Nawigacja

 • FINAŁ POWIATOWEJ LIGI BADMINTONA

  W dniu 25 kwietnia 2018 r. w hali ZPO nr 1 we Włoszczowie odbył się finał Powiatowej Ligi Badmintona szkół podstawowych i gimnazjalnych.

  Po trzech turniejach, w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych, uczniowie  naszej szkoły zajęli II miejsce.

  Wszystkie trzy turnieje wygrał Dominik Sobczyk, uczeń klasy VI, zajmując w ogólnej klasyfikacji I miejsce.

  Emil Szydłosz ( klasa VI) zdobył   II miejsce, a Kacper Szydłosz ( klasa VI ) wywalczył IV miejsce.

  W klasyfikacji drużynowej  reprezentacja uczniów z klasy VII zajęła IV miejsce z minimalną różnicą punktów do miejsca na podium. Indywidualnie w kategorii dziewcząt zwyciężyła Natalia Robak.

  Oprócz wymienionych zawodników o najlepsze miejsce drużynowo walczyli:

  - w kategorii klas IV- VI: Zuzanna Jaśkiewicz ( kl. V), Julia Włodarczyk ( kl. V), Igor Kaczmarczyk ( kl. VI)

  - w kategorii klas VII: Oliwia Wijas, Zuzanna Włodarczyk i Szymon Wojtasiński.

  Wszystkim uczniom GRATULUJEMY

  Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować naszą szkołę
   i powiat włoszczowski  w finale wojewódzkim.

 • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZNAJĄ, PODZIWIAJĄ I KOCHAJĄ JANA PAWŁA II

  W piątek, 18 maja 2018 r. w 98 rocznicę urodzin swego Patrona, drużyna chłopców z klasy IV, pokonując 17 szkół z województwa świętokrzyskiego, zwyciężyła w X Jubileuszowym Wojewódzkim Konkursie „Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy”.

  Uczestnicy musieli  m.in. rozwiązać krzyżówkę, ułożyć cytat, połączyć daty związane z wydarzeniami z życia Karola Wojtyły i Jana Pawła II.

  Gościem specjalnym jubileuszowej edycji konkursu był Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który w swoim wystąpieniu podkreślił wagę ciągłego poznawania Osoby Świętego Jana Pawła II. Zachęcał także do podejmowania prób naśladowania  Ojca Świętego w codziennym życiu.

   Naszą szkołę reprezentowali: Karol Dobrzański, Jakub Robak
  i Jakub Sobczyk.

  Wszystkim chłopcom GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA i życzymy kolejnych sukcesów.

 • ZAPROSZENIE

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Sołtys wsi p. Sylwester Robak serdecznie zapraszają na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 10 czerwca 2018 r. na placu szkolnym.

  Początek imprezy godzina 15.00

  W PROGRAMIE:

  1. CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA 

  2. TAŃCE ANIMACYJNE

  3. KONKURSY DLA DZIECI I RODZICÓW...Oferta_festyn_Czostkow_10.06.2018(1).pdf

  4. POKAZ BANIEK GIGANTÓW

  5. ZABAWY  DLA DZIECI - DMUCHANE PLACE ZABAW

  6. OGNISKO Z PIECZENIEM KIEŁBASEK, SŁODKI POCZĘSTUNEK (LODY, CIASTO)

   

  WSTĘP WOLNY!

  ZAPRASZAMY!

   

 • MAJOWE ŚWIĘTA

 • DLA NICH PISMO ŚWIĘTE, TO KSIĘGA ŻYCIA

  Laureatki XXIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego - Katarzyna Lewandowska, Daria Kaczmarczyk, Natalia Robak 

  DLA NICH PISMO ŚWIĘTE, TO KSIĘGA ŻYCIA - Obrazek 1  DLA NICH PISMO ŚWIĘTE, TO KSIĘGA ŻYCIA - Obrazek 2  DLA NICH PISMO ŚWIĘTE, TO KSIĘGA ŻYCIA - Obrazek 3

 • ZWYCIĘSTWO NASZYCH TENISISTEK W PÓŁFINAŁACH WOJEWÓDZKICH DRUŻYNOWEGO TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

   Zuzanna  Jaśkiewicz i Martyna Uranek (klasa V) oraz Natalia Robak i Oliwia Wijas (klasa VII) awansowały do grupy ośmiu najlepszych zespołów w województwie w drużynowym turnieju tenisa stołowego organizowanym przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy
  w Kielcach.

  W dniu 9 kwietnia 2018 r.  uczennice klasy V Zuzanna  Jaśkiewicz i Martyna Uranek zagrały w półfinałach wojewódzkich  tenisa stołowego w kategorii szkół podstawowych ( rocznik 2007- 2005),  który odbył się w Seceminie. Wywalczyły I miejsce, umożliwiając sobie tym samym udział w turnieju finałowym.

  10 kwietnia  również dziewczęta  z klasy VII,  Natalia Robak i Oliwia Wijas, walczyły w Staszowie o awans do ósemki najlepszych drużyn w naszym  województwie w kategorii klas VII i gimnazjum ( rocznik 2002- 2004).  Podczas wszystkich meczy, które zagrały straciły tylko jeden set, wygrywając wszystkie pozostałe. Zdobyły I miejsce, nie pozostawiając swoim rywalkom złudzeń, kto powinien zagrać w turnieju finałowym.

                                                                                      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
   

 • EDUKACJA JEST PODRÓŻĄ - relacja z wycieczki do Warszawy

   

  100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się  doskonałą okazją dla uczniów klas IV,V,VI i VII naszej szkoły do jeszcze lepszego poznania historii naszego narodu. Zaczęliśmy od Warszawy. W ciągu trzech dni (4-6.04.2018 r.) obejrzeliśmy najciekawsze  zabytki w stolicy. Największe wrażenie na uczestnikach zrobiło Muzeum Powstania Warszawskiego.  

  Ważnym punktem naszej wyprawy były Łazienki Królewskie – zespół pałacowo-parkowy z licznymi zabytkami, założony z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Będąc w Łazienkach, nie mogliśmy pominąć Pomnika Fryderyka Chopina przedstawiającego odlaną w brązie postać kompozytora siedzącą pod stylizowaną mazowiecką wierzbą.

  W programie naszej  wycieczki  było  też Stare Miasto wpisane w 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będąc na Placu Zamkowym obejrzeliśmy Kolumnę Zygmunta z postacią Zygmunta III Wazy oraz zwiedziliśmy Zamek Królewski. Tu podziwialiśmy bogaty wystrój wnętrz i dzieła sztuki, a wśród nich prawdziwe perełki, choćby takie jak obrazy Rembrandta czy umieszczone w odrębnej Sali Prospektowej pejzaże Warszawy i Wilanowa pędzla Canaletta.

   Spośród wielu zabytków, które  widzieliśmy  na Starym Mieście warto wymienić Archikatedrę św. Jana Chrzciciela – jedną z najstarszych świątyń Warszawy. W jej murach wygłaszał kazania ksiądz Piotr Skarga, Władysław IV Waza zaprzysiągł swoje pacta conventa, tu miały miejsce śluby, koronacje 2 władców Polski, pogrzeby wielu osobistości oraz została zaprzysiężona Konstytucja 3 maja.

  W programie naszego zwiedzania znalazł się też  królewski  Pałac w Wilanowie, ulubiona rezydencja Jana III Sobieskiego.

  Niewątpliwą atrakcją naszej wycieczki o nieco innym niż historyczny charakterze, była wizyta w Centrum Nauki Kopernik (największa tego typu placówka edukacyjna w Polsce, a zarazem jedna z najnowocześniejszych w Europie) oraz wzniesiony na EURO 2012 Stadion Narodowy.

   Dzięki sprzyjającej pogodzie zwiedzanie największego miasta i stolicy Polski było dla wszystkich uczestników prawdziwą przyjemnością.

  Przebieg wycieczki ilustrują także zdjęcia, które można obejrzeć w galerii – zapraszamy!

   

   

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

   Kasia Lewandowska, uczennica klasy V, będzie reprezentować Powiat Włoszczowski w eliminacjach wojewódzkich 41 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

  12 kwietnia w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe OTWP. Trzy uczennice naszej szkoły wywalczyły sobie miejsca na podium.

  Katarzyna Lewandowska (klasa V) - I miejsce (grupa uczniów szkół podstawowych)

  Oliwia Wijas (klasa VII) - II miejsce (grupa uczniów klas VII i gimnazjum)

  Julia Włodarczyk (klasa V) - III miejsce (grupa uczniów szkół podstawowych)

  Gratulujemy, a Kasi życzymy sukcesów w zmaganiach wojewódzkich!

  więcej

   

   

 • Nasze uczennice wśród laureatów konkursu plastycznego KRUS „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy"