• Godziny dostępności nauczycieli

• Dostępność nauczycieli w szkole (konsultacje dla uczniów, wychowanków
            lub ich rodziców) w roku szkolnym 2023/24

1. Kowalczyk Adriana – piątek 10:55 – 11:40 (raz w tygodniu)
            2. Hatys Joanna – czwartek 12:40 – 13:25 (raz w tygodniu)
            3. Blautt Małgorzata – piątek 12:40 – 13:25 (raz w tygodniu)
            4. Ślęzak-Siwek Aneta – czwartek 12:40 – 13:25 (raz w tygodniu)
            5. Dyksińska Agnieszka – piątek 8:00 – 8:45 (raz w tygodniu)
            6. Drzewiecka Barbara – środa 13:30 – 14:15 (raz w tygodniu)
            7. Lechowicz Anna – piątek 12:40 – 13:25 (raz w tygodniu)
            8. Dominiak Dagmara – poniedziałek 11:50 – 12:35 (raz w tygodniu)
            9. Robak Anna – poniedziałek 13:30 – 14:15 (raz w tygodniu)
            10. Chanc Jolanta – środa 13:30 – 14:15 (raz w tygodniu)
            11. Majecka Marcelina – piątek 10:55 – 11:40 (raz w tygodniu)
            12. Cisłowska Kinga - poniedziałek 9:50 – 10:35 (co trzeci poniedziałek miesiąca)
            13. Chyb Ewa – piątek 12:40 – 13:25 (co trzeci piątek miesiąca)
            14. Libera Iwona – czwartek 13:30 – 14:15 (co trzeci czwartek miesiąca)
            15. Jambor Sławomira – piątek 10:55 – 11:40 (co trzeci piątek miesiąca)
            16. Pietrala Jolanta – poniedziałek 14:15 – 15:00 (co trzeci poniedziałek miesiąca)
            17. Świerczyńska-Wrona Iwona – poniedziałek 11:50 – 12:35 (co trzeci poniedziałek miesiąca)
          • XXIII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

• Dnia 12 października 2023 roku uczniowie klasy IV i V z naszej szkoły uczestniczyli  w XXIII Pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasnej Górze. Tradycyjnie mottem spotkania było hasło Dnia Papieskiego, w tym roku: „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia". Jest ono przypomnieniem nauczania św. Jana Pawła II, który apelował o ochronę życia od poczęcia, do naturalnej śmierci.  Tegoroczny zjazd szkół noszących imię Jana Pawła II, był szczególnym, ponieważ przypadał w 25 rocznicę jubileuszu powstania Rodziny Szkół JPII .

Tego dnia na placu przed jasnogórskim Szczytem zgromadziło się wraz z nauczycielami  ok. 7 tysięcy uczniów  ze szkół podstawowych i średnich  z całej Polski.  Głównym punktem spotkania była Msza św. sprawowana pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka, Duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Kaznodzieja przypomniał, że 16 października mija 45 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Polaka, który prosił, żebyśmy się „nie bali otworzyć drzwi naszych serc dla Chrystusa” i to jest bardzo aktualne dziś, tak, jak hasło tegorocznej pielgrzymki, zaczerpnięte z Dnia Papieskiego: ”Cywilizacja Życia”. – To wielka zachęta do wdzięczności Bogu za dar życia – mówił bp Solarczyk. Po Mszy św. uczniowie jednej ze szkół odczytali akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski oraz okolicznościowy list skierowany do Ojca Świętego Franciszka. Uroczystość zwieńczył wspólny śpiew hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.Spotkanie na Jasnej Górze stanowiło piękny czas, w którym dziękowaliśmy za naszego Patrona, za Jego życie i nauczanie. Podczas pielgrzymki mogliśmy  doświadczyć wspólnoty i radości płynącej z przebywania w tym niezwykłym miejscu.

• XXIV Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

• Dwudziestego trzeciego września 2023 roku, w sobotę, uczennice naszej szkoły wyruszyły na szlak XXIV Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego Święty Krzyż 2023. Dołączyły do uczestników rajdu, którzy  wyruszyli na trasę „Romańską” z Grzegorzowic przez  Chełmową Górę, Nową Słupię na Święty Krzyż.  W tegorocznym rajdzie wzięło udział prawie 2 tysiące turystów - pielgrzymów. Pogoda, choć dość kapryśna, nie popsuła uczestnikom humorów. Uczennice oprócz doświadczeń duchowych, takich jak: uczestniczenie we mszy świętej pod przewodnictwem bpa kieleckiego Jana Piotrowskiego, oddanie czci relikwiom drzewa Krzyża Świętego w kaplicy Oleśnickich,  mogły  również poznać piękno i historię Gór Świętokrzyskich

Poznawanie lokalnych szlaków górskich i świętokrzyskiej przyrody były znakomitą okazją od oddania chwały Bogu, który stworzył taki wspaniały świat!

• Europejski Tydzień Sportu

• W dniach od 23 do 30 września 2023 r. nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu (ETS). Celem tej ogólnoeuropejskiej kampanii realizowanej pod hasłem "Bądź aktywny", jest zachęcenie wszystkich, bez względu na wiek i umiejętności do aktywnego życia przez cały rok. Każda podejmowana aktywność fizyczna to sposób na zdrowe życie.

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju piłki nożnej (kl. IV-VI), uczestniczyli w pieszej wycieczce (kl. VII-VIII), grach i zabawach (kl. I-III). Chętni mogli zmierzyć się w rozgrywkach tenisa stołowego i piłki siatkowej.

• "Super Zbieracz"

• Maja Marcinkowska zdobyła tytuł „Super Zbieracza” w II edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez Urząd Gminy w Krasocinie, we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Maja zebrała 153,6 kg puszek, najwięcej spośród 73 uczniów z terenu gminy Krasocin biorących udział w konkursie.

Ideą konkursu była ochrona lokalnego środowiska oraz promocja postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, a także nauka segregacji odpadów, która jest tak ważna w obliczu rosnących wymogów prawnych w realizacji strategii ekologicznego rozwoju. Intencją organizatora było zachęcenie młodych ludzi do dbania o najbliższe otoczenie poprzez zbieranie, segregowanie i przekazywanie puszek do odzysku. Konkurs łączył w sobie kilka aspektów: poszanowanie zasobów natury, odzyskiwanie surowców wtórnych oraz aspekt społeczny.

W zbieranie surowców wtórnych zaangażowały się dzieci, młodzież oraz ich rodziny.