Nawigacja

 • GMINNE SPOTKANIE PATRIOTYCZNE „JESTEM POLKĄ I POLAKIEM”

  http://www.krasocin.com.pl/images/stories/2018/ART_130/B%20(7).jpgDnia 08.11.2018 r. uczennice klasy II wzięły udział w Gminnym Spotkaniu Patriotycznym pod hasłem ,,Jestem Polką i Polakiem” w Zespole Placówek Oświatowych im. rtm.  Witolda Pileckiego w Krasocinie. Po części oficjalnej, dziewczynki przedstawiły przygotowany wiersz patriotyczny i przybliżyły postać patrona szkoły Jana Pawła II. Kolejną częścią uroczystości był udział w grach i konkursach związanych z naszą ojczyzną. Spotkanie zakończyło się uroczystym wręczeniem dyplomów przez wójta gminy Krasocin Pana Ireneusza Gliścińskiego, wspólnym pamiątkowym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.

 • „KRÓLOWA ŚNIEGU”

  „KRÓLOWA ŚNIEGU”

  Dnia 09.11.2018 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w przedstawieniu pt.: ”Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego „Syrenka”. Jest to jedna z najbardziej znanych baśni  H. CH. Andersena, zilustrowana muzyką Piotra Hertla i piosenkami Agnieszki Osieckiej. Opowieść wywołująca dreszcz grozy. To podróż w głąb mroźnej krainy wraz z bohaterami Kajem  i Gerdą, którzy za sprawą okrutnej królowej zostają rozdzieleni. W serce Kaja trafia odłamek zwierciadła, co sprawia, że chłopiec zaczyna być obojętny wobec innych. Zafascynowany Królową Śniegu daje się uprowadzić do jej pałacu. Zrozpaczona Gerda wyrusza na poszukiwania przyjaciela.
  Spektakl przenosi młodego widza w baśniowy świat pełen tajemnic i magii. Działając na wyobraźnię dziecka, przekonująco opowiada o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem.

 • W Domu Kultury we Włoszczowie

  W Domu Kultury we Włoszczowie

  Dnia 9. listopada dziewiętnastoosobowa grupa uczniów z klas IV i VIII obejrzała spektakl teatralny "Pan Kleks". Przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Syrenka przeniosło nas w kolorowy świat baśni. Poznaliśmy Adasia, Alojzego i Anatola, jednak najbardziej wzruszyła nas historia szpaka Mateusza, ulubieńca profesora Ambrożego.

 • 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
 • OBCHODY DNIA PAPIESKIEGO

  OBCHODY DNIA PAPIESKIEGO

  W tym roku przypada czterdziesta rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, ale także sześćdziesiąta rocznica jego biskupiej konsekracji.

  15 października br. odbył się w naszej szkole apel z okazji XVIII Dnia Papieskiego obchodzonego w tym roku pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa". Temat ojcostwa przewijał się w rozważaniach papieża wiele razy. Ukazywał Boga jako kochającego Ojca, zachęcał wszystkich, by czerpiąc z Bożej miłości umieli dawać ją innym. Z jego nauczania korzystali nie tylko młodzi przygotowujący się do rodzicielstwa. Sam Karol Wojtyła także musiał stać się ojcem dla wielu najpierw jako kałan, później jako biskup, a wreszcie jako papież. Był ojcem nie tylko dla nas, Polaków, ale także dla wielu innych narodów, a nawet wyznawców innych religii. Ten piękny przykład ojcostwa, jaki zapisał całym swoim życiem kształtował niejedno młode serce. Uczniowie klasy VII, którzy przygotowali akademię zwrócili też uwagę, że od słowa ojciec pochodzi inne, tak drogie dla Jana Pawła II i dla każdego Polaka słowo: OJCZYZNA. Szczególnie w tym roku, gdy przeżywamy 100 rocznicę odzyskania niepodległości, podkreślamy jej wartość.

  Przypomnieniu postaci Papieża Polaka oraz ukazaniu jego patriotyzmu  pomogło wyświetlenie prezentacji multimedialnej.

 • XVIII pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy

  XVIII pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy

   

  11 października 2018 r. 19 uczniów naszej szkoły pod opieką wychowawców  wzięło udział w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przybyliśmy na Jasną Górę, aby świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.  Punktem kulminacyjnym naszej pielgrzymki była Msza św., której  przewodniczył  abp. Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski w koncelebrze z  bp. radomskim  Henrykiem Tomasikiem, duszpasterzem  rodziny szkół papieskich w Polsce. W nabożeństwie uczestniczyło około 14 tysięcy  uczniów  z 300 szkół z Polski i Białorusi. Cieszymy się, że mogliśmy być w tym gronie.

 • Ślubowanie klasy I

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  "Najlepszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku – jest wykształcenie"

   
   

 • Pierwsze tegoroczne sukcesy naszych uczniów

  Pierwsze tegoroczne sukcesy naszych uczniów

  11 października 2018 r. o godzinie 15.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyła się uroczystość podsumowania XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka. 

  Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

  W kategorii uczniów klas IV - VI wyróżnienie zdobył Jakub Robak (klasa V)

  W kategorii uczniów klas I - III - III miejsce zdobył Szymon Kaczmarczyk (klasa I), wyróżnienia otrzymali: Bartosz Mróz (klasa III), Mikołaj Bąk (klasa I) oraz Zuzanna Robak (klasa II).

  Gratulujemy!

 • Gminny przegląd prozy i poezji patriotycznej

  Gminny przegląd prozy i poezji patriotycznej

  „Polsko suwerenna i niepodległa, Polsko triumfu i chwały, chroń naszych ziem krwawo zdobytych, wraz z Twoim stróżem, orłem białym.”

  Dominika Napora (klasa II) i Katarzyna Lewandowska (klasa VI) reprezentowały naszą szkołę w "Gminnym przeglądzie prozy i poezji patriotycznej "organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie.  Recytując patriotyczne teksty, dziewczęta uczciły przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  

 • Wesoła lekcja historii

  Wesoła lekcja historii
  08.10.2018

  Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w naszej  szkole odbył się pokaz historyczny "Ku niepodległej" w wykonaniu Grupy Artystycznej Rekonstrukto. Program upamiętniał 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego. Omówiono powstania narodowe, sytuacje Polaków pod zaborami, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego, ekwipunek i uzbrojenie oraz kulturę i sztukę patriotyczną. Podczas tej lekcji historii uczniowie mieli okazje obejrzeć stroje z epoki, kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Można też było przebrać się w strój szwoleżera, kosyniera lub innego powstańca albo zaprezentować się jako oficer I brygady Legionów Polskich.

 • Program edukacyjny "Polska - moja Ojczyzna"

  Program edukacyjny "Polska - moja Ojczyzna"
 • W cyrku

  W cyrku
  25.09.2018

  Dnia 25 września w szkole gościliśmy cyrk "Szok".Artyści zaprezentowali pokazy żonglerki, tresury zwierząt,akrobatyki. Uczniowie mieli również możliwość stać się przez chwilę artystami cyrkowymi. Wszyscy bawili się świetnie.

 • W mobilnym labolatorium

   W mobilnym labolatorium
  14.09.2018

  Dnia 14 września uczniowie klas V-VIII odwiedzili  w Komornikach mobilne labolatorium Naukobus Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Ponad godzinę  mogli samodzielnie korzystać z prezentowanych eksponatów i eksperymentować. Zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki pomagali  edukatorzy. Nauka poprzez zabawę wszystkim bardzo się podobała.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - 03.09.2018 r. o godz. 9.30.

   

  W tym dniu uczniowie otrzymają podręczniki.

 • Zakończyły się zajęcia edukacyjno - wychowawcze i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim Uczniom i Ich Rodzinom, Nauczycielom, Pracownikom  i Przyjaciołom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę w realizowaniu przez szkołę procesu nauczania i wychowania. Życzę, by tegoroczne wakacje były ciepłe,  radosne i bezpieczne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był udany dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", pamiętajc o  zachowaniu  zasad bezpieczeństwa....a we wrześniu...szczęśliwie wracajcie do szkoły!

   

   

  Dyrektor szkoły

  Zdzisława Mąkosa

 • Maja Wrona i Maja Świerczyńska laureatkami konkursu "Bezpiecznie na wsi"

  Maja Wrona, uczennica klasy III zdobyła II miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy".  W tym samym konkursie komisja wyróżniła pracę uczennicy klasy IV, Mai Świerczyńskiej.

  Gratulujemy!

 • "Gmina Przyjazna Pszczołom"

  "Gmina Przyjazna Pszczołom"

  W kwietniu 2018 roku nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję „Gmina Przyjazna Pszczołom”, której celem było stworzenie Miejsc Przyjaznych Pszczołom. Ponad 222 spośród 470 gatunków pszczołowatych zagrożonych jest wyginięciem, a przecież to dzięki nim mamy rośliny będące surowcem do produkcji żywności, kosmetyków, leków, ubrań. Potrzeba tak niewiele, aby pomóc pszczołom- tworząc miejsca bezpieczne, gdzie będą mogły zdobywać pokarm i rozmnażać się. Wystarczy ogródek przydomowy, rabatka, klomb, taras lub choćby parapet, na którym umieścimy uprawy roślin miododajnych i pyłkodajnych. Wiedzą to dobrze uczniowie naszej szkoły oraz ich rodziny. Dzieci klas V-VI wykonywały zadania umieszczone na platformie grywalizacyjnej, na której przygotowano wiele zadań grupowych i indywidualnych. Realizując te zadania dzieci dowiedziały się jaką rolę pełnią pszczoły w naszym życiu, z jakimi zagrożeniami się spotykają i jak możemy im pomóc. Wykonaliśmy następujące punktowane zadania:

  1. Gatunki pszczół.

  2. Dzień z życia pszczół.

  3. Rośliny bogate w nektar i pyłek.

  4. Rola pszczół w powstawaniu różnych produktów.

  5. Uczta dzięki pszczołom.

  6. Plan założenia MPP.

  7. Ludzie listy piszą …w pszczelej sprawie.
  8. Pszczele wydarzenie.

  9. Zakładamy Miejsce Przyjazne Pszczołom.

  10. My was nauczymy.
  Uzyskaliśmy w sumie 2425  pkt, co dało nam 41 miejsce na ponad 200 zgłoszonych zespołów z całej Polski.

   

                                                                                                                                                     Opiekun: Jolanta Chanc

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
 • Nasi sportowcy znowu na podium

  Nasi sportowcy znowu na podium

  Dnia 5 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zmaganiach sportowych. Tym razem był to trójbój lekkoatletyczny, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Kozłowie. W zawodach rywalizowało pięć zespołów. Zarówno dziewczętom jak też chłopcom nie udało się pokonać jedynie gospodarzy. Obie drużyny z naszej szkoły uplasowały się na drugim miejscu.
  Skład drużyny dziewcząt: Daria Kaczmarczyk, Zuzanna Włodarczyk, Natalia
  Robak ( klasa VII) oraz Julia Włodarczyk, uczennica klasy V.
  Skład drużyny chłopców: Szymon Wojtasiński, Tobiasz Banasik, Błażej Dyksiński, Michał
  Uranek, uczniowie klasy VII.
  W rywalizacji indywidualnej najlepsze wyniki z naszej szkoły osiągnęli: w kategorii dziewcząt Natalia Robak ( miejsce III), a w kategorii chłopców Szymon Wojtasiński ( miejsce III).


  Wszystkim sportowcom gratulujemy kondycji, sprawności fizycznej i oczywiście waleczności.

strona:

Aktualności

Kontakt


 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie
  Czostków 83
  29-105 Krasocin
 • 041 391 70 38

Galeria zdjęć