• Święta Bożego Narodzenia

• Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

• Jasełka bożonarodzeniowe

• "W drodze do Betlejem" to tytuł jasełek bożonarodzeniowych, jakie 21 grudnia, całej społeczności szkolnej przedstawiły przedszkolaki oraz  uczniowie klasy I, II i III.
            Przekaz przedstawienia był bardzo współczesny i skłaniał do refleksji o co tak naprawdę chodzi  w święta Bożego Narodzenia.
            Zabiegamy o wiele, a potrzeba tak mało - aby w domu, rodzinie, natłoku obowiązków i spraw do załatwienia znaleźć miejsce dla Boga, przed którym tak wielu ludzi również i dzisiaj zamyka drzwi. Boże Narodzenie to nie tylko zakupy, prezenty,  porządki, choinka...
            Drogę do Betlejem współczesnemu człowiekowi starały się pokazać anioły, które tłumaczyły zabieganym ludziom jaki jest sens Bożego Narodzenia, a następnie zabierały ich w podroż do Betlejem. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów  opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Nie pozbawiajmy Bożego Narodzenia - Bożego Narodzenia.
             Jezus przyszedł na świat, by szukać i zbawić tych, którzy zbłądzili.
             Pozwól się odnaleźć, otwórz Mu drzwi swego serca i zaproś do środka.

• XVI Gminno- Parafialny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

• 20 grudnia 2023 r. odbyło się w Domu Kultury w Krasocinie uroczyste podsumowanie „XVI Gminno-Parafialnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych” organizowanego przez  Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie. Hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu to: „Ekologia Świętego Franciszka”. Konkurs adresowany był do uczniów klas I–IV i V–VIII ze szkół podstawowych z terenu Gminy Krasocin. Celem konkursu było popularyzowanie obrzędowości i ludowej twórczości artystycznej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia oraz promowanie ekologicznego trybu życia i wdrażanie do segregacji odpadów i ich wtórnego wykorzystania. Do konkursu zgłosiły się wszystkie szkoły z  naszej gminy, prezentując 12 stajenek.

Oczywiście, nie zabrakło prac dzieci z naszej szkoły. Konkursowe szopki wykonały: Kaja Tomaszewska, uczennica  kl. I oraz Nikola Bielas, ucz. kl. V.
            Kaja za swoją szopkę otrzymała I miejsce, a Nikola  wyróżnienie.
            Wszyscy uczestnicy zmagań dostali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Opiekunem uczennic  była p. Anna Robak

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy dziewczętom za godne reprezentowanie naszej szkoły.