Dnia 08.11.2018 r. uczennice klasy II wzięły udział w Gminnym Spotkaniu Patriotycznym pod hasłem ,,Jestem Polką i Polakiem” w Zespole Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie. Po części oficjalnej, dziewczynki przedstawiły przygotowany wiersz patriotyczny i przybliżyły postać patrona szkoły Jana Pawła II. Kolejną częścią uroczystości był udział w grach i konkursach związanych z naszą ojczyzną. Spotkanie zakończyło się uroczystym wręczeniem dyplomów przez wójta gminy Krasocin Pana Ireneusza Gliścińskiego, wspólnym pamiątkowym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.
GMINNE SPOTKANIE PATRIOTYCZNE „JESTEM POLKĄ I POLAKIEM”
„KRÓLOWA ŚNIEGU”
Dnia 09.11.2018 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w przedstawieniu pt.: ”Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego „Syrenka”. Jest to jedna z najbardziej znanych baśni H. CH. Andersena, zilustrowana muzyką Piotra Hertla i piosenkami Agnieszki Osieckiej. Opowieść wywołująca dreszcz grozy. To podróż w głąb mroźnej krainy wraz z bohaterami Kajem i Gerdą, którzy za sprawą okrutnej królowej zostają rozdzieleni. W serce Kaja trafia odłamek zwierciadła, co sprawia, że chłopiec zaczyna być obojętny wobec innych. Zafascynowany Królową Śniegu daje się uprowadzić do jej pałacu. Zrozpaczona Gerda wyrusza na poszukiwania przyjaciela.
Spektakl przenosi młodego widza w baśniowy świat pełen tajemnic i magii. Działając na wyobraźnię dziecka, przekonująco opowiada o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem.
W Domu Kultury we Włoszczowie
Dnia 9. listopada dziewiętnastoosobowa grupa uczniów z klas IV i VIII obejrzała spektakl teatralny "Pan Kleks". Przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Syrenka przeniosło nas w kolorowy świat baśni. Poznaliśmy Adasia, Alojzego i Anatola, jednak najbardziej wzruszyła nas historia szpaka Mateusza, ulubieńca profesora Ambrożego.
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.
Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną - jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.
11 Listopada
Ludwik Wiszniewski
Dzisiaj wielka jest rocznica –
jedenasty listopada!…
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.
Śniadanie daje moc !
Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie klas I – III uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej przez koalicję Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, pląsami przy muzyce oraz śpiewaniem piosenek związanych z tematyką zdrowego odżywiania. Następnie przeprowadzono pogadankę na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Mowa była też o piciu wody lub soków zamiast szkodliwych napojów gazowanych, niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są dobre dla zdrowia. Chętni uczniowie wzięli udział w zespołowym quizie z wykorzystaniem ciekawych zadań na tablicy interaktywnej.
Następnie uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej własnoręcznie wykonali kanapki, które pięknie przyozdobili a następnie ze smakiem spożyli na drugie śniadanie.Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.
OBCHODY DNIA PAPIESKIEGO
W tym roku przypada czterdziesta rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, ale także sześćdziesiąta rocznica jego biskupiej konsekracji.
15 października br. odbył się w naszej szkole apel z okazji XVIII Dnia Papieskiego obchodzonego w tym roku pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa". Temat ojcostwa przewijał się w rozważaniach papieża wiele razy. Ukazywał Boga jako kochającego Ojca, zachęcał wszystkich, by czerpiąc z Bożej miłości umieli dawać ją innym. Z jego nauczania korzystali nie tylko młodzi przygotowujący się do rodzicielstwa. Sam Karol Wojtyła także musiał stać się ojcem dla wielu najpierw jako kałan, później jako biskup, a wreszcie jako papież. Był ojcem nie tylko dla nas, Polaków, ale także dla wielu innych narodów, a nawet wyznawców innych religii. Ten piękny przykład ojcostwa, jaki zapisał całym swoim życiem kształtował niejedno młode serce. Uczniowie klasy VII, którzy przygotowali akademię zwrócili też uwagę, że od słowa ojciec pochodzi inne, tak drogie dla Jana Pawła II i dla każdego Polaka słowo: OJCZYZNA. Szczególnie w tym roku, gdy przeżywamy 100 rocznicę odzyskania niepodległości, podkreślamy jej wartość.
Przypomnieniu postaci Papieża Polaka oraz ukazaniu jego patriotyzmu pomogło wyświetlenie prezentacji multimedialnej.
XVIII pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy
11 października 2018 r. 19 uczniów naszej szkoły pod opieką wychowawców wzięło udział w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przybyliśmy na Jasną Górę, aby świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Punktem kulminacyjnym naszej pielgrzymki była Msza św., której przewodniczył abp. Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski w koncelebrze z bp. radomskim Henrykiem Tomasikiem, duszpasterzem rodziny szkół papieskich w Polsce. W nabożeństwie uczestniczyło około 14 tysięcy uczniów z 300 szkół z Polski i Białorusi. Cieszymy się, że mogliśmy być w tym gronie.
Ślubowanie klasy I
Więcej zdjęć...
Pierwsze tegoroczne sukcesy naszych uczniów
11 października 2018 r. o godzinie 15.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyła się uroczystość podsumowania XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka.
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
W kategorii uczniów klas IV - VI wyróżnienie zdobył Jakub Robak (klasa V)
W kategorii uczniów klas I - III - III miejsce zdobył Szymon Kaczmarczyk (klasa I), wyróżnienia otrzymali: Bartosz Mróz (klasa III), Mikołaj Bąk (klasa I) oraz Zuzanna Robak (klasa II).
Gratulujemy!
Gminny przegląd prozy i poezji patriotycznej
„Polsko suwerenna i niepodległa, Polsko triumfu i chwały, chroń naszych ziem krwawo zdobytych, wraz z Twoim stróżem, orłem białym.”
Dominika Napora (klasa II) i Katarzyna Lewandowska (klasa VI) reprezentowały naszą szkołę w "Gminnym przeglądzie prozy i poezji patriotycznej "organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie. Recytując patriotyczne teksty, dziewczęta uczciły przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wesoła lekcja historii
Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole odbył się pokaz historyczny "Ku niepodległej" w wykonaniu Grupy Artystycznej Rekonstrukto. Program upamiętniał 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego. Omówiono powstania narodowe, sytuacje Polaków pod zaborami, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego, ekwipunek i uzbrojenie oraz kulturę i sztukę patriotyczną. Podczas tej lekcji historii uczniowie mieli okazje obejrzeć stroje z epoki, kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Można też było przebrać się w strój szwoleżera, kosyniera lub innego powstańca albo zaprezentować się jako oficer I brygady Legionów Polskich.
W mobilnym labolatorium
Dnia 14 września uczniowie klas V-VIII odwiedzili w Komornikach mobilne labolatorium Naukobus Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Ponad godzinę mogli samodzielnie korzystać z prezentowanych eksponatów i eksperymentować. Zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki pomagali edukatorzy. Nauka poprzez zabawę wszystkim bardzo się podobała.
Zakończyły się zajęcia edukacyjno - wychowawcze i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim Uczniom i Ich Rodzinom, Nauczycielom, Pracownikom i Przyjaciołom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę w realizowaniu przez szkołę procesu nauczania i wychowania. Życzę, by tegoroczne wakacje były ciepłe, radosne i bezpieczne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był udany dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", pamiętajc o zachowaniu zasad bezpieczeństwa....a we wrześniu...szczęśliwie wracajcie do szkoły!
Dyrektor szkoły
Zdzisława Mąkosa
Maja Wrona i Maja Świerczyńska laureatkami konkursu "Bezpiecznie na wsi"
Maja Wrona, uczennica klasy III zdobyła II miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy". W tym samym konkursie komisja wyróżniła pracę uczennicy klasy IV, Mai Świerczyńskiej.
Gratulujemy!
"Gmina Przyjazna Pszczołom"
W kwietniu 2018 roku nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję „Gmina Przyjazna Pszczołom”, której celem było stworzenie Miejsc Przyjaznych Pszczołom. Ponad 222 spośród 470 gatunków pszczołowatych zagrożonych jest wyginięciem, a przecież to dzięki nim mamy rośliny będące surowcem do produkcji żywności, kosmetyków, leków, ubrań. Potrzeba tak niewiele, aby pomóc pszczołom- tworząc miejsca bezpieczne, gdzie będą mogły zdobywać pokarm i rozmnażać się. Wystarczy ogródek przydomowy, rabatka, klomb, taras lub choćby parapet, na którym umieścimy uprawy roślin miododajnych i pyłkodajnych. Wiedzą to dobrze uczniowie naszej szkoły oraz ich rodziny. Dzieci klas V-VI wykonywały zadania umieszczone na platformie grywalizacyjnej, na której przygotowano wiele zadań grupowych i indywidualnych. Realizując te zadania dzieci dowiedziały się jaką rolę pełnią pszczoły w naszym życiu, z jakimi zagrożeniami się spotykają i jak możemy im pomóc. Wykonaliśmy następujące punktowane zadania:
1. Gatunki pszczół.
2. Dzień z życia pszczół.
3. Rośliny bogate w nektar i pyłek.
4. Rola pszczół w powstawaniu różnych produktów.
5. Uczta dzięki pszczołom.
6. Plan założenia MPP.
7. Ludzie listy piszą …w pszczelej sprawie.
8. Pszczele wydarzenie.9. Zakładamy Miejsce Przyjazne Pszczołom.
10. My was nauczymy.
Uzyskaliśmy w sumie 2425 pkt, co dało nam 41 miejsce na ponad 200 zgłoszonych zespołów z całej Polski.Opiekun: Jolanta Chanc
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie