• WAKACJE

Po dziesięciu miesiącach nauki nadszedł wyczekiwany przez wszystkich czas odpoczynku. Życzymy Wam, aby wakacje były spokojne, bezpieczne i pełne radosnych przeżyć. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci. Odpoczywajcie w pełnym słońcu, zbierając siły na nadchodzące w nowym roku wyzwania.

Udanych wakacji!!!

• Dowozy w dniu 21 czerwca 2024 r.

• Informujemy, że w dniu 21 czerwca 2024 r. godziny przywozu i odwozu uczniów ulegają zmianie.

Przywóz:

Ludynia - godz. 8.20,

Dąbrówka - godz. 8.33.

Odwóz około godziny 12.10 - 12.15.

• Dwudniowa wycieczka do Wrocławia

• W dniach 10, 11 czerwca 2024 r. uczniowie klas IV - VIII brali udział w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Uczniowie zwiedzali wraz z przewodnikiem Rynek, Ostrów Tumski, Krasnale Wrocławskie, Pergolę, Ogrody Japońskie, obejrzeli Panoramę Racławicką. Zwiedzili również ZOO, obejrzeli pokaz fontany multimedialnej, wjechali na najwyższy budynek Sky Tower.

• Rajdy z okazji Dnia Dziecka

• Z okazji dnia Dziecka wychowawcy klas zorganizowali dla klas I - IV rajd pieszy do ruin kościoła Św. Michała w Gruszczynie, a dla klas V - VIII - rajd rowerowy na trasie Krasocin - Ostrów - Ludynia. Klasy starsze zwiedzały również Muzeum Chleba w Krasocinie.

• Święto Patrona Szkoły

• 20 maja 2024r. odbyło sie Święto Partona Szkoły. W tym roku szkolnym święto Partona zorganizowano na wesoło. Na początku odśpiewano hymn szkół papieskich, odmówiono modlitwę o pokój na świecie. Druga część przebiegała w formie zabawy i rywalizacji.  Uczniowie przedszkola i klas I - III kolorowali obrazki, rysowali własne obrazki pt. "Jana Paweł II  i dzieci" oraz robili portrety Jana Pawła II na talerzykach tekturowych. Zorganizowano układanie puzzli  na czas w kategorii klas I – III oraz klas IV – VIII. Zwycięzcy otrzymali po cukierku. Na podstawie obejrzanego filmu na godzinie wychowawczej klasy przygotowały krzyżówkę i pytania do quizu wraz z odpowiedziami. Potem rywalizowali między sobą o zwycięstwo. Po podsumowaniu wszystkich wyników z różnych konkurencji okazało się że klasy IV - VIII stanęli na podjum. Wiedza uczniów w klasach o naszym patronie jest imponująca. Z prac wykonanych przez dzieci młodsze zrobiono wystawę. Święto zakończono złożeniem zapalonych zniczy pod pomnikiem patrona przez przedstawicieli każdej klasy IV - VIII. Gratulujemy dużej wiedzy naszych uczniów!

• Egzamin ósmoklasisty

• W dniach 14, 15 i 16 maja 2024 r. nasi uczniowie zmagali sie z arkuszami egzaminacyjnym z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Życzymy wysokich wyników!