Nawigacja

 • XVIII pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy

   

  11 października 2018 r. 19 uczniów naszej szkoły pod opieką wychowawców  wzięło udział w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przybyliśmy na Jasną Górę, aby świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.  Punktem kulminacyjnym naszej pielgrzymki była Msza św., której  przewodniczył  abp. Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski w koncelebrze z  bp. radomskim  Henrykiem Tomasikiem, duszpasterzem  rodziny szkół papieskich w Polsce. W nabożeństwie uczestniczyło około 14 tysięcy  uczniów  z 300 szkół z Polski i Białorusi. Cieszymy się, że mogliśmy być w tym gronie.

 • Ślubowanie klasy I

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  "Najlepszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku – jest wykształcenie"

   
   

 • Pierwsze tegoroczne sukcesy naszych uczniów

  Pierwsze tegoroczne sukcesy naszych uczniów

  11 października 2018 r. o godzinie 15.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyła się uroczystość podsumowania XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka. 

  Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

  W kategorii uczniów klas IV - VI wyróżnienie zdobył Jakub Robak (klasa V)

  W kategorii uczniów klas I - III - III miejsce zdobył Szymon Kaczmarczyk (klasa I), wyróżnienia otrzymali: Bartosz Mróz (klasa III), Mikołaj Bąk (klasa I) oraz Zuzanna Robak (klasa II).

  Gratulujemy!

 • Gminny przegląd prozy i poezji patriotycznej

  Gminny przegląd prozy i poezji patriotycznej

  „Polsko suwerenna i niepodległa, Polsko triumfu i chwały, chroń naszych ziem krwawo zdobytych, wraz z Twoim stróżem, orłem białym.”

  Dominika Napora (klasa II) i Katarzyna Lewandowska (klasa VI) reprezentowały naszą szkołę w "Gminnym przeglądzie prozy i poezji patriotycznej "organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie.  Recytując patriotyczne teksty, dziewczęta uczciły przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  

 • Wesoła lekcja historii

  Wesoła lekcja historii
  08.10.2018

  Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w naszej  szkole odbył się pokaz historyczny "Ku niepodległej" w wykonaniu Grupy Artystycznej Rekonstrukto. Program upamiętniał 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego. Omówiono powstania narodowe, sytuacje Polaków pod zaborami, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego, ekwipunek i uzbrojenie oraz kulturę i sztukę patriotyczną. Podczas tej lekcji historii uczniowie mieli okazje obejrzeć stroje z epoki, kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Można też było przebrać się w strój szwoleżera, kosyniera lub innego powstańca albo zaprezentować się jako oficer I brygady Legionów Polskich.

 • Program edukacyjny "Polska - moja Ojczyzna"

  Program edukacyjny "Polska - moja Ojczyzna"
 • W cyrku

  W cyrku
  25.09.2018

  Dnia 25 września w szkole gościliśmy cyrk "Szok".Artyści zaprezentowali pokazy żonglerki, tresury zwierząt,akrobatyki. Uczniowie mieli również możliwość stać się przez chwilę artystami cyrkowymi. Wszyscy bawili się świetnie.

 • W mobilnym labolatorium

   W mobilnym labolatorium
  14.09.2018

  Dnia 14 września uczniowie klas V-VIII odwiedzili  w Komornikach mobilne labolatorium Naukobus Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Ponad godzinę  mogli samodzielnie korzystać z prezentowanych eksponatów i eksperymentować. Zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki pomagali  edukatorzy. Nauka poprzez zabawę wszystkim bardzo się podobała.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - 03.09.2018 r. o godz. 9.30.

   

  W tym dniu uczniowie otrzymają podręczniki.

 • Zakończyły się zajęcia edukacyjno - wychowawcze i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim Uczniom i Ich Rodzinom, Nauczycielom, Pracownikom  i Przyjaciołom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę w realizowaniu przez szkołę procesu nauczania i wychowania. Życzę, by tegoroczne wakacje były ciepłe,  radosne i bezpieczne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był udany dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", pamiętajc o  zachowaniu  zasad bezpieczeństwa....a we wrześniu...szczęśliwie wracajcie do szkoły!

   

   

  Dyrektor szkoły

  Zdzisława Mąkosa

 • Maja Wrona i Maja Świerczyńska laureatkami konkursu "Bezpiecznie na wsi"

  Maja Wrona, uczennica klasy III zdobyła II miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy".  W tym samym konkursie komisja wyróżniła pracę uczennicy klasy IV, Mai Świerczyńskiej.

  Gratulujemy!

 • "Gmina Przyjazna Pszczołom"

  "Gmina Przyjazna Pszczołom"

  W kwietniu 2018 roku nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję „Gmina Przyjazna Pszczołom”, której celem było stworzenie Miejsc Przyjaznych Pszczołom. Ponad 222 spośród 470 gatunków pszczołowatych zagrożonych jest wyginięciem, a przecież to dzięki nim mamy rośliny będące surowcem do produkcji żywności, kosmetyków, leków, ubrań. Potrzeba tak niewiele, aby pomóc pszczołom- tworząc miejsca bezpieczne, gdzie będą mogły zdobywać pokarm i rozmnażać się. Wystarczy ogródek przydomowy, rabatka, klomb, taras lub choćby parapet, na którym umieścimy uprawy roślin miododajnych i pyłkodajnych. Wiedzą to dobrze uczniowie naszej szkoły oraz ich rodziny. Dzieci klas V-VI wykonywały zadania umieszczone na platformie grywalizacyjnej, na której przygotowano wiele zadań grupowych i indywidualnych. Realizując te zadania dzieci dowiedziały się jaką rolę pełnią pszczoły w naszym życiu, z jakimi zagrożeniami się spotykają i jak możemy im pomóc. Wykonaliśmy następujące punktowane zadania:

  1. Gatunki pszczół.

  2. Dzień z życia pszczół.

  3. Rośliny bogate w nektar i pyłek.

  4. Rola pszczół w powstawaniu różnych produktów.

  5. Uczta dzięki pszczołom.

  6. Plan założenia MPP.

  7. Ludzie listy piszą …w pszczelej sprawie.
  8. Pszczele wydarzenie.

  9. Zakładamy Miejsce Przyjazne Pszczołom.

  10. My was nauczymy.
  Uzyskaliśmy w sumie 2425  pkt, co dało nam 41 miejsce na ponad 200 zgłoszonych zespołów z całej Polski.

   

                                                                                                                                                     Opiekun: Jolanta Chanc

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
 • Nasi sportowcy znowu na podium

  Nasi sportowcy znowu na podium

  Dnia 5 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zmaganiach sportowych. Tym razem był to trójbój lekkoatletyczny, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Kozłowie. W zawodach rywalizowało pięć zespołów. Zarówno dziewczętom jak też chłopcom nie udało się pokonać jedynie gospodarzy. Obie drużyny z naszej szkoły uplasowały się na drugim miejscu.
  Skład drużyny dziewcząt: Daria Kaczmarczyk, Zuzanna Włodarczyk, Natalia
  Robak ( klasa VII) oraz Julia Włodarczyk, uczennica klasy V.
  Skład drużyny chłopców: Szymon Wojtasiński, Tobiasz Banasik, Błażej Dyksiński, Michał
  Uranek, uczniowie klasy VII.
  W rywalizacji indywidualnej najlepsze wyniki z naszej szkoły osiągnęli: w kategorii dziewcząt Natalia Robak ( miejsce III), a w kategorii chłopców Szymon Wojtasiński ( miejsce III).


  Wszystkim sportowcom gratulujemy kondycji, sprawności fizycznej i oczywiście waleczności.

 • Dzień Języków Obcych

  Dzień Języków Obcych

            Chyba każdy  wie o tym, jak ważną umiejętnością we współczesnym świecie jest znajomość języka obcego, dlatego by zachęcić uczniów do podejmowania trudu rozwijania swoich umiejętności językowych  w  dn. 11 czerwca zorganizowano w szkole w Czostkowie obchody Dnia Języków Obcych pod hasłem „Słuchaj kolego, ucz się języka obcego”. 
  Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zaproszono całą społeczność szkolną oraz uczniów klas VI-VII ze szkoły w Krasocinie, którzy przybyli pod opieką p.  Moniki Dąbrowskiej
   i p. Elżbiety Świebody. Jednak najważniejszymi gośćmi tego dnia byli wolontariusze
  z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Wolontariusze z Turcji i Armenii, którzy przybyli,  aktywnie uczestniczyli w zorganizowanym  „święcie języków”. Wspólnie obejrzano program artystyczny i solowe występy wokalne w języku angielskim. Następnie  oddano głos wolontariuszom. Poprowadzili oni  lekcję w języku angielskim, podczas której zapoznali uczniów z kulturą i tradycjami swoich krajów, przedstawili najciekawsze atrakcje turystyczne, popularnych muzyków, tradycyjne potrawy. Była także okazja poznać  alfabet ormiański, przy użyciu którego wolontariusz z Armenii zapisywał imiona uczniów.
  Nie zabrakło ciekawych quizów i zagadek, w rozwiązywaniu których aktywnie  brali udział wszyscy uczniowie. Młodzież miała  okazję podyskutować z wolontariuszami na różne tematy i „na żywo” sprawdzić swoje umiejętności językowe. Uczniowie wspólnie
  z wolontariuszami i opiekunami wykonali okolicznościowy plakat, który będzie pamiątką wspólnego spotkania. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim gościom
  za przybycie  i wręczyła im pamiątkowe dyplomy oraz  drobne upominki.  Dzień Języków Obcych zakończył wspólny spacer na stację kolejową, gdzie pożegnano wolontariuszy.
  Całe wydarzenie można śmiało określić dużym sukcesem, ponieważ udało się zainteresować młodzież kulturą innych krajów,  zachęcić do używania języka obcego i dalszego doskonalenia się w tym kierunku. Organizatorzy, czyli szkolny zespół nauczania języków obcych (p. Barbara Drzewiecka i p. Aneta Ślęzak-Śiwek) serdecznie dziękują Pani Dyrektor, gronu pedagogicznemu i wszystkim przybyłym gościom za udział w obchodach Dnia Języków Obcych.

 • Ada Dyksińska i Filip Jamorski nagrodzeni w konkursie plastyczno – literackim „Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć”.

  Ada Dyksińska i Filip Jamorski nagrodzeni w konkursie plastyczno – literackim „Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć”.

  Wiersz Ady  Dyksińskiej, uczennicy klasy IV,  ,, Nie jest trudno być dobrym!”otrzymał II miejsce w V edycji Konkursu Muzealnego „Gdy myślę misje..” .

   W tym samym konkursie wyróżnienie za pracę plastyczną zdobył Filip Jamorski, uczeń  klasy III.

  Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży z całej Polski a jego organizatorem było Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie. Głównym celem Konkursu było zainteresowanie i przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci i działalności o. Mariana Żelazka SVD w setną rocznicę Jego urodzin -  nestora polskich misjonarzy, kandydata do Pokojowej Nagrody Nobla. 

  Ważnym celem i zadaniem Konkursu było również wskazanie możliwości czynienia dobra na co dzień i ukazanie dobra płynącego z pomagania, a ponadto rozwijanie kreatywności, wrażliwości plastycznej oraz literackiej wyobraźni uczestników.

  Gratulujemy Adzie i Filipowi!

  Wiersz Ady:

  Nie jest trudno być dobrym!

  Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć,

  Bo przecież warto wszystkim zwyczajną  radość nieść.

  Pozwolić swemu sercu dla innych ludzi bić,

  Bo wtedy człowiekowi lepiej na świecie żyć.

  Nie pozwól, aby czyjaś dłoń samotna pozostała.

  Niech ją szybciutko chwyci dziś  twoja ręka mała.

  Zaświeci wtedy słońce, wiatr porozgania chmury

  I nikt obok ciebie nie będzie już ponury.

  Bo łatwiej w parze kroczyć po krętych ścieżkach życia

  I czerpać satysfakcje z wspólnego z ludźmi bycia.

  Bycie dobrym człowiekiem nic przecież nie kosztuje,

  A pomaganie innym uśmiechy wywołuje.

  Dawanie innym dobra to nie jest ciężka praca.

  Warto jeszcze pamiętać, że dobro zawsze powraca.

 • PIKNIK RODZINNY

  PIKNIK RODZINNY

  Dnia 10 czerwca br. nasza szkoła, Koło Gospodyń Wiejskich „Czostkowianki”  oraz sołtys  wsi p. Sylwester Robak,  przy dużym wsparciu licznych sponsorów, zaprosili lokalną  społeczność  na piknik. Pogoda dopisała, toteż w imprezie uczestniczyły całe rodziny. Rodzice  z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca otrzymali  od pociech gorące życzenia wyrażone wierszem, piosenką i tańcem. Na scenie pięknie zaprezentował się chór szkolny. Liczne atrakcje dla dzieci zapewniła Grupa Animacyjna AniMA. Podczas pikniku czynne były: stoiska gastronomiczne (zadbały o to panie z KGW), dmuchane place zabaw dla najmłodszych, strefa zabawek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy i zabawy grupowe oraz pokaz baniek – gigantów. Nie mogło zabraknąć tańców przy muzyce. Słowem,  dla każdego coś miłego.

              Bawiono się wyśmienicie! Wyrazy podziękowania za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy należą się: paniom z KGW ”Czostkowianki”, sołtysowi wsi Czostków p. Sylwestrowi Robakowi.

   

  Podziękowania dla sponsorów:

   

  • Koło Gospodyń Wiejskich ”Czostkowianki”
  • Pan Sebastian Tracz
  • Państwo Marta i Sylwester Robakowie
  • Państwo Mariola i Dariusz Bodziochowie
  • Pan Łukasz Świerczyński
  • Pani  Agnieszka Struska
  • Pan Jacek Włodarczyk
  • Państwo Urszula i Marek Wójcikowie
  • Pan Robert Janikowski
  • Pani Edyta Simlat
  • Pan Dominik Wijas
  • Pan Norbert Wijas
  • Pan Jan Barański
  • Pan Józef Sępoch
  • Pan Łukasz Maik
  • Pan Mariusz Ślęzak
  • Pani Lucyna Kowalczyk
  • Pan Sylwester Celejowski
  • Pan Łukasz Sornat
  • Pan Robert Kowalczyk
  • Rada Rodziców przy SP w Czostkowie

   

 • 1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA

  1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA
  Z okazji Dnia Dziecka, życzymy Wam drodzy uczniowie, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń. Niech spełniają się Wasze pragnienia !

   
 • Kolejne zwycięstwo naszych "Złotych Dziewcząt"

  Kolejne zwycięstwo naszych "Złotych Dziewcząt"

  Oliwia Wijas i Natalia Robak zwyciężyły (w swojej kategorii) w Turnieju Masters Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego, który został rozegrany dn. 29 maja 2018 r. w Bilczy.

  W rozgrywkach brała udział elita tenisistów, czyli ósemka najlepszych zawodniczek i zawodników w swoich kategoriach wiekowych z województwa świętokrzyskiego.
   
  W roku szkolnym 2017/2018 rozegrano trzy turnieje kwalifikacyjne, w wyniku których uzyskano rozstawienia do zawodów indywidualnych o tytuł mistrza województwa. Do ścisłej czołówki zakwalifikowały się  uczennice naszej szkoły.
   
  Indywidualnie Oliwia uplasowała się na miejscu I, a Natalia zajęła miejsce II.
   

  Patronat honorowy nad zawodami objął Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik

   

   

   
strona:

Aktualności

Kontakt


 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie
  Czostków 83
  29-105 Krasocin
 • 041 391 70 38

Galeria zdjęć