• REGULAMIN PRACOWNI KOMPUTEROWEJ

1. W pracowni odbywają się zajęcia wymagające stosowania technik komputerowych.
          2. Uczniowie mogą przebywać w pracowni jedynie pod opieką nauczyciela.
          3. Z Internetu można korzystać jedynie do celów dydaktycznych.
          4. Uczniowie w pracowni zachowują się cicho, zgodnie z zasadami regulaminu, wykonując pracę wynikającą z toku lekcji
          5. Zabronione jest obrażanie uczuć innych użytkowników przez wysyłanie  sprzecznych z dobrymi obyczajami listów, wiadomości oraz zdjęć.
          6. Zabrania się instalowania na dyskach lokalnych komputerów znajdujących się w pracowni oprogramowania przyniesionego z zewnątrz.
          7.  Składowanie na dyskach twardych własnych plików bez zgody nauczyciela oraz poza wyznaczonym przez niego folderem jest niedozwolone.
          8. Usuwanie istniejących na dyskach twardych cudzych plików, dokonywanie w nich jakichkolwiek zmian, wykorzystywanie ich we własnych dokumentach jest zabronione.
          9. Zabrania się samowolnego używania w pracowni własnych nośników informacji. Użycie ich możliwe jest po uzyskaniu zgody nauczyciela.
          10. Zabrania się uruchamiania sprzętu i programów bez wyraźnego polecenia nauczyciela.
          11. Przed przystąpieniem do pracy uczeń zobowiązany jest:

• sprawdzić sprawność sprzętu, na którym zamierza pracować. O zauważonych usterkach należy bezzwłocznie poinformować nauczyciela prowadzącego zajęcia,
          • dostosować stanowisko pracy do swoich potrzeb (wyregulować krzesło i nachylenie monitora)
          •  Po zakończeniu zajęć należy:
          •  zamknąć wszystkie programy i dokumenty,wyłączyć wszystkie elementy zestawu komputerowego, uporządkować swoje stanowisko pracy.

•   W sytuacjach awaryjnych uczniowie powinni natychmiast przerwać wszystkie prace z sprzętem komputerowym, zachować spokój oraz ściśle wykonywać wszystkie polecenia nauczyciela