• "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze"

• We współczesnym świecie, w którym dostęp do nowoczesnych technologii oraz Internetu jest wszechobecny, jednym z kluczowych działań szkoły powinno być zapobieganie ryzykownym zachowaniompw sieci i ich konsekwencjom. W bieżącym roku szkolnym odbyła się XI edycja konkursu "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze". W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w lekcjach poświęconych  mądremu i bezpiecznemu użytkowaniu zasobów Internetu, spotkali się z funkcjonariuszami policji, przygotowali prace konkursowe. Konkurs objęty został patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty,  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, Wojewody Świętokrzyskiego oraz pani Anny Krupki - Posłanki Ziemi Świetokrzyskiej, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Organizatorami byli: Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli,  Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach oraz Allegro.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięli uczniowie z 87 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego.

Miło nam poinformować, że w zaszczytnym gronie laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Oliwier Jamorski, uczeń klasy III, zobył I miejsce  - w nagrodę otrzymał hulajnogę elektryczną,

Sara Janikowska, uczennica klasy VIII, zajęła II miejsce - w nagrodę otrzymała tablet graficzny.

Nasi uczniowie otrzymali nagrody z rąk dyrektora Departamentu IT  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, pana Roberta Janusa oraz pani Moniki Świercz, kierownika Oddziału Projektów IT,  którzy zaszczycili nas swoją obecnością w dniu uroczystego zakończenia roku szkolnego 2022/2023, za co serdecznie dziękujemy.