Adam Banaszek, uczeń klasy VI, został wyróżniony w II Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
Gratulujemy!
Adam Banaszek, uczeń klasy VI, został wyróżniony w II Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
Gratulujemy!
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana, na szkolnych korytarzach i w klasach, widzieliśmy uczniów ubranych w czerwone, świąteczne sweterki oraz w piękne mikołajkowe czapki. Jakaż była radość, gdy zawitał do nas Mikołaj. Święty przybył w towarzystwie pięknej Śnieżynki i uśmiechniętego Renifera. Dzieci witały go z ogromnym entuzja zmem. W podziękowaniu za prezenty, uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Mikołaj odwiedził także naszą Panią Dyrektor i "grzecznych" Nauczycieli ;) Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za przybycie i prezenty... Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy!
Ogromnym sukcesem uczniów naszej szkoły zakończył się Powiatowy Konkurs Geograficzno - Fotograficzny "Magia powiatu włoszczowskiego" organizowany przez Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie. Komisja konkursowa doceniła prace wszystkich 6 reprezentantów naszej placówki. W kategorii "Album" Adam Banaszek oraz Karol Dobrzański zdobyli I miejsce, Dominik Sobczyk - miejsce II. W kategorii "Tablo" - I miejsce otrzymała praca Ady Dyksińskiej, II miejsce - Mai Świerczyńskiej. Wyróżniono także pracę Julii Włodarczyk.
Dominik Sobczyk wykazując się wysokim poziomem wiedzy o powiecie włoszczowskim, wywalczył sobie III miejsce.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
Szymon Kaczmarczyk, uczeń klasy II, zdobył II miejsce(w kategorii klas I-III) w XIII Ogólopolskim Konkursie Poetyckim im. Feliksa Raka. Komisja Konkursowa wyróżniła także wiersze Jakuba Robaka, ucznia klasy VI. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka w Krasocinie.
Gratulujemy!
W dniu 8 listopada o godzinie 11.11, włączając się w ogólnopolską akcję, wspólnie śpiewaliśmy "Mazurek Dąbrowskiego". Tym samym dołączyliśmy do ponad 4 mln uczniów i 400 tys. nauczycieli z przeszło 20 tys. szkół w Polsce i za granicą. Odśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Przedsięwzięcie było wspólną inicjatywą Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży.
W dniu 7 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji poświęconej bezpieczeństwu w sieci. Aspirant Zbigniew Lichosik zapoznał słuchaczy z definicją cyberprzemocy, dokładnie omawiając zjawisko stalkingu. Zwrócił także uwagę na przestępstwa komputerowe i odpowiedzialność karną nieletnich. Policjant zapoznał zebranych z możliwościami szukania pomocy (telefony zaufania). Spotkanie było zorganizowane w związku z konkursem „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”, w którym uczniowie naszej szkoły biorą udział.
"Wiara przynagla nas, abyśmy byli misjonarzami, jej świadkami"
Jan Paweł II
Jak co roku, tuż przed Dniem Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na której zgromadzili się wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, cała brać uczniowska, przyjaciele i sympatycy naszej placówki oraz Pan Ireneusz Gliściński - Wójt Gminy Krasocin wraz z Panią Ireną Kuśmierczyk -kierowniczką SCO. Uczniowie przygotowali na t okazję specjalny program artystyczny, którym pragnęli wyrazić swoją wdzięczność za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. Postanowili zrobić to w bardzo oryginalny sposób - wykonując specjalny „Koncert życzeń”. Jak wiadomo „…piosenka jest dobra na wszystko…” , więc wszystkie wyśpiewane życzenia zostały bardzo serdecznie przyjęte i wywołały nie jeden uśmiech na twarzach ich adresatów.
Uczniowie z naszej szkoły 19 września (kl. V-VIII) i 9 października (kl. III - IV) odwiedzili jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Kielc – Park Trampolin FlySky . Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać atrakcji w bawialni. Szczególnym powodzeniem cieszył się wielopoziomowy labirynt. Pobyt w FlySky sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił wszystkim, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Zabawa dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń.
„Wolności oddać nie umiem” - pod takim hasłem 30 września 2019 odbył się nietypowy koncert, w którym uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z naszej szkoły. Wystąpił Gabriel Fleszar - wokalista o charyzmatycznym głosie, autor tekstów, znakomity gitarzysta. Znany również jako odtwórca głównej roli męskiej w filmie „Sezon na leszcza” w reżyserii Bogusława Lindy. Pojawił się też w pierwszej edycji „The Voice of Poland”. Spotkanie oprócz charakteru czysto muzycznego, poruszało problemy związane z profilaktyką uzależnień. Recital był przeplatany opowieściami z życia piosenkarza oraz jego znajomych uzależnionych od narkotyków. Na początek artysta zaśpiewał swój największy przebój „Kroplą deszczu”. Potem wykonał utwory z własnego repertuaru, a także innych artystów, kończąc piosenką Chłopców z Placu Broni „Kocham wolność”. Przekonywał młodzież do życia wolnego od nałogów. Podzielił się opowieściami o ludziach uzależnionych od substancji psychoaktywnych, których spotkał na swojej drodze. Poruszające historie Mai, „Zagana” pokazywały jak tragiczne mogą być konsekwencje uwikłania się w uzależnienie od narkotyków, alkoholu, leków. Przestrzegał młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji, zachęcał do nieulegania namowom innych oraz do życia zgodnego z własnymi dewizami i wartościami.
W dniu 13 września 2019r. uczniowie kl.I z naszej szkoły wzięli udział w XII edycji przedsięwzięcia edukacyjno – profilaktycznego ,,Kochane Pierwszaki’’, które odbyło się w Hali Legionów w Kielcach. Akcja ma na celu m.in. wykształcenie w najmłodszych uczniach klas podstawowych nawyków bezpiecznego zachowania. W tego rocznej uroczystości wzięło udział około 2000 uczniów klas pierwszych reprezentujących szkoły z terenu województwa świętokrzyskiego. W czasie wspólnej zabawy dzieci pogłębiały wiedzę na temat zagrożeń, a policjanci, strażacy i żołnierze praktycznie uczyli jak bezpiecznie zachować się w ruchu drogowym. Zaprezentowali też specjalistyczny sprzęt. Dzieci miały możliwość oglądania wozów policyjnych i wojskowych, sprzętu strażackiego oraz pojazdu quad, jakim posługują się strażacy podczas akcji. W czasie spotkania Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk poświęcił dzieciom tornistry i przybory szkolne oraz pobłogosławił na progu nauki szkolnej. Uczniowie otrzymali odblaski i słodki poczęstunek. Spotkanie zorganizowane zostało przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty przy współudziale Wojewody Świętokrzyskiego, Prezydenta Miasta Kielce, Biskupa Pomocniczego Diecezji Kieleckiej, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.
W dniu 02.10.2019 r. naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium. Tego dnia każda klasa miała możliwość uczestniczenia w zajęciach z astronomii. „ Pani astronom" opowiadała o spadających gwiazdach, pokazywała meteory oraz wyjaśniała zasady działania gigantycznej lupy. Następnie uczniowie zostali zaproszeni na seans do ogromnego namiotu - planetarium. Tutaj odbyli podróż po wszechświecie. Obserwowali i "zwiedzali" planety Układu Słonecznego. Pokazy dostarczyły niezapomnianych wrażeń i rozbudziły wyobraźnię uczniów.
Jak co roku we wrześniu, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji „Sprzątanie świata”. Temat tegorocznej edycji to: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"
Solidaryzując się z wszystkimi, którzy pragną przeciwdziałać zaśmieceniu i niszczeniu środowiska, uczniowie podjęli działania, dzięki którym nauczą siebie i innych, jak ograniczać ilość niepotrzebnych odpadów. Sprzątaliśmy teren wokół szkoły, pobocza dróg, las. Cieszymy się, że w tym roku śmieci było mniej. Niestety w okolicach zabudowań nadal jest ich sporo. Postanowiliśmy więc promować w naszej szkole i okolicy nie śmiecenie- mniej jednorazowych reklamówek i segregowanie śmieci.
6 września, w wyjątkowej scenerii, koło groty Najświętszej Marii Panny w Krasocinie, odbyło się Narodowe Czytanie. Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie po raz szósty włączyła się w akcję zainaugurowaną przez parę prezydencką. Tegoroczne czytanie rozpoczął gość specjalny, pisarka Monika Sawicka, znana z powieści „Kolorowych snów”, „Kruchość porcelany”. Naszą placówkę reprezentowała dyrektor szkoły, pani Zdzisława Mąkosa wraz z uczennicą klasy VII Katarzyną Lewandowską, które czytały fragmenty noweli „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej.
2 września 2019r. dyrektor szkoły, pani Zdzisława Mąkosa, powitała uczniów w nowym roku szkolnym i życzyła im, aby czas spędzony w placówce był nie tylko pracowity, ale i radosny. Nauczycielom życzyła zdrowia, sukcesów i wielu powodów do radości. Rodzicom zaś, zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą. Następnie ogłoszono wyniki konkursów ekologicznych dotyczącch nakrętek i zużytych baterii oraz wręczono nagrody.
19 czerwca 2019r. ze szkołą pożegnali się ósmoklasiści, którzy zatańczyli dla swoich nauczycieli, rodziców i młodszych kolegów poloneza.
Następnie dyrektorka szkoły, Zdzisława Mąkosa, wręczyła wszystkim uczniom dyplomy ukończenia poszczególnych klas oraz nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce. Zostali nagrodzeni również laureaci konkursów, a także uczniowie ze 100% frekwencją. Absolwenci szkoły, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 i wyżej, wpisali się do Złotej Księgi Uczniów. Czwartoklasiści odebrali z rąk pani dyrektor karty rowerowe. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice wyróżniających się uczniów. Tradycyjnie nie zabrakło też słoiczków z miodem dla "Przyjaciół Szkoły", którzy angażują się w życie placówki.
Zdjęcie z strony www.moja-gazeta.com.pl
Nasi uczniowie znów na podium- grupa starsza na pierwszym miejscu, a młodsi na trzecim. Do sukcesu przyczynili się uczniowie, którzy w klasyfikacji indywidualnej zajęli następujące miejsca:
grupa starsza:
I- Robak Natalia- kl. VIII, II- Wijas Oliwia- kl. VIII, I- Sobczyk Dominik- kl. VII, IV- Wojtasiński Szymon- kl. VIII
grupa młodsza:
III- Włodarczyk Julia- kl. VI, IV- Uranek Martyna- kl. VI, IV- Jamorski Filip- kl. IV
Zwycięzcom indywidualnym i drużynowym etapu powiatowego Świętokrzyskiej Ligi Badmintona serdecznie gratulujemy.
Powered by aSc EduPage