Nawigacja

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 ODBĘDZIE SIĘ 22 CZERWCA 2018 ROKU O GODZ. 9.30

 • Nasi sportowcy znowu na podium

  Dnia 5 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zmaganiach sportowych. Tym razem był to trójbój lekkoatletyczny, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Kozłowie. W zawodach rywalizowało pięć zespołów. Zarówno dziewczętom jak też chłopcom nie udało się pokonać jedynie gospodarzy. Obie drużyny z naszej szkoły uplasowały się na drugim miejscu.
  Skład drużyny dziewcząt: Daria Kaczmarczyk, Zuzanna Włodarczyk, Natalia
  Robak ( klasa VII) oraz Julia Włodarczyk, uczennica klasy V.
  Skład drużyny chłopców: Szymon Wojtasiński, Tobiasz Banasik, Błażej Dyksiński, Michał
  Uranek, uczniowie klasy VII.
  W rywalizacji indywidualnej najlepsze wyniki z naszej szkoły osiągnęli: w kategorii dziewcząt Natalia Robak ( miejsce III), a w kategorii chłopców Szymon Wojtasiński ( miejsce III).


  Wszystkim sportowcom gratulujemy kondycji, sprawności fizycznej i oczywiście waleczności.

 • Ada Dyksińska i Filip Jamorski nagrodzeni w konkursie plastyczno – literackim „Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć”.

  Wiersz Ady  Dyksińskiej, uczennicy klasy IV,  ,, Nie jest trudno być dobrym!”otrzymał II miejsce w V edycji Konkursu Muzealnego „Gdy myślę misje..” .

   W tym samym konkursie wyróżnienie za pracę plastyczną zdobył Filip Jamorski, uczeń  klasy III.

  Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży z całej Polski a jego organizatorem było Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie. Głównym celem Konkursu było zainteresowanie i przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci i działalności o. Mariana Żelazka SVD w setną rocznicę Jego urodzin -  nestora polskich misjonarzy, kandydata do Pokojowej Nagrody Nobla. 

  Ważnym celem i zadaniem Konkursu było również wskazanie możliwości czynienia dobra na co dzień i ukazanie dobra płynącego z pomagania, a ponadto rozwijanie kreatywności, wrażliwości plastycznej oraz literackiej wyobraźni uczestników.

  Gratulujemy Adzie i Filipowi!

  Wiersz Ady:

  Nie jest trudno być dobrym!

  Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć,

  Bo przecież warto wszystkim zwyczajną  radość nieść.

  Pozwolić swemu sercu dla innych ludzi bić,

  Bo wtedy człowiekowi lepiej na świecie żyć.

  Nie pozwól, aby czyjaś dłoń samotna pozostała.

  Niech ją szybciutko chwyci dziś  twoja ręka mała.

  Zaświeci wtedy słońce, wiatr porozgania chmury

  I nikt obok ciebie nie będzie już ponury.

  Bo łatwiej w parze kroczyć po krętych ścieżkach życia

  I czerpać satysfakcje z wspólnego z ludźmi bycia.

  Bycie dobrym człowiekiem nic przecież nie kosztuje,

  A pomaganie innym uśmiechy wywołuje.

  Dawanie innym dobra to nie jest ciężka praca.

  Warto jeszcze pamiętać, że dobro zawsze powraca.

 • 1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA

  Z okazji Dnia Dziecka, życzymy Wam drodzy uczniowie, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń. Niech spełniają się Wasze pragnienia !

   
 • Kolejne zwycięstwo naszych "Złotych Dziewcząt"

  Oliwia Wijas i Natalia Robak zwyciężyły (w swojej kategorii) w Turnieju Masters Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego, który został rozegrany dn. 29 maja 2018 r. w Bilczy.

  W rozgrywkach brała udział elita tenisistów, czyli ósemka najlepszych zawodniczek i zawodników w swoich kategoriach wiekowych z województwa świętokrzyskiego.
   
  W roku szkolnym 2017/2018 rozegrano trzy turnieje kwalifikacyjne, w wyniku których uzyskano rozstawienia do zawodów indywidualnych o tytuł mistrza województwa. Do ścisłej czołówki zakwalifikowały się  uczennice naszej szkoły.
   
  Indywidualnie Oliwia uplasowała się na miejscu I, a Natalia zajęła miejsce II.
   

  Patronat honorowy nad zawodami objął Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik

   

   

   
 • Plastusiowy Pamiętnik

  28 maja 2018 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły pod opieką wychowawców wyjechali do Włoszczowy na spektakl pt.: „Plastusiowy Pamiętnik”. Sztuka oparta była na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu przenieśli uczniów w kolorowy świat pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe.

  „Fiku – miku! Wyobraźnia jest wspaniała!

  Fiku – miku! Wyobraźnię trzeba mieć!

  Fiku – miku! By fantazji dodawała

  Fiku – miku! Tym, co w nudy wpadli sieć”.

  Dzieci były wręcz oczarowane opowieściami plastelinowego ludzika Plastusia, który przybliżył historię szkolnych przyborów, „mieszkańców” piórnika oraz uczniów klasy, do której uczęszczała Tosia. Różnorodność zdarzeń, piękna dekoracja i profesjonalna gra aktorów na długo pozostanie uczniom w pamięci. 

   

 • OLIWIA WIJAS I NATALIA ROBAK MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA W DRUŻYNOWYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO ROCZNIK 2002- 2004

   25 maja 2018 r. na hali  sportowej  Szkoły  Podstawowej w Bilczy  rozegrany został finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych dziewcząt
  i chłopców w drużynowym turnieju tenisa stołowego rocznik 2002-2004, organizowany przez   Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.

  Dziewczęta rywalizowały nie tylko ze swoimi rówieśniczkami, ale również ze starszymi koleżankami z II i III klas szkół gimnazjalnych.  W swojej grupie pokanały reprezentację z SP Górno, II drużynę Gimnazjum w  Słupi Koneckiej. W półfinale zmierzyły się z I zespołem  reprezentującym Słupię Konecką. Mecz finałowy rozegrały z dziewczętami z Gimnazjum w Seceminie, zwyciężając wynikiem 3:1.

  Oliwia i Natalia będą reprezentowały  nasze województwo na zawodach ogólnopolskich.

   

   

  GRATULUJEMY SUKCESÓW  i trzymamy kciuki !

   

 • FINAŁ POWIATOWEJ LIGI BADMINTONA

  W dniu 25 kwietnia 2018 r. w hali ZPO nr 1 we Włoszczowie odbył się finał Powiatowej Ligi Badmintona szkół podstawowych i gimnazjalnych.

  Po trzech turniejach, w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych, uczniowie  naszej szkoły zajęli II miejsce.

  Wszystkie trzy turnieje wygrał Dominik Sobczyk, uczeń klasy VI, zajmując w ogólnej klasyfikacji I miejsce.

  Emil Szydłosz ( klasa VI) zdobył   II miejsce, a Kacper Szydłosz ( klasa VI ) wywalczył IV miejsce.

  W klasyfikacji drużynowej  reprezentacja uczniów z klasy VII zajęła IV miejsce z minimalną różnicą punktów do miejsca na podium. Indywidualnie w kategorii dziewcząt zwyciężyła Natalia Robak.

  Oprócz wymienionych zawodników o najlepsze miejsce drużynowo walczyli:

  - w kategorii klas IV- VI: Zuzanna Jaśkiewicz ( kl. V), Julia Włodarczyk ( kl. V), Igor Kaczmarczyk ( kl. VI)

  - w kategorii klas VII: Oliwia Wijas, Zuzanna Włodarczyk i Szymon Wojtasiński.

  Wszystkim uczniom GRATULUJEMY

  Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować naszą szkołę
   i powiat włoszczowski  w finale wojewódzkim.

 • III miejsce w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw

   W dniu 22 maja 2018 r. na boisku Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie odbył się II Gminny Turniej Gier i Zabaw organizowany pod hasłem ,,Żyjmy Zdrowo na Sportowo”. W sportowych zmaganiach wzięli udział reprezentanci naszej szkoły: uczniowie klasy I i III ora ich rodzice. Po raz kolejny udowodniliśmy, że "sport u nas mocno stoi". Drużyna wywalczyła miejsce na podium.

  Gratulujemy!

 • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

  Dzień Patrona Szkoły to dzień szczególny – to oddanie czci Ojcu Świętemu, głębsze poznanie jego nauki, szczególnie tej kierowanej do młodych, jak również tej kierowanej do nauczycieli i wychowawców. Święto Szkoły to również wielka lekcja patriotyzmu, ale także nauka bycia razem; nauka odpowiedzialności i międzyludzkiego współżycia.

  W dniu 18 maja 2018 r. po raz kolejny mogliśmy przekonać się, że emocje związane z osobą Ojca Świętego nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu.

  Nasi uczniowie pieśnią i słowem przybliżyli sylwetkę Jana Pawła II. Chętni wzięli udział w konkursie wiedzy o życiu i nauce Ojca Świętego.   

 • Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

               W dniu 16 maja 2018r. uczniowie klasy VII Piotr Mróz i Błażej Dyksiński  pod kierunkiem  p. Barbary Drzewieckiej (nauczycielki j. angielskiego) reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kozłowie.  Konkurs składał się z dwóch wymagających etapów. Pierwszy z nich sprawdzał znajomość gramatyki języka angielskiego, a etap drugi  sprawdzał  rozumienie wypowiedzi ustnej i pisemnej.  Nasz reprezentant Piotr Mróz dopiero po wyrównanej dogrywce oddał zwycięstwo uczniowi ze szkoły w Małogoszczu i ostatecznie zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy wysokiej lokaty i życzymy dalszych sukcesów.

 • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZNAJĄ, PODZIWIAJĄ I KOCHAJĄ JANA PAWŁA II

  W piątek, 18 maja 2018 r. w 98 rocznicę urodzin swego Patrona, drużyna chłopców z klasy IV, pokonując 17 szkół z województwa świętokrzyskiego, zwyciężyła w X Jubileuszowym Wojewódzkim Konkursie „Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy”.

  Uczestnicy musieli  m.in. rozwiązać krzyżówkę, ułożyć cytat, połączyć daty związane z wydarzeniami z życia Karola Wojtyły i Jana Pawła II.

  Gościem specjalnym jubileuszowej edycji konkursu był Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który w swoim wystąpieniu podkreślił wagę ciągłego poznawania Osoby Świętego Jana Pawła II. Zachęcał także do podejmowania prób naśladowania  Ojca Świętego w codziennym życiu.

   Naszą szkołę reprezentowali: Karol Dobrzański, Jakub Robak
  i Jakub Sobczyk.

  Wszystkim chłopcom GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA i życzymy kolejnych sukcesów.

 • Wycieczka na spektakl: „O Wilku i Czerwonym Kapturku

  11 maja dzieci z klasy O wzięły udział w wycieczce do Kielc na sztukę Marty Guśniowskiej pt. „O Wilku i Czerwonym Kapturku”. Dzieci przekonały się, że w tej bajce Czerwony Kapturek nie jest grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynką, ma humory, dyskutuje z samym, przedstawiającym tę opowieść Narratorem i wcale nie lubi chodzić do Babci! Wilk to uzależniony od Mamy życiowy nieudacznik, który mimo nie najmłodszego wieku nie nauczył się jeszcze polować. I zamiast budzić strach, wywołuje w lesie tylko śmiech. Babcia natomiast ma wyraźną słabość do Leśniczego i… nalewki. Najważniejsze jednak jest to, że bohaterowie mimo swych wad, w gruncie rzeczy mają dobre serca i potrafią cieszyć się życiem. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie muzeum Zabawek i Zabawy. „Miasto zabawek” prezentuje w nocnej scenerii najstarsze i najcenniejsze zbiory. Eksponaty mieszkają w baśniowym miasteczku pełnym stylowych kamieniczek, ulicznego bruku, a nad głowami płoną gwiazdy. Z głośników dobiegają odgłosy miasta, a witryny rozświetlają się, gdy podchodzą do nich zwiedzający. Następny punkt wycieczki odwiedziny w Manufakturze Magia Karmelu, dzieci uczestniczyły w warsztatach karmelowych. W trakcie warsztatów dokładnie poznały niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu a na zakończenie wszyscy robili swojego własnego lizaka oraz otrzymali dyplom Małego Karmelarza. Było to wspaniałe połączenie nauki i zabawy! Zdjęcia

 • ZAPROSZENIE

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Sołtys wsi p. Sylwester Robak serdecznie zapraszają na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 10 czerwca 2018 r. na placu szkolnym.

  Początek imprezy godzina 15.00

  W PROGRAMIE:

  1. CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA 

  2. TAŃCE ANIMACYJNE

  3. KONKURSY DLA DZIECI I RODZICÓW...Oferta_festyn_Czostkow_10.06.2018(1).pdf

  4. POKAZ BANIEK GIGANTÓW

  5. ZABAWY  DLA DZIECI - DMUCHANE PLACE ZABAW

  6. OGNISKO Z PIECZENIEM KIEŁBASEK, SŁODKI POCZĘSTUNEK (LODY, CIASTO)

   

  WSTĘP WOLNY!

  ZAPRASZAMY!

   

 • MAJOWE ŚWIĘTA

 • DLA NICH PISMO ŚWIĘTE, TO KSIĘGA ŻYCIA

  Laureatki XXIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego - Katarzyna Lewandowska, Daria Kaczmarczyk, Natalia Robak 

  DLA NICH PISMO ŚWIĘTE, TO KSIĘGA ŻYCIA - Obrazek 1  DLA NICH PISMO ŚWIĘTE, TO KSIĘGA ŻYCIA - Obrazek 2  DLA NICH PISMO ŚWIĘTE, TO KSIĘGA ŻYCIA - Obrazek 3

 • ZWYCIĘSTWO NASZYCH TENISISTEK W PÓŁFINAŁACH WOJEWÓDZKICH DRUŻYNOWEGO TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

   Zuzanna  Jaśkiewicz i Martyna Uranek (klasa V) oraz Natalia Robak i Oliwia Wijas (klasa VII) awansowały do grupy ośmiu najlepszych zespołów w województwie w drużynowym turnieju tenisa stołowego organizowanym przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy
  w Kielcach.

  W dniu 9 kwietnia 2018 r.  uczennice klasy V Zuzanna  Jaśkiewicz i Martyna Uranek zagrały w półfinałach wojewódzkich  tenisa stołowego w kategorii szkół podstawowych ( rocznik 2007- 2005),  który odbył się w Seceminie. Wywalczyły I miejsce, umożliwiając sobie tym samym udział w turnieju finałowym.

  10 kwietnia  również dziewczęta  z klasy VII,  Natalia Robak i Oliwia Wijas, walczyły w Staszowie o awans do ósemki najlepszych drużyn w naszym  województwie w kategorii klas VII i gimnazjum ( rocznik 2002- 2004).  Podczas wszystkich meczy, które zagrały straciły tylko jeden set, wygrywając wszystkie pozostałe. Zdobyły I miejsce, nie pozostawiając swoim rywalkom złudzeń, kto powinien zagrać w turnieju finałowym.

                                                                                      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
   

 • EDUKACJA JEST PODRÓŻĄ - relacja z wycieczki do Warszawy

   

  100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się  doskonałą okazją dla uczniów klas IV,V,VI i VII naszej szkoły do jeszcze lepszego poznania historii naszego narodu. Zaczęliśmy od Warszawy. W ciągu trzech dni (4-6.04.2018 r.) obejrzeliśmy najciekawsze  zabytki w stolicy. Największe wrażenie na uczestnikach zrobiło Muzeum Powstania Warszawskiego.  

  Ważnym punktem naszej wyprawy były Łazienki Królewskie – zespół pałacowo-parkowy z licznymi zabytkami, założony z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Będąc w Łazienkach, nie mogliśmy pominąć Pomnika Fryderyka Chopina przedstawiającego odlaną w brązie postać kompozytora siedzącą pod stylizowaną mazowiecką wierzbą.

  W programie naszej  wycieczki  było  też Stare Miasto wpisane w 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będąc na Placu Zamkowym obejrzeliśmy Kolumnę Zygmunta z postacią Zygmunta III Wazy oraz zwiedziliśmy Zamek Królewski. Tu podziwialiśmy bogaty wystrój wnętrz i dzieła sztuki, a wśród nich prawdziwe perełki, choćby takie jak obrazy Rembrandta czy umieszczone w odrębnej Sali Prospektowej pejzaże Warszawy i Wilanowa pędzla Canaletta.

   Spośród wielu zabytków, które  widzieliśmy  na Starym Mieście warto wymienić Archikatedrę św. Jana Chrzciciela – jedną z najstarszych świątyń Warszawy. W jej murach wygłaszał kazania ksiądz Piotr Skarga, Władysław IV Waza zaprzysiągł swoje pacta conventa, tu miały miejsce śluby, koronacje 2 władców Polski, pogrzeby wielu osobistości oraz została zaprzysiężona Konstytucja 3 maja.

  W programie naszego zwiedzania znalazł się też  królewski  Pałac w Wilanowie, ulubiona rezydencja Jana III Sobieskiego.

  Niewątpliwą atrakcją naszej wycieczki o nieco innym niż historyczny charakterze, była wizyta w Centrum Nauki Kopernik (największa tego typu placówka edukacyjna w Polsce, a zarazem jedna z najnowocześniejszych w Europie) oraz wzniesiony na EURO 2012 Stadion Narodowy.

   Dzięki sprzyjającej pogodzie zwiedzanie największego miasta i stolicy Polski było dla wszystkich uczestników prawdziwą przyjemnością.

  Przebieg wycieczki ilustrują także zdjęcia, które można obejrzeć w galerii – zapraszamy!

   

   

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

   Kasia Lewandowska, uczennica klasy V, będzie reprezentować Powiat Włoszczowski w eliminacjach wojewódzkich 41 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

  12 kwietnia w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe OTWP. Trzy uczennice naszej szkoły wywalczyły sobie miejsca na podium.

  Katarzyna Lewandowska (klasa V) - I miejsce (grupa uczniów szkół podstawowych)

  Oliwia Wijas (klasa VII) - II miejsce (grupa uczniów klas VII i gimnazjum)

  Julia Włodarczyk (klasa V) - III miejsce (grupa uczniów szkół podstawowych)

  Gratulujemy, a Kasi życzymy sukcesów w zmaganiach wojewódzkich!

  więcej

   

   

 • Nasze uczennice wśród laureatów konkursu plastycznego KRUS „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy"