• Koniec roku szkolnego to czas podziękowań, podsumowań, ale i  pożegnań.

W piątek 23 czerwca 2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Pożegnaliśmy naszych absolwentów: Oliwię Banasik,  Kacpra Bodziocha, Filipa Jamorskiego, Sarę Janikowską, Aleksandrę Jaśkiewicz, Wiktora Kleszowskiego, Konrada Knapa, Łucję Koszykę, Klaudię Raczyńską, Alana Robaka, Dominika Uranka, Nikolę Wijas, Zuzannę Wijas i Maję Wronę.

Część oficjalną uroczystości rozpoczęłą pani dyrektor Zdzisłąwa Mąkosa, która skierowała do absolwentów oraz wszystkich uczniów podziękowania za trud, wysiłek, zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy, zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Pani dyrektor podziękowała również nauczycielom i pracownikom szkoły za kolejny wspólny rok pełen pracy i sukcesów, za zaangażowanie, za wysiłek włożony w wychowanie i edukację uczniów.

W obecności zgromadzonych na saligimnastycznej: nauczycieli, uczniów, rodziców, zaproszonych gości, najlepsi uczniowie  otrzymali nagrody i świadectwa z czerwonym paskiem. Listy gratulacyjne trafiły do rąk rodziców wyróżniających się uczniów.

Tegoroczna laureatka IV Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki i finalistka VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego, ucznnica klasy VIII, Klaudia Raczyńska oraz finaliścci: Maja Wrona - VI Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego i Dominik Uranek - IV Wojewódzki Konkurs z Informatyki zostali uhonorowani pamiątkowymi  medalami.

W dalszej części uroczystości,  uczniowie klasy ósmej zatańczyli poloneza oraz uczestniczyli w  swojej ostatniej lekcji odbywającej się w murach Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie. Montażem słowno - muzycznym podziękowali pani dyrektor, wychowawcy, nauczycielom,  rodzicom,  a także młodszym koleżankom i kolegom za wspólnie spędzone lata nauki.

• Uroczysta Sesja Rady Gminy

• W dniu 19 czerwca 2023 r. odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy Krasocin, w której wzięli udział zaproszeni goście: Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik, Wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach Pan Sławomir Krzysztofik oraz Wicestarosta Powiatu Włoszczowskiego Pan Łukasz Karpiński.

Podczas sesji wręczono nagrody Wójta Gminy Krasocin Laureatom oraz Finalistom Konkursów Przedmiotowych. Zaproszenia na uroczystość otrzymali ucznioiw z naszej szkoły: Klaudia Raczyńska - Laureatka IV Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki oraz Finalistka VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego, Dominik Uranek - Finalista IV Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki, Maja Wrona - Finalistka VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.

• Przedszkolaki na wycieczce

• W dniu 12 go czerwca 2023 roku grupa przedszkolaków wraz z rodzicami wybrała się do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Przygodę rozpoczęli wędrówką po szeroko rozbudowanej  Alei Miniatur, wszyscy z zaciekawieniem słuchali przewodniczki, która potrafiła wspaniale słowami przenieść  się np. tuż pod Wieżę Eiffla, na” palmową” wyspę w Dubaju w sumie można było zwiedzić sześć kontynentów. Następnie dzieci bawiły się w Stacji Kosmicznej z licznymi atrakcjami przybliżającymi pracę kosmonauty, pływały łódkami w basenie, zjazdom na zjeżdżalniach dmuchanych nie było końca. Uwieńczeniem wycieczki był pyszny obiadek  w lokalnej Restauracji oraz pyszne lody.

• Dzień Dziecka

• Dnia 1 go czerwca 2023 roku został zorganizowany dla uczniów  Dzień Dziecka. W tym dniu nauczyciele na boisku  przeprowadzili różnorodne gry i zabawy sportowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno starszych  jak i młodszych. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się „ Dmuchane zamki”, oraz zabawy długimi balonami. Nie brakowało też chętnych do skorzystania z malowania twarzy. Zorganizowane zostały także zajęcia plastyczne z wykorzystaniem farb. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

• Dzień Mamy i Taty

• W dniu 6 go czerwca 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Uroczysta akademia prowadzona była przez przedszkolaków oraz uczniów klas I-III. Dzieci miały okazję do zaprezentowania swoich talentów i możliwości przed rodzicami oraz gronem pedagogicznym. Akademię uświetniła wymowna scenografia i własnoręcznie wykonane upominki dla rodziców. Dzieci recytowały wiersze, składały podziękowania i życzenia licznie przybyłym rodzicom. Na koniec cała społeczność uczniowska radośnie odśpiewała obecnym Mamusiom i Tatusiom tradycyjne  „Sto Lat”, oraz obdarowała ich upominkami.

• Wycieczka do Bałtowa

• Dnia 12 czerwca 2023 roku uczniowie klas I -III odwiedziliśmy Bałtowski Kompleks Turystyczny. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od ścieżki dydaktycznej. Podziwialiśmy modele dinozaurów naturalnej wielkości. Historię rozwoju życia na naszej planecie pogłębiliśmy dzięki wizycie w muzeum skamielin.

Następnym punktem zwiedzania był zwierzyniec bałtowski. Górną jego część zwiedzaliśmy z pokładu amerykańskiego schoolbusa. Dolną przeszliśmy pieszo. Wracając z „safari” odwiedziliśmy Polskę w miniaturze, gdzie podziwialiśmy najstarsze polskie zamki pałace. Przewodnik opowiadał nam legendy i przybliżał postacie historyczne związane z miniaturowymi budowlami. W oceanarium podziwialiśmy prehistoryczny podwodny świat i przeżyliśmy chwilę grozy spotykając się „oko w oko” z groźnym rekinem.

Kino 5D pozwoliło nam przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie. Przekraczając wrota Sabatówki wkroczyliśmy do świata wiedźm i czarownic, które porwały nas w wir zabaw i sztuczek.

Wycieczkę zakończyliśmy w Parku Zabaw, gdzie każdy mógł znaleźć ulubioną rozrywkę. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

• Podsumowanie konkursu pn. „Segregacja śmieci w oczach dzieci”

• W dniu 6 czerwca 2023 r. podsumowano konkurs "Segregacja śmieci w oczach dzieci", zorganizowany przez firmę PUK TAMAX Sp. z.o.o.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Klasy I – IV

Miejsce I – Bielas Nikola kl. IV