• I miejsce w XIII Wojewódzkim Konkursie „Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy”

• 18 maja 2022 roku, uczniowie  klasy IV: Maja Wijas, Oliwia Wrona i Igor Kleszowski zwyciężyli w XIII Wojewódzkim Konkursie Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy.
            W tegorocznym konkursie, wznowionym po dwuletniej przerwie, uczestniczyło 17 szkół podstawowych z różnych zakątków  województwa świętokrzyskiego.
            Dzieci konkurowały  zespołowo, rozwiązując zadania wymagające rozległej wiedzy z zakresu znajomości życia, twórczości i działalności Papieża- Polaka.

Gratulujemy!!!

• Podsumowanie konkursu

• W poniedziałek, 23 maja, w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom Powiatowego Konkursu „Najładniejsza pisanka wielkanocna”.  W zacnym gronie, znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Nikola Wijas(VII) - laureatka I miejsca oraz Sara Janikowska(VII), Mikołaj Bąk(IV) i Julian Kucharuk(IV) - uczniowie , którzy za swoje prace otrzymali wyróżnienie.

• Zawód Policjant - praktyczne zajęcia z dziećmi

• Miło nam było gościć funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Podczas spotkania,  najmłodsi uczniowie mieli możliwość utrwalenia przepisów ruchu drogowego. Mundurowi opowiedzieli dzieciom na czym polega ich codzienna służba w policji, pokazali sprzęt służbowy oraz opisali jego znaczenie. Dzieci mogły usiąść w policyjnym radiowozie oraz z bliska zobaczyć jego wyposażenie.

Największą atrakcją okazała się wizyta policyjnego opiekuna- przewodnika wraz z psem służbowym. Policjant opowiedział o swojej funkcji oraz o tym, jak wygląda jego praca.

Atrakcje zapewnione przez policjantów dostarczyły dzieciom mnóstwo radości.

Funkcjonariusze rozdali uczniom elementy odblaskowe, przypominając o tym, jak ważną rolę pełnią.

Bardzo dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji we Włoszczowie.

To było niezapomniane spotkanie.

• Uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych

• W poniedziałek 25 kwietnia 2022 r. w sali konferencyjnej OMEGA w Centrum Kongresowym Targów Kielce  odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego 2021//2022. Uroczystość zorganizowało Kuratorium Oświaty w Kielcach przy współudziale Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Laureaci konkursów otrzymali gratulacje i pamiątkowe medale z rąk Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty pana Kazimierza Mądzika, Świętokrzyskiego Wojewody pana Zbigniewa Koniusza oraz dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli pana Jacka Wołowca.

Uczeń naszj szkoły, Karol Dobrzański, został laureatem III Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!