flagą faluje.

            I mgłą mi oczy zachodzą,

            Na serce ręka wędruje,

            Gdy  melodia hymnu

            Do uszu mych dolatuje.

            Wtedy brakuje jednego-

            Widoku orła białego.

            I to pozwala mi właśnie,

            Docenić wagę tego,

            Że  żyję pod polskim niebem

            I nie brak mi niczego.

             

            SIŁA REKLAMY

            Choć nie jestem z sobą w zgodzie

            To uległam nowej modzie.

            W obsesyjne sidła wpadłam,

            Strachu nie raz się najadłam

            Bo to sprawa ważna taka….

            Zbieram punkty na świeżaka.

            A to trudne jest zadanie,

            Dużo czasu tracę na nie.

            Aby w zbiórce mieć wyniki

            To stosuje różne triki.

            Listę zakupów ja układam

            I obiadu więcej zjadam.

            Mama dzielnie mnie wspiera,

            Więc na zakupy często się wybiera.

            Wzbudza wiele we mnie emocji,

            Chęć oddania się promocji.

            Przecież  każdy to powie,

            że dziecko stanie na głowie,

            By zabawkę zdobyć sobie.

            Bo to trudne jest zadanie,

            Nie poddawać się reklamie.

             

                                    
                                                                                                                                                                              Ada Dyksińska (IV)

            NASZ KRASOCIN  

                                    

            Nasz Krasocin jest wspaniały,

            Nie za duży , nie za mały.

            Tutaj zawsze jest wesoło,

            Bo lubimy tańczyć wkoło.

            Wójta także mamy spoko,

            Który nieraz puści oko.

            Czasem zmarszczy swoje brwi,

            Bo i On ma gorsze dni.

            Nasza Gmina jak już wiecie,

            Najwspanialsza jest w powiecie.

            Ja się tutaj urodziłam,

            I do szkoły też chodziłam.

            Wszyscy ludzie są tu mili,

            Niosą pomoc w przykrej chwili.

            Bardzo lubię swoją Gminę,

            Nie opuszczę jej na chwilę.

             

            KONKURS POETYCKI

             

            Jak co roku o tej porze w bibliotece,

            Mamy konkurs o autorze i poecie.

            Bo Pan Feliks był autorem i poetą,

            Wiersze pisał - co było jego zaletą.

            Na  Facebooku już nie siedzę,

            Tylko wiersze sobie klecę.

            I choć piszę nie na stopnie,

            Staram się dla Was okropnie.

            Napiszę o wszystkim co mam,

            Bo super rymy znam.

            Rymowanie to jest fajna rzecz,

            Natchnieniu nie mówię precz.

            Żaden ze mnie jest poeta,

            Dla zabawy wiersze sklecam.                                        

             

            MOJA KLASA

             

            Moją klasę wszyscy znają,

            I ją ciągle uciszają.

            U nas zawsze coś się dzieje,

            I się każdy głośno śmieje.

            Dzień za dniem się wygłupiamy,

            I na testach wciąż ściągamy.

            Pani wcale nie słuchamy,

            Więc oceny kiepskie mamy.

            Nasi chłopcy się spóźniają,

            Wszystko w nosie zawsze mają.

            A dziewczyny się malują,

            Także  lekcje zaniedbują.

            My się Pani nie boimy,

            Więc się ciągle z nią czubimy.

            Raz jest piątka, raz jest pała

            Moja klasa jest wspaniała.

             

             

                                                                                                                                                            Maja Świerczyńska (IV)

             

            GMINA KRASOCIN

                                                                                      

            Moja gmina jak już wiecie

             najpiękniejsza jest w powiecie.

            Dookoła wioski piękne a w nich szkoły, boiska, place zabaw, lasy i zielone pastwiska.

            W gminie w Krasocinie czas spokojnie

            sobie płynie.

            Tu nad stawem odpoczywasz,

            I piękne widoki podziwiasz.

            Tu najsłynniejsza Orkiestra Młodzieżowa Aplauz  gra i mażoretkom do tańca przygrywa.

            Biblioteka duża piękna w Krasocinie,

            również na cały kraj słynie.

            Mamy wiatrak holenderski, jakich mało wciąż przejezdnych zachwyca nieśmiało.

            A gdy sprawę jakąś masz, do Urzędu Gminy

            szybko gnasz.

            Miłe panie tam pracują, zawsze pomoc oferują.

            A gdy kłopot duży masz, to do wójta szybko ruszasz.

            On na wszystkim się zna i pomaga w trymiga.

            Niech dziś każdy dowie się, że tu dobrze żyje się.

             

            TRUDNE ZADANIE

             

            Jak co roku o tej porze,

            wciąż dylemat mam ogromny.

            O czym pisać, czym zaskoczyć zacne jury?

            By mnie wreszcie zobaczyli.

                                          

            I oto nadszedł wielki dzień

            Znów w bibliotece spotykamy się.

            Jury pięknie wystrojone i do pracy już gotowe.

            Wszystko jest już obgadane i nagrody już przyznane.

            Wyróżnienia pewnie też tak, co roku przecież jest.

                                   

            Dziś sponsorów wyróżniamy dzięki nim nagrody mamy.

            Trudne jury ma zadanie nie zazdroszczę tego wcale.

            Spośród mnóstwa wierszy wybrać kilka najpiękniejszych.

             

            Dzisiaj wszyscy tu czekamy, mocno kciuki swe trzymamy.

            Pewny jestem jedynie tego, że jury sprawiedliwie oceni mnie.

             

            MOJA WIEŚ

             

            Na ziemi są różne kraje, miasta oraz wsie.

            A ja z nich wszystkich najbardziej lubię i cenię moją wieś.

             

            Czostków, wioska moja się nazywa

            i urokiem swym zachwyca, bo to piękna okolica.

            Są tu lasy, łąki, pola, piękne domy oraz szkoła.

            Tu boisko mamy do grania i plac zabaw do aktywnego wypoczywania.

            W Czostkowie stacje kolejową mamy i chętnie z niej w dalekie podróże wyruszamy.

             

            Gdy będę dorosły i wyjadę do dużego miasta

            uczyć się, zawsze będę pamiętał o Czostkowie.

            Znam tu każde miejsce i każdy kąt i nigdy

            nie zapomnę, że pochodzę stąd.

             

                                                                                                                                                                   Jakub Robak (kl.IV)

            MÓJ WIDOK Z OKNA

             

            Kiedy okno szeroko otwieram,
            mam  widok, że aż dech zapiera.
            Na podwórku rosną malwy i tuje,
            to mama je codziennie pielęgnuje.
            W trawie kot się przeciąga leniwie,
            piesek wiernie domostwa pilnuje.
            W dali wzorzyste dywany pól się ścielą,
            Na ich krańcu stoi samotny ul błyszczący bielą.
            A na horyzoncie wstęga lasów błękitnych
            i łagodne, swojskie stoki Gór Świętokrzyskich…

             

            LEGENDY

             

            Znam legendy świętokrzyskie,
            są mi one bardzo bliskie.
            Babcia mi je opowiada
            w ciemne, jesienne wieczory.
            O czarownicach, co na miotłach pomykają
            i na gołoborzach sabaty urządzają.
            Jak Mieszko sen o zbójcach prześnił,
            znalazł dziwny kieł i…
            miasto Kielce założył.
            O wędrowcu z kamienia
            co na Święty Krzyż się wspina,
            ziarnko po ziarnku wędruje
            i u stóp Łysej Góry
            koniec świata zwiastuje.
            O mojej wsi Czostków,
            którą dlatego tak zwą,
            że małe cząstki pól okalają ją.

             

            DRUGOKLASISTA

             

            Chodzę już do drugiej klasy,
            są tu ze mną same Asy!
            Co dzień rano w ławce siadam,
            znów sto pytań pani zadam!

            Wszystko mnie interesuje,
            kto wymyślił, że ,,-uje się kreskuje ?’’
            Ten ktoś chyba nigdy dyktand nie pisał ?
            Albo miał z nich same piątki
            i  z nudów takie trudności wymyślał.

            Czy marcińskie rogale Marcin sam wypieka?
            Oscypek podhalański zdrowszy jest od mleka?
            Gdy wszystkie pytania już zadam
             i usłyszę odpowiedzi ,
            zjadam drugie śniadanko,
            bo myślenie dużo energii wymaga.
            Zeszyt w kratkę otwieram. Hura !

            Cyferek szereg przez tablicę pomyka.
            Mój kochany przedmiot to matematyka !

                                                                                                                                                                 Bartosz Mróz (kl. II)

            MAM  TALENT

             

            Kucharz ze mnie doskonały,
            moje wesołe kanapki mamie smakowały.
            Jutro będą w biedronki i w kwiatki,
            a dziś sałatka jarzynowa
            taka piękna, pachnąca i kolorowa.
            Jutro z moim tatą
            ugotuję zupę pomidorową
            i zieloną, ulubioną – ,,szrekową’’.
            Mama w domu ciągle tak powtarza:
            ,,Mam kochanego synka,
            zdolnego kucharza !’

             

             

            MÓJ PRZYJACIEL LAS

             

            Lubię chodzić po lesie,
            złote liście zbierać,
            słuchać ptaków śpiewania,
            widok smukłych drzew
            w postaci zdjęć uwieczniać.
            Czasem grzybek przy drodze
            mruga do mnie okiem,
            lub poziomki czerwone
            kuszą swym widokiem.
            A ja wcale się nie boję
            gdy w trawie coś szeleści
            albo konar groźnie wygląda zamglony.
            Czuję się tu bezpieczny i swobodny,
            bo las to mój przyjaciel niezawodny

            WAGARY

            Wczoraj miałem śmieszny sen.
            Przed mym oknem  się pojawiło coś.
            Wyglądało jak wesoły łoś,
            gaworzyło do mnie językiem mojej młodszej siostry i poszło do sąsiada skubać pod płotem osty,
            zanim poszło kosz jabłek mi zostawiło
            i wszystkiego najlepszego mi życzyło.
            Obudziłem się bardzo wesoły,
            lecz zaspałem i… nie poszedłem do szkoły.

             

                                                                                                                                                              Michał Szymański (kl. II)

             

             

            Gratulujemy !!!

        • I miejsce Dominika w konkursie fotograficznym
          • I miejsce Dominika w konkursie fotograficznym

          • W czwartek, 16 listopada br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyło się podsumowanie VI Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda Powiatu Włoszczowskiego w Promieniach Lata”.

            Organizatorem konkursu był Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie, a fundatorami nagród dla laureatów Starostwo Powiatowe we Włoszczowie i Urząd Gminy Włoszczowa.

            Komisja konkursowa dokonała oceny niemal 100 fotografii, a I miejsce w kategorii uczniów klas IV-VII przyznała uczniowi naszej szkoły Dominikowi Sobczykowi.

            Gratulacje!