• Konkurs "der, die, das Kenner"

•         Celem konkursu jest wspieranie uczniów szkół podstawowych w rozwijaniu kompetencji językowych i zachęcenie do pogłębiania zainteresowań dotyczących realiów krajów niemieckojęzycznych.

Uwagi ogólne
          1. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Szkolne PWN.
          2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, którzy interesują się językiem niemieckim i rozwijają swój talent lingwistyczny w oparciu o podręczniki do języka niemieckiego "der, die, das neu" lub "und so weiter". Uczestnicy konkursu mogą zmierzyć się z rówieśnikami, sprawdzając swoje kompetencje językowe oraz zdobyć tytuł znawcy języka niemieckiego "der die das Kenner".
          3. Konkurs ma strukturę dwuetapową:
          etap I: szkolny; etap II: wojewódzki.

W etapie szkolnym uczestnicy rozwiązują test pisemny składający się z czterech części:

Część 1 - rozumienie tekstu słuchanego*
          Część 2 - rozumienie tekstu czytanego
          Część 3 - słownictwo i gramatyka
          Część 4 - zadanie sprawdzające umiejętność pisania

*tekst należy odczytać dwukrotnie

Czas przeprowadzenia testu: 60 minut.

Tematyka i zakres struktur gramatycznych:

Test etapu I - szkolnego obejmuje zagadnienia przewidziane dla etapu podstawowego, zawarte w:

•  Programie nauczania języka niemieckiego dla klas IV-VI szkoły podstawowej z kontynuacją w gimnazjum w klasach 1-3 autorstwa M. Ptak, H. Sowa-Babik, E. Świerczyńskiej, Wydawnictwa Szkolnego PWN
          • Podręcznikach do języka niemieckiego "der, die, das neu" lub "und so weiter" dla klas IV, V oraz rozdziałach 1–2 podręcznika dla klasy VI, autorstwa M. Kozubskiej, E. Krawczyk, L. Zastąpiło, w/w wydawnictwa
          • Ćwiczeniach z poziomu 1 i 2 podręcznika gramatyki niemieckiej dla szkoły podstawowej "der, die, das Grammatik" w/w autorek i wydawnictwa.

SPRAWDŹ SWOJA WIEDZĘ - Testy z ubiegłych lat:

na stronie internetowej  http://wszpwn.com.pl/?page=nauczyciel_przedmiot_tresci&pcsu_id=1009&artf_id=1167&ph_main_content_start=show&arti_id=2441