• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”

• W dniu 28 marca 2023 r. odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
            „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa oraz zapoznanie z historią i tradycjami pożarniczymi. W turnieju brali udział uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Krasocin, rywalizujący w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej grupie udział wzięli uczniowie klas od I do IV , a w drugiej-  uczniowie klas V - VIII szkół podstawowych. W turnieju wzięło udział 17 osób ze szkół w Krasocinie, Czostkowie, Mieczynie, Olesznie oraz Bukowie.

Naszą szkołę reprezentowali: Aleksan,dra Jaśkiewicz(klasa VIII), Oliwier Jamorski(klasa III), Maja Kantarek(klasa III) oraz Mikołaj Kantarek(klasa III). Miło nam poinformować, iż dwóch chłopców uplasowało się na podium konkursu. Mikołaj Kantarek, zdobył zaszczytne I miejsce, Oliwier Jamorski- miejsce III. Zwycięstwo, w eliminacjach gminnych, daje chłopcom awans do etapu powiatowego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

• Gminny Turniej Tenisa Stołowego

• W dniu 10.03.2023 r. w Cieślach odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. W rozgrywkach wzięło udział ośmioro uczniów z naszej szkoły: kl. IV- Bielas Nikola, kl. V- Celejowski Krystian, kl. VI- Bodzioch Julia, Bielas Seweryn, kl. VIII- Bodzioch Kacper, Jamorski Filip, Jaśkiewicz Aleksandra, Wijas Zuzanna.
            Troje z nich zdobyło I miejsce: Bielas N., Bielas S., Bodzioch K.
            Bodzioch J. zajęła II miejsce, zaś Celejowski K.- IV.
            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaciętą walkę, zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów naszej szkoly zachęcamy do uprawiania do uprawiania tej dyscypliny sportowej.

• IV Gminny Konkurs Informatyczny, "Jestem bezpieczny w sieci"

• 6 marca 2023 roku podsumowano IV Gminny Konkurs Informatyczny „Jestem Bezpieczny w Sieci”, którego organizatorem był Zespół Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie. Celem  konkursu było promowanie wśród dzieci idei szacunku dla każdego użytkownika Internetu oraz zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z globalnej sieci oraz zapobieganie uzależnieniom. Konkurs rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I-IV i klasy V-VIII.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły.

W kategorii uczniów klas I - IV - I miejsce zdobyła Nikola Bielas, uczennica klasy IV.

W kategorii uczniów klas V-VIII - I miejsce przyznano Sarze Janikowskiej (klasa VIII).

• Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023

• 1Klaudia Raczyńska(klasa VIII)- Finalistka VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego i IV
               WojewódzkiegoKonkursu z Informatyki

2.Dominik Uranek(klasa VIII) - Finalista IV Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki

3. Maja Wrona(klasa VIII) - Finalistka VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego

Uczniów do konkursów przygotowały:

Pani Agnieszka Dyksińska - język polski

Pani Anna Lechowicz - informatyka

• Gminny Turniej Piłki Halowej

• W dniu 27.01 2023 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie rozegrano Gminny Turniej Piłki Halowej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VI w składzie: Banasik Dawid, Bielas Seweryn, Janicki Błażej, Robak Adam. Po zaciętej walce chłopcy zdobyli I miejsce spośród pięciu drużyn biorących udział w rozgrywkach w kategorii kl. 5- 6.
                                                                                                                                     Gratulujemy sukcesu.

• „Z PANEM SCRATCHEM ZA PAN BRAT – EDYCJA 2022″

• Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Klaudia Raczyńska(klasa VIII) znalazła się w grupie finalistów wojewódzkiego konkursu "Z Panem Scratchem za pan brat". Konkurs związany jest z programowaniem w języku Scratch i objęty został patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.