• rok szkolny 2011/2012

• Zakończenie roku szkolnego

29 czerwca 2012r. o godzinie 9:30 uczniowie , rodzice i nauczyciele zebrali się, aby pożegnać rok szkolny i rozpocząć wakacje. Uroczystość rozpoczęła się od przekaznia sztandaru młodszym kolegom i koleżankom z klasy IV. Następnie klasa VI zatańczyła poloneza i przygotowała krótki apel słowno - muzyczny, w którym podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud nauki i wychowania. Pokaz slajdów ze zdjęciami przypomniał wszystkim zwłaszcza nauczycielom jaką drogę pokonali tegoroczni absolwenci od przedszkola do ukończenia szkoły podstawowej. Uczniowie klasy VI wraz z rodzicami na ręce pani dyrektor przekazali szkole prezent - kilka kompletów rękawiczek do sztandaru. (Zapewne bardzo się przydadzą i serdecznie dziękujemy za nie). Następnie pani dyrektor wręczyła absolwentom świadectwa oraz dyplomy, a wyróżnionym nagrody książkowe i listy gratulacyjne dla rodziców, a potem pozostałym najlepszym z poszczególnych klas. Na koniec uroczystości społeczność szkolna podziękowała pani dyrektor Bożenie Kaczmarczyk za 15 lat trudnej i pełnej wyrzeczeń pracy dyrektora szkoły. Kolejno dziękowali: pan wójt gminy Krasocin - p. Ireneusz Gliściński, tegoroczni absolwenci, reprezentaci wszystkich klas, nauczyciele, rodzice, emeryci. Zakończenie roku dostarczyło wielu łez i wzruszeń, długo zostanie w naszej pamięci.

A przed nami długo wyczekiwane wakacje. Drodzy uczniowie odpoczywajcie bezpiecznie i zdrowo. Do zobaczenia po wakacjach w przyszłym roku szkolnym.

Konkurs na najładniejszy zeszyt rozstrzygnięty

Po raz drugi w tym semestrze komisja konkursowa nagrodziła uczniów, którzy posiadali estetyczne zeszyty przedmiotowe. Oto lista nagrodzonych:

Dyksiński Błazej  kl. I

Wijas Oliwia kl. I

Uranek Michał kl. I

Kowalczyk Bartłomiej kl. II

Robak Kamila kl. IV

Wypych Karolina kl. IV

Żarnatal Wiktoria kl. IV

Wrona Wiktoria kl. V

Gratulujemy!!!

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szk. 2012/2013

26 czerwca w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Zarządu SU. Kandydatek było pięć. Każda musiała przedstawić się i zaprezentować swój program. Wystąpienie Kamili Robak z klasy V podobało się najbardziej i dlatego  w tajnym głosowaniu to ona otrzymała największą ilość głosów. A oto skład nowego  Zarządu  SU:

Kamila Robak - przewodnicząca

Karolina Kłoczko - zastępca

Martyna Dobosz - skarbnik

Gratulujemy!!!

Akcja "Nakrętki

LIDERZY   W   ZBIÓRCE    NAKRĘTEK

25 czerwca 2012 rok

1. Grabiec Patryk – 4035 sztuk
          2. Zatorski Szymon  - 3200 sztuk
          3. Raczyński Jakub – 2715 sztuk
          4. Ślęzak Wiktor – 2520 sztuk
          5. Krzemiński Mateusz – 2000 sztuk
          6. Bordoliński Patryk – 1450 sztuk
          7. Uranek Michał – 1220 sztuk

Wycieczka do Kielc

W dniu 20 czerwca 2012 roku odbyła się wycieczka do Kielc. Wzięli w niej udział członkowie LOP z klasy IV i V. Naszym głównym celem było uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez p. Beatę Antoszewską w siedzibie LOP. Tematyka zajęć dotyczyła ekologii i ochrony środowiska w odniesieniu do lasu. Zajęcia prowadzone były w formie grupowej rywalizacji. Różnorodność zadań dawała szansę wykazania się wiadomościami i umiejętnościami każdego uczestnika. Wszyscy wspaniale współpracowali w grupach, dzięki czemu otrzymali drobne nagrody. Uczestnicy zajęć nie tylko powtórzyli posiadane już wiadomości ,ale też zdobyli wiele nowych, dzięki obejrzeniu filmów edukacyjnych. Następnie poszliśmy obejrzeć niszczycielską działalność wody i wiatru w rezerwacie geologicznym Kadzielnia. Przy okazji obserwowaliśmy skutki działalności wydobywczej człowieka i amfiteatr. Były pamiątkowe zdjęcia i deklaracje, że jeszcze tu wrócimy, aby obejrzeć jaskinie.