Z racji zbliżających się ferii zimowych odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno - edukacyjne na temat "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Policjanci zwrócili dzieciom uwagę na zagrożenia czyhające w trakcie ferii zimowych. Przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali także przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu.
Aktualności
Spotkanie z przedstawicielami policji - bezpieczne ferie
28 FINAŁ WOŚP
Za nami 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce naszych wolontariuszy: Sary Janikowskiej, Zuzanny Jaśkiewicz, Przemysława Grabca i Dominika Sobczyka.
2 524,32 zł to kwota zgomadzona podczas przeprowadzonej w szkole licytacji gadżetów, sprzedaży ciast oraz kwesty do orkiestrowych puszek.
Licytacja - 613,10 zł
Sprzedaż ciast - 593,00 zł
Kwesta - 1318,22 zł
KOLĘDICY MISYJNI DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM TYM MIESZKAŃCOM CZOSTKOWA, DĄBRÓWKI, LUDYNI I LUDWINOWA, KTÓRZY PRZYJĘLI ICH DO SWOICH DOMÓW, OKAZALI WSPARCIE, ŻYCZLIWOŚĆ I DOBRE SECE.
Po Bożym Narodzeniu 20 kolędników ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie w 4 grupach odwiedziło z kolędą mieszkańców Czostkowa, Dąbrówki, Ludyni i Ludwinowa. W tym roku Kolędnicy Misyjni, głosząc Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela, dzielili się radością i wiarą, oraz prosili o zaangażowanie się w obronę tych „najmniejszych” w Amazonii. Zwracali tęż uwagę na potrzebę troski o lasy i przyrodę.
Cztery grupy kolędników podczas 6 dni kolędowania, zebrały 2 797 zł 20 euro i 30 centów. Wszystkie zebrane pieniądze przeznaczyli na pomoc małym mieszkańcom Amazonii.
Sekretarz generalny Episkopatu Polski bp Artur Miziński przypomniał, że troska zwłaszcza o Amazonię, nazywaną “płucami Ziemi” oraz szerzej o całą przyrodę, była tematem niedawnego Synodu o Amazonii zwołanego przez papieża Franciszka. Ojciec Święty wzywał też do zwiększenia duszpasterskiej opieki nad tamtejszymi społecznościami.
– Ludzie tam żyjący potrzebują wsparcia od braci i sióstr, którzy przyjęli Jezusa Chrystusa. Piękne jest to, że od wielu już lat Kolędnicy Misyjni dedykują swoją posługę głoszenia Dobrej Nowiny od drzwi do drzwi na rzecz jakiejś wspólnoty nieznanych rówieśników. Zbierają też ofiary, które będą służyły tamtejszym dzieciom – powiedział bp Miziński.
Amazonią targają konflikty polegające na częstych inwazjach grup przestępczych na tereny zajmowanie przez Indian. Strach i niepewność
z tym związane nie sprzyjają spokojnemu wzrostowi dzieci – wskazuje s. Bożena Stencel ze zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi, misjonarka w brazylijskiej części Amazonii w latach 1999-2018.“Dzieci w Amazonii, jak wszystkie dzieci, chcą być po prostu szczęśliwe.
Jest wiele rzeczy, które temu szczęściu zagrażają, ale jest też ogromny wysiłek Kościoła, żeby im to zapewnić. Misjonarka stwierdziła, że bardzo się cieszy, że akcja kolędników misyjnych może wesprzeć te wysiłki, które już istnieją i rozwinąć nowe”.Pamiętajmy, iż najmniejsza pomoc jest warta więcej niż największe współczucie.
XII GMINNO- PARAFIALNY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH
Boże Narodzenie to wielka tajemnica naszej wiary, a szopki to nieodłączny element tradycji tychże świąt.
W dniu 19 grudnia 2019 w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie odbył się już po raz XII Gminno- Parafialny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Podobnie jak w poprzednich edycjach, zasadniczym celem konkursu było pobudzanie uczniów do aktywnych działań twórczych oraz kultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze świętami Narodzenia Pańskiego
Dwie szopki wytypowane przez komisję spośród tych szopek, które zgłoszono do konkursu na etapie szkolnym reprezentowały naszą szkołę podczas Konkursu Gminnego. Prace naszych uczennic zostały bardzo wysoko ocenione przez jury konkursu.
Zarówno w kategorii klas młodszych (I – IV), oraz w kategorii klas starszych ( V – VIII) , szopki wykonane przez nasze uczennice zajęły II miejsce
Nagrodzone szopki wykonały:
Zuzia Robak i Dominika Napora z klasy IIIOla Jaśkiewicz – uczennica klasy V oraz Zuzia Jaśkiewicz i Julia Włodarczyk z klasy VII
Wszystkim dziewczętom gratulujemy!
WYRÓŻNIENIE DLA FILIPA JAMORSKIEGO W V KONKURSIE NA ŚWIĘTOKRZYSKĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Budowanie szopek w okresie Świąt Bożego Narodzenia to bardzo piękny i stary zwyczaj, dużo starszy niż ozdabianie choinki. Tym bardziej smutnym wydaje się być fakt, iż na przestrzeni lat staje się coraz bardziej zapomnianym rytuałem, kojarzonym z odległymi czasami. By przypomnieć tę nieco uśpioną tradycję oraz pokazać, że może ona z powodzeniem funkcjonować również we współczesnym świecie, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Muzeum Diecezjalne w Kielcach już po raz piąty są organizatorami konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.
Celem konkursu jest kultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze świętami Narodzenia Pańskiego, poznawanie tradycji diecezji kieleckiej, związanej od początków swego istnienia z Ziemią Świętego Krzyża oraz integracja rodziny.
V Diecezjalny Konkurs na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową został rozstrzygnięty w dniu 17 grudnia 2019 r.
Naszą szkołę reprezentował Filip Jamorski uczeń klasy V, który za swą pracę otrzymał wyróżnienie.Gratulujemy!
Boże Narodzenie
Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku.
"Nie wierz we wszystko, co znajdziesz w Internecie"
Zakończyła się dziewiąta edycja projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”, w której wzięła udział, rekordowa liczba – 131 szkół z regionu. Uczniowie świętokrzyskich podstawówek i szkół ponadpodstawowych zaprezentowali, w postaci karty kalendarza, komiksu oraz filmu, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w sieci. Organizatorami projektu byli: Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 3 tysiące uczniów z regionu. Prace można było zgłaszać w trzech kategoriach. Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych mieli za zadanie przygotować projekt karty kalendarz na temat: „Internet – Twoje wirtualne okno na świat”. Ich starsi koledzy z klas 4-8 tworzyli komiks na temat „Nie wierz we wszystko, co znajdziesz w Internecie!”, a uczniowie szkół ponadpodstawowych przygotowywali film edukacyjny o takim samym tytule.
Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła 13 uczestników z najmłodszej grupy, 11 uczniów z klas 4 – 8 oraz 5 ze szkół ponadpodstawowych. W tej elitarnej grupie znalazły się 2 uczennice naszej szkoły. Julia Bodzioch (klasa III) została wyróżniona, Ada Dyksińska (klasa VI), zdobyła zaszczytne I miejsce.
Organizatorzy projektu zadbali o wartościowe nagrody. Ada Dyksińska otrzymała kamerę GoPro HERO 7 oraz słuchawki Jbl. Julię obdarowano sportową opaską Huawei Band 3Pro.
Gratulujemy!
II GMINNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Adam Banaszek, uczeń klasy VI, został wyróżniony w II Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
Gratulujemy!
MIKOŁAJKI 2019
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana, na szkolnych korytarzach i w klasach, widzieliśmy uczniów ubranych w czerwone, świąteczne sweterki oraz w piękne mikołajkowe czapki. Jakaż była radość, gdy zawitał do nas Mikołaj. Święty przybył w towarzystwie pięknej Śnieżynki i uśmiechniętego Renifera. Dzieci witały go z ogromnym entuzja zmem. W podziękowaniu za prezenty, uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Mikołaj odwiedził także naszą Panią Dyrektor i "grzecznych" Nauczycieli ;) Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za przybycie i prezenty... Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy!
Powiatowy Konkurs Geograficzno - Fotograficzny pt. "Magia powiatu włoszczowskiego"
Ogromnym sukcesem uczniów naszej szkoły zakończył się Powiatowy Konkurs Geograficzno - Fotograficzny "Magia powiatu włoszczowskiego" organizowany przez Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie. Komisja konkursowa doceniła prace wszystkich 6 reprezentantów naszej placówki. W kategorii "Album" Adam Banaszek oraz Karol Dobrzański zdobyli I miejsce, Dominik Sobczyk - miejsce II. W kategorii "Tablo" - I miejsce otrzymała praca Ady Dyksińskiej, II miejsce - Mai Świerczyńskiej. Wyróżniono także pracę Julii Włodarczyk.
Dominik Sobczyk wykazując się wysokim poziomem wiedzy o powiecie włoszczowskim, wywalczył sobie III miejsce.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka
Szymon Kaczmarczyk, uczeń klasy II, zdobył II miejsce(w kategorii klas I-III) w XIII Ogólopolskim Konkursie Poetyckim im. Feliksa Raka. Komisja Konkursowa wyróżniła także wiersze Jakuba Robaka, ucznia klasy VI. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka w Krasocinie.
Gratulujemy!
Gminne obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości
101 lat niepodległości - uroczysta akademia
- 3
"Szkoła do hymnu"
W dniu 8 listopada o godzinie 11.11, włączając się w ogólnopolską akcję, wspólnie śpiewaliśmy "Mazurek Dąbrowskiego". Tym samym dołączyliśmy do ponad 4 mln uczniów i 400 tys. nauczycieli z przeszło 20 tys. szkół w Polsce i za granicą. Odśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Przedsięwzięcie było wspólną inicjatywą Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży.
Bezpieczni w Internecie
W dniu 7 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji poświęconej bezpieczeństwu w sieci. Aspirant Zbigniew Lichosik zapoznał słuchaczy z definicją cyberprzemocy, dokładnie omawiając zjawisko stalkingu. Zwrócił także uwagę na przestępstwa komputerowe i odpowiedzialność karną nieletnich. Policjant zapoznał zebranych z możliwościami szukania pomocy (telefony zaufania). Spotkanie było zorganizowane w związku z konkursem „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”, w którym uczniowie naszej szkoły biorą udział.
IX Dzień Papieski "Wstańcie chodźmy"
"Wiara przynagla nas, abyśmy byli misjonarzami, jej świadkami"
Jan Paweł II
Ślubowanie
- 1
Dzień Edukacji Narodowej
Jak co roku, tuż przed Dniem Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na której zgromadzili się wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, cała brać uczniowska, przyjaciele i sympatycy naszej placówki oraz Pan Ireneusz Gliściński - Wójt Gminy Krasocin wraz z Panią Ireną Kuśmierczyk -kierowniczką SCO. Uczniowie przygotowali na t okazję specjalny program artystyczny, którym pragnęli wyrazić swoją wdzięczność za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. Postanowili zrobić to w bardzo oryginalny sposób - wykonując specjalny „Koncert życzeń”. Jak wiadomo „…piosenka jest dobra na wszystko…” , więc wszystkie wyśpiewane życzenia zostały bardzo serdecznie przyjęte i wywołały nie jeden uśmiech na twarzach ich adresatów.
4
Park Trampolin FlySky - wycieczka
Uczniowie z naszej szkoły 19 września (kl. V-VIII) i 9 października (kl. III - IV) odwiedzili jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Kielc – Park Trampolin FlySky . Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać atrakcji w bawialni. Szczególnym powodzeniem cieszył się wielopoziomowy labirynt. Pobyt w FlySky sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił wszystkim, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Zabawa dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń.
Koncert Gabriela Fleszara
„Wolności oddać nie umiem” - pod takim hasłem 30 września 2019 odbył się nietypowy koncert, w którym uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z naszej szkoły. Wystąpił Gabriel Fleszar - wokalista o charyzmatycznym głosie, autor tekstów, znakomity gitarzysta. Znany również jako odtwórca głównej roli męskiej w filmie „Sezon na leszcza” w reżyserii Bogusława Lindy. Pojawił się też w pierwszej edycji „The Voice of Poland”. Spotkanie oprócz charakteru czysto muzycznego, poruszało problemy związane z profilaktyką uzależnień. Recital był przeplatany opowieściami z życia piosenkarza oraz jego znajomych uzależnionych od narkotyków. Na początek artysta zaśpiewał swój największy przebój „Kroplą deszczu”. Potem wykonał utwory z własnego repertuaru, a także innych artystów, kończąc piosenką Chłopców z Placu Broni „Kocham wolność”. Przekonywał młodzież do życia wolnego od nałogów. Podzielił się opowieściami o ludziach uzależnionych od substancji psychoaktywnych, których spotkał na swojej drodze. Poruszające historie Mai, „Zagana” pokazywały jak tragiczne mogą być konsekwencje uwikłania się w uzależnienie od narkotyków, alkoholu, leków. Przestrzegał młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji, zachęcał do nieulegania namowom innych oraz do życia zgodnego z własnymi dewizami i wartościami.
Archiwum Aktualności