• Dzień Drzewa

• 10 października obchodzimy Dzień Drzewa.
            Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sadzenia drzew.  Celem akcji jest szerzenie świadomości ekologicznej młodych Polaków. Bardzo ważne jest też uświadamianie dzieciom, że mają realny wpływ na zmniejszenie negatywnych skutków zmian klimatu poprzez zalesianie i zadrzewianie terenu.

Szóstoklasiści, wraz z opiekunem, wybrali odpowiednie miejsce na terenie naszej szkoły, a następnie posadzili tam  15 drzewek: buki oraz sosny. Przed wyjściem na teren szkoły odbyła się krótka prelekcja. Uczniowie dowiedzieli się jak rośliny oddziałują na jakość powietrza, a tym samym na nasze zdrowie.
            Sadzonki młodych drzew pozyskaliśmy od Nadleśnictwa Włoszczowa, za co serdecznie dziękujemy.

• „Sprzątanie Świata 2022”

• Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Sprzątanie Świata”. Kiedy tylko pojawiły się słoneczne dni uczniowie klas IV-VIII, wyposażeni w rękawiczki oraz worki, ruszyli w drogę. Cały teren wokół szkoły oraz pobliska okolica zostały oczyszczone z zalegających tam śmieci. Dzieci chętnie włączyły się w akcję i z zaangażowaniem pracowały na rzecz środowiska. Celem akcji było kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan naszej planety. Każdy zebrany śmieć ma istotny wpływ na przyrodę, dlatego ważne jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz środowiska.

• XXII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy

• W dniu 6 października 2022 r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w  Ogólnopolskiej Pielgrzymce Szkół im. Jana Pawła II na  Jasną  Górę. Ósmoklasiści wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej.  Wraz z sześcioma tysiącami uczniów i nauczycieli z 163 placówek modlili się w intencjach dotyczących aktualnych problemów, dziękowali za Papieża Polaka i prosili o wychowanie młodych pokoleń w duchu odpowiedzialności za Ojczyznę.

• Europejski Tydzień Sportu

• W dniach od 23 do 30 września 2022 r. nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu (ETS). Celem tej kampanii jest zachęcenie wszystkich, bez względu na wiek i umiejętności do aktywnego życia, nie tylko przez tydzień, ale przez cały rok. W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie naszej szkoły brali udział w turnieju gier i zabaw (klasy młodsze) oraz turnieju tenisa stołowego (klasy starsze). Zwycięzcami okazali się uczniowie: Bielas Nikola(kl. IV), Wrona Oliwia(kl. V), Bielas Seweryn(kl. VI), Bodzioch Kacper(kl. VIII). Gratulujemy wszystkim, którzy spróbowali swoich sił w rozgrywkach klasowych.

Klasy VI i VII postanowiły spędzić na sportowo Dzień Chłopaka. W tym celu wybrali się z wychowawcą do Rezerwatu Geologicznego Ślichowice, następnie przemaszerowali do FLY SKY Centrum Trampolin, gdzie przez dwie godziny intensywnie spędzali czas wykorzystując wszystkie możliwe atrakcje.

• Konkurs "Super Zbieracz"

• W dniu 3 października 2022 r. gościliśmy w naszej szkole Wójta Gminy Krasocin, Pana Ireneusza Gliścińskiego, który wręczył nagrody uczniom biorącym udział w konkursie  "Super Zbieracz" (organizowanym przez Gminę Krasocin oraz WFOŚIGW w Kielcach). Gratulujemy Kacprowi Supernatowi z klasy IV oraz Filipowi Jamorskiemu z klasy VIII.