• Święto matematyki

ŚWIĘTO MATEMATYKI W SZKOLE

10 CZERWCA 2008 r. w szkole odbyło się Święto Matematyki. Od godziny 8 :00 na każdej przerwie chętni uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy, zagadki matematyczne. Ponadto uczniowie klasy szóstej przygotowali wystawę figur kosmicznych, portrety słynnych matematyków i prezentacje multimedialne. O godzinie 12 rozpoczął się konkurs "Matematyczne Asy szkoły". Pary klasowe zmierzyły się w następujących konkurencjach: test wyboru, krzyżówka, szyfry ułamkowe, odkryj zasadę, zadanie z zapałkami. Wygrali uczniowie z klasy szóstej: Szymon Hatys i Paweł Szokalaski. Najlepsi dostali nagrody i dyplomy. W tym dniu uczniowie wzięli udział również w konkursie "Jeden z sześciu". Zwyciężczyni otrzymała nagrodę i dyplom, a została nią uczennica z klasy piątej - Dagmara Lechowicz. Pozostali mogli obejrzeć prezentacje: "W świecie iluzji", "Liczba przeznaczenia", "Fraktale" i "Wielkich starożytnych matematyków".

Dziękujemy sponsorowi za ufundowane nagrody, a grupie młodych matematyków za przygotowanie wystroju korytarza.

Zobacz zdjęcia  w albumie fotograficznym