• Życzenia na wakacje

• Drodzy uczniowie!

Po dziesięciu miesiącach wytężonej nauki nadszedł wyczekiwany przez Was czas zasłużonego odpoczynku –  letnie wakacje.

Gratulując Wam sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności życzymy, aby wakacje były czasem wytchnienia, poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości.

Niech zatem słońce świeci jak najczęściej, a każde nowo poznane miejsce i nowo spotkani ludzie, sprawią, że poczujecie się jeszcze szczęśliwsi. Korzystajcie z  promieni słońca, cieszcie się też każdą spadającą z nieba kroplą deszczu. Zachwycajcie się barwną tęczą, każdym rozkwitającym kwiatem i codziennym zachodem słońca. Niech przygody, które przeżyjecie, dostarczą Wam wyłącznie dobrych wrażeń. Życzymy Wam wiele radości i super odpoczynku! Uważajcie na siebie, zregenerujcie siły i wracajcie szczęśliwie ze swych wakacyjnych wyjazdów.

• Wycieczka do Chrustów

• Dnia 13.06.2022 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Chrustów. W drodze na miejsce zatrzymali się w Oblęgorku, gdzie obejrzeli pałacyk Henryka Sienkiewicza. Przeszli również ścieżką edukacyjną, gdzie mogli skorzystać z wielu przyrządów służących do eksperymentów z różnych dziedzin nauki. Dowiedzieli się jak działają m.in. zegar słoneczny czy peryskop. Dzieci miały okazję obejrzeć edukacyjne kretowisko i mrowisko, skorzystać z przyrządów do eksperymentowania z dźwiękiem, takie jak ksylofon, szumiące rury czy armata powietrzna, a także przejść ścieżką sensoryczną. Kompleks Świętokrzyska Polana przywitał uczniów ulewnym deszczem. Nie przeszkodziło to jednak w dobrej zabawie, zwiedzaniu Oceaniki oraz podczas warsztatów plastycznych. Dzieci tworzyły akwaria z pudełek, które ozdabiały własnoręcznie malowanymi rybkami. Następnie uczniowie zwiedzili Park Miniatur, w którym obejrzeli kopie najważniejszych 20 obiektów regionu w skali 1:20, w tym również pałacyk w Oblęgorku, który mieli okazję zobaczyć wcześniej w pełnym rozmiarze. Po zwiedzaniu uczestnicy udali się na obiad. W drodze powrotnej odwiedzili Dąb „Bartek”, poznali jego historię i wysłuchali legendy o skarbie, który ukrył w nim król Jan III Sobieski. Zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę wrócili do Czostkowa w godzinach popołudniowych.

• Zawód "Ratownik"

• 9 czerwca 2022 r. w naszym  przedszkolu gościliśmy ratowników medycznych ze Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II we Włoszczowie. Dzieci miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc nim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, opatrzyć skaleczenie, zabezpieczyć złamanie,  oraz w jaki sposób wezwać pomoc. Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował czynności ratujące życie: masaż serca i sztuczne oddychanie na przywiezionym fantomie. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy (pod bacznym okiem instruktora). Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych.  Podczas tego spotkania nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

DZIĘKUJEMY ! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

• Dzień Matki

• Dzień Matki to szczególne święto, które honoruje wszystkie Mamy, stanowi wyraz szacunku i miłości
            a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie. W poniedziałek 27 maja odbyła się
            uroczystość z tej okazji pod wdzięcznym hasłem „Moja Mama -czarodziejka”. Na zaproszenie dzieci
            licznie przybyli do szkoły wspaniali goście- Rodzice, którzy niecierpliwie czekali na występ swoich
            pociech. Po krótkim wprowadzeniu i życzeniach złożonych przez panią Dyrektor, uroczystość
            rozpoczęły przedszkolaki, których piosenki i wiersze wywołały uśmiechy na twarzach publiczności.
            Następnie interesujący występ kl. I-III, których rekwizyty zaskoczyły wszystkich zgromadzonych
            dopełniły wrażeń artystycznych. Po wspaniałych występach, Mamy otrzymały od dzieci wykonane
            przez nich upominki oraz odśpiewały życzenia płynące prosto z serca. Ta niecodzienna atmosfera
            zostanie na długo w pamięci uczestników.

• ,, Czcij Ojca swego i matkę swoją”

• Oliwier Jamorski otrzymał wyróżnienie w XXVI KONKURSIE PLASTYCZNYM DIECEZJI KIELECKIEJ

Tematem tegorocznego konkursu  było czwarte przykazanie Dekalogu : ,, Czcij Ojca swego i matkę swoją”

Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach.