• XIV Wojewódzki Konkurs Jan Paweł II - Patron Najgodniejszy

• XIV Wojewódzki Konkurs Jan Paweł II - Patron Najgodniejszy odbył się 18 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Brzezinach, tym razem pod hasłem „WYMAGAJĄCA MIŁOŚĆ”. W konkursie udział wzięło 18 drużyn z 11 gmin z terenu województwa świętokrzyskiego. Wśród nich również drużyna z naszej szkoły.

Uczniowie klas IV pisali test dotyczący życia Jana Pawła II, łączyli wydarzenia z datami,  rozwiązywali krzyżówkę, objaśniali słownictwo związane z pontyfikatem papieża oraz odpowiadali na pytania związane z jego życiem i działalnością, Ciekawą, chociaż bardzo trudną konkurencją, było uzupełnianie wyrazami znanych sentencji autorstwa papieża Polaka oraz wpisywanie brakujących słów w ulubionej pieśni oazowej Jana Pawła II „Barce”. W zmaganiach konkursowych naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Nikola Bielas, Milena Banasik i Aleksander Szydłosz. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy na temat patrona szkoły i zdobyli wyróżnienie w tegorocznym konkursie.

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

• DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

• 15 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły zgromadzili się, aby uczcić pamięć o Patronie-  Janie Pawle II.

Patron – to bardzo ważna postać w życiu szkoły. Wokół niej buduje się tradycje i wprowadza uczniów w świat wartości. Jan Paweł II stał się naszym duchowym nauczycielem i przewodnikiem. Jest dla nas autorytetem w codziennym życiu. Staramy się odkrywać i rozumieć głębię jego nauki. Chcemy, by był dla nas wzorem do naśladowania w dobrych uczynkach, w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich talentów. Nasz Patron uczy nas szacunku do każdego człowieka, motywuje do pogłębiania swojej wiedzy i ciągłego stawiania sobie wymagań.

Upamiętniliśmy kolejną rocznicę urodzin Jana Pawła II, poprzez zorganizowanie apelu, który przypomniał nam jego życie i nauczanie.

16 maja wybraliśmy się na  szkolną wycieczkę śladami Jana Pawła II. Odwiedziliśmy Wadowice, rodzinne miasto Papieża, w którym spędził swoje dzieciństwo i młodość, a także Kraków, w którym rozwijał swoje powołanie kapłańskie.
            Po tej wycieczce zostały nam nie tylko piękne zdjęcia, ale przede wszystkim pamięć o naszej obecności w miejscach bliskich Papieżowi.

• DZIEŃ STRAŻAKA

• W maju obchodzimy wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej też okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły jednostkę ochotniczej straży pożarnej. Druhowie z OSP Świdno przybliżyli dzieciom specyfikę pracy strażaka oraz opowiedzieli kilka ciekawostek związanych z ich odpowiedzialną służbą. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami postępowania na wypadek pożaru, powodzi, kolizji drogowej czy też usunięcia roju pszczół.

Wizyta strażaków sprawiła dzieciom  wiele frajdy, ponieważ miały one możliwość podziwiać wóz strażacki, obejrzeć sprzęt znajdujący się na jego wyposażeniu,  usiąść w kabinie samochodu, przymierzyć strój strażaka,  a nawet spróbować swoich sił gasząc niewielki, specjalnie zainicjowany „pożar”. Druhowie przypomnieli także dzieciom numery alarmowe oraz omówili procedury ewakuacyjne z budynku szkoły na wypadek pożaru.

Pouczające i niezapomniane spotkanie zakończyło się miłym akcentem;  każdy uczeń otrzymał słodki upominek.

Bardzo dziękujemy druhom z OSP Świdno.