• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

• 26 kwietnia 2022 r. odbyły się eliminacje powiatowe OTWP. Wzięło w nich udział 28 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Turniej składał się z dwóch etapów: części pisemnej oraz ustnej, która ostatecznie zadecydowała o miejscu na podium.

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Karol Dobrzański(klasa VIII), prezentując wysoki poziom wiedzy z zakresu pożarnictwa,  zdobył zaszczytne II miejsce.

Gratulacje!

• Konkurs "Najpiękniejsza pisanka wielkanocna"

• W piątek, 8 kwietnia 2022 r., Komisja Konkursowa pod przewodnictwem P. Małgorzaty Gusty, wyłoniła laureatów Powiatowego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe we Włoszczowie.

Zadanie konkursowe polegało na   wykonaniu pisanki wielkanocnej w formacie przestrzennym, przy użyciu farb, kredek, plasteliny, papieru kolorowego, sznurka, krepy/bibuły, itp.

Prace konkursowe były oceniane w dwóch  kategoriach:

• I kategoria: uczniowie szkół podstawowych (kl. 1 - 4 )
            • II kategoria: uczniowie szkół podstawowych ( kl. 5 - 8)

Do konkursu zostało zgłoszonych łącznie 113 pisanek. Komisja przyznała I, II i III miejsce w każdej kategorii oraz wyróżnienia.

Wsród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Miło nam poinformować, że I miejsce zdobyła uczennica klasy VII - Nikola Wijas. Komisja wyróżniła ponadto prace: Juliana Kucharuka (klasa IV), Mikołaja Bąka(klasa IV) oraz Sary Janikowskiej(klasa VII).

• "Henryk Sienkiewicz w oczach uczniów"

• 30 marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Patrona Szkoły, zorganizowanych przez Zespół Placówek Oświatowych im. Henryka Sienkiewicza w Koniecznie. Częścią obchodów był konkurs „Henryk Sienkiewicz w oczach uczniów”, rozgrywany w kategorii plastycznej i multimedialnej. Miło nam poinformować, że reprezentanci naszej szkoły  w w/w konkursie zajęli czołowe lokaty.

Kategoria plastyczna:

I miejsce: Adam Robak (klasa V) i Maciej Robak (klasa V)

III miejsce: Klaudia Raczyńska (klasa VII)

Kategoria multimedialna:

II miejsce: Sara Janikowska (klasa VII)

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny

• W dniu 28 marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych OTWP. Prezentując wysoki poziom wiedzy z zakresu: historii straży pożarnej, pierwszej pomocy przedmedycznej, taktyki pożarniczej, środków gaśniczych, sprzętu, przepisów dotyczących funkcjonowania straży pożarnej, prawa budowlanego oraz profilaktyki pożarowej zapewnili sobie udział w eliminacjach powiatowych.

Miło nam poinformować, że:

I miejce zdobył Karol Dobrzański(klasa VIII),

II miejsce Maja Świerczyńska(klasa VIII),

III miejsce Przemysław Grabiec(klasa VIII).

Gratulujemy i życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych.