• I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Styczniowym im. ks. Wincentego Ingielewicza

• ​​​​Uczennice klasy VII, Julia Bodzioch i Zuzanna Robak,  uczestniczyły w I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Styczniowym. Dziewczęta wykazały się dużym zasobem wiedzy o wydarzeniach dotyczących okresu walki Polaków o niepodległość.

Julia Bodzioch zdobyła zaszczytne II miejsce.

Uczennice do konkursu przygotowała p. Dagmara Dominiak

• NIE-PRZEMOC-TAK

• Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w konkursie plastycznym organizowanym pod hasłem: "NIE-przemoc-TAK".

I miejsce - Zuzanna Robak(klasa VII)

II miejsce - Kaja Tomaszewska(klasa I)

III miejsce - Kacper Supernat(klasa V)

• BAŚNIOWA PRZYGODA

• 21 listopada uczniowie kl. I – III wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny ,,Baśnie Andersena’’, wystawiany w Domu Kultury we Włoszczowie przez Poznański Teatr Aktora. Młodzi widzowie, weszli w baśniowy świat
             i prawdziwie przeżywali wraz z bohaterami ich wszystkie perypetie i przygody. Ciekawe kostiumy, dekoracje, gra świateł a także dobry kontakt z publicznością sprawił, że ponad godzinne przedstawienie, które w magiczny sposób przeniosło nas w świat fantazji, upłynęło jak jedna chwila. Spektakl, na który zaprosił wszystkich sam  pan Andersen, zawierał trzy baśnie. Były to: ,,Świniopas’’, Nowe szaty cesarza’’ oraz ,,Brzydkie kaczątko’’. W dodatku każda z nich była zainscenizowana w innym stylu; pierwszą przedstawiali aktorzy, w drugiej użyto masek, a w trzeciej oglądaliśmy kukiełki. Ponadczasowe baśnie tłumaczyły nam czym jest i jak ważna jest przyjaźń, tolerancja oraz to, że każdy człowiek niezależnie od wyglądu zasługuje na szacunek.
            Spektakl teatralny dostarczył małym widzom super zabawy oraz wspaniałych wrażeń.

• Warsztaty chemiczne

• 17 listopada uczniowie klas 0-IV byli uczestnikami warsztatów chemicznych.
            Prezentowane doświadczenia z wykorzystaniem produktów znajdujących się w każdej kuchni
            oraz innych substancji chemicznych wywoływało zdziwienie i zaskoczenie wśród uczniów.
            Największy aplauz otrzymały pokazy „Wulkanu”, „Słoniowej pasty do zębów”, „Chemicznej
            lokomotywy”.
            Następnie odbył się krótki test znajomości użytych składników oraz nazw naczyń
            chemicznych wykorzystywanych w pokazie.
            Warsztaty dostarczyły wielu wrażeń oraz wzbudziły zainteresowanie chemią.

• 11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

•  Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi.

„Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”.

Jan Paweł II

11 listopada 1918 roku to niezwykle ważna data w historii Polski. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał upragnioną wolność.

13 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
            W zorganizowanie apelu zaangażowali się uczniowie klasy IV oraz przedstawiciele klas V i VII.

Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu narodowego w obecności pocztu sztandarowego szkoły. Poprzez poezję i muzykę mali patrioci, w klimacie zadumy i patriotycznej refleksji,  przedstawili historię Polski w drodze do niepodległości.  Przypomnieli wszystkim, przepełnioną bólem i cierpieniem, historię narodu polskiego oraz uczcili pamięć tych, którym Polacy zawdzięczają własne państwo i to, że mamy dziś szczęście dorastać i żyć w wolnym kraju.