Nawigacja

 • Oliwier Włodarczyk Laureatem IV Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową

  Oliwier Włodarczyk Laureatem IV Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową

  W dniu 14 grudnia 2018 roku jury  konkursowe wybrało  najlepsze prace Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową. Spośród 31 szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez 64 uczniów szkół podstawowych nagrodzono 10. Wśród nagrodzonych prac znalazła się również szopka wykonana przez ucznia klasy VII, Oliwiera Włodarczyka.

  8 stycznia 2019 roku w Auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach odbyła się  Uroczysta Gala wręczenia dyplomów i nagród.

  Oliwier Włodarczyk Laureatem IV Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową - Obrazek 1    Oliwier Włodarczyk Laureatem IV Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową - Obrazek 2  Oliwier Włodarczyk Laureatem IV Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową - Obrazek 3 

  GRATULUJEMY!

 • KOLĘDNICY MISYJNI

  KOLĘDNICY MISYJNI

  "Najmniejsza pomoc jest  warta więcej
  niż największe współczucie".

  KOLĘDNICY MISYJNI DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM CZOSTKOWA, LUDYNI I DĄBRÓWKI, ZA OKAZANĄ  ŻYCZLIWOŚĆ I DOBRE SERCE.

  Dwie grupy kolędnicze, podczas 3 dni kolędowania,  zebrały kwotę  1710 zł.

  Informacja o sytuacji dzieci w krajach, którym w tym roku pomagają Kolędnicy Misyjni

  Burundi to jeden z pięciu najbiedniejszych krajów świata. Ponad 60 % ludności żyje poniżej granicy ubóstwa. Jednym z wielkich problemów tego kraju jest brak wody. Około połowa ludności nie ma dostępu do wody pitnej. Brakuje szpitali, przychodni, wykwalifikowanego personelu i materiałów medycznych. Tylko 71% małych Burundyjczyków uczęszcza do szkoły. Większość. Rodzin nie stać na zakup wymaganego przez szkołę mundurka, książek i przyborów szkolnych. Wiele burundyjskich dzieci musi pracować, aby pomóc w utrzymaniu rodziny. Dużo dzieci żyje na ulicy, wiele też cierpi z powodu głodu i nieożywienia. Dramatyczna jest też sytuacja dzieci niepełnosprawnych. Nie tylko nie mają szans na pomoc medyczną, ale również nie mogą uczestniczyć w życiu społecznym.

  Również w Rwandzie ponad 63% mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa. Rodzice posyłają swoje dzieci do pracy zamiast do szkoły. Nieletni pracownicy za ciężką pracę otrzymują niewielkie wynagrodzenie. W Rwandzie brakuje dobrze przygotowanych nauczycieli, brakuje personelu medycznego i lekarstw. Wiele dzieci żyje na ulicy. Nie wszystkie dzieci rwandyjskie mają akty urodzenia. Ponad 35% niemowląt ich nie posiada, a co za tym idzie, pozbawione są jakiejkolwiek ochrony ze strony państwa.

  Dzięki pomocy Papieskiego Dzieła Misyjnego dzieci ponad tysiąc dzieci codziennie otrzymuje dużą filiżankę płatków owsianych.

  Po ukończeniu szkoły dzieci otrzymują dwie kozy i nasiona do uprawy ogródka.
  Po dwóch latach są w stanie oddać kozy młodszym koleżankom i kolegom.

  My też swoją pomocą chcemy wspierać projekty ,, Samopomocy w Burundi”

  KOLĘDNICY MISYJNI - Obrazek 1  KOLĘDNICY MISYJNI - Obrazek 2

 • Święta Bożego Narodzenia

  Święta Bożego Narodzenia

  Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym 2019 roku. 
   

 • Teatr w naszej szkole

  Teatr w naszej szkole

   

  Dnia 18 grudnia 2018 r. w szkole gościliśmy  aktorów Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku.  Zaprezentowali oni  uczniom  klas IV – VIII sztukę „Balladyna” na motywach dramatu J. Słowackiego.Wszyscy byli pod wrażeniem gry aktorów, którzy w bardzo sugestywny sposób pokazali historię głównej bohaterki owładniętej żądzą władzy. Atmosferę tajemniczości i grozy potęgowała odpowiednio dobrana muzyka.

  Dodatkowo na wyobraźnię oddziaływały kolorowe kostiumy, rekwizyty i dekoracja.

     Spektakl okazał się dla widzów doskonałą lekcją i niesamowitym przeżyciem skłaniającym do refleksji nad własnym życiem i otaczającą rzeczywistością.

 • W Multikinie

  W Multikinie
  11.12.2018

  Aby poczuć atmosferę zbliżających się Świąt, ósmoklasiści wybrali się 11 grudnia do Multikina w Kielcach na romantyczną komedię "Miłość jest wszystkim".  Czas przedświątecznej gorączki, kiedy do miasta przypłynął niezwykły Święty Mikołaj był  prawdziwym chaosem, który zburzył doskonałe plany ludzi i uruchomił lawinę wyjątkowych zdarzeń. Film wprowadził wszystkich w radosny świąteczny nastrój i utwierdził  w przekonaniu, że miłość jest wszystkim - wystarczy w nią tylko uwierzyć.

 • I Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową

  10 XII 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie, odbył się finał I Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Wśrd laureatów konkursu znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Natalia Robak(klasa VIII), która zajęła I miejsce i Daria Kaczmarczyk - III miejsce.

  Gratulujemy!

 • XI Gminno- Parafialny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

  XI Gminno- Parafialny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

  W dniu 7 grudnia 2018 w  Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie odbył się XI Gminno- Parafialny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.  Podobnie jak w poprzednich edycjach, zasadniczym celem konkursu  było pobudzanie uczniów do aktywnych działań twórczych oraz  rozbudzanie zainteresowań polskimi tradycjami bożonarodzeniowymi. W roku Jubileuszowym100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę podczas wykonywania szopki należało też uwzględnić elementy patriotyczne.

  Dwie szopki wytypowane przez komisję spośród tych szopek, które zgłoszono do konkursu  na etapie szkolnym reprezentowały naszą szkołę podczas Konkursu Gminnego. Prace naszych uczennic  zostały bardzo wysoko ocenione przez   jury konkursu. W kategorii klas IV- VIII  szopka wykonana przez Olę i Zuzię Jaśkiewicz oraz Julię Włodarczyk zajęła I miejsce , a szopka wykonana przez uczennice klasy II  Zuzię Budzowską i Sandrę Barańską zdobyła II miejsce.

  Gratulujemy

 • II Gminny Turniej Badmintona, przeprowadzony w ramach Programu „Shuttle Time”

  II Gminny Turniej Badmintona, przeprowadzony w ramach Programu „Shuttle Time”

  W dniu 28 XI 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie odbył się II Gminny Turniej Badmintona, przeprowadzony w ramach programu „Shuttle Time”. W turnieju uczestniczyły drużyny ze szkół podstawowych w Krasocinie, Czostkowie i Mieczynie. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach. Każda szkoła mogła być reprezentowana przez 8 zawodników

  Nasi sportowcy wywalczyli następujące lokaty:

  W kategorii klas  IV - VI

  Dziewczęta

  Zuzanna Jaśkiewicz –III miejsce

  Julia Włodarczyk  – IV miejsce

  Chłopcy

  Jakub Sobczyk – III miejsce

  Szymon Nieckarz – IV miejsce

  W kategorii klas  VII  - VIII i III gimnazjum

  Dziewczęta

  Natalia Robak – I miejsce

  Oliwia Wijas – II miejsce

  Chłopcy

  Dominik Sobczyk – III miejsce

  Szymon Wojtasiński – V miejsce

  Zwycięzcy otrzymali w nagrodę puchary i statuetki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

  Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów.

   

 • MIKOŁAJKI 2018

  MIKOŁAJKI 2018
 • Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Świat lasu w oczach dzieci i młodzieży”

  Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Świat lasu w oczach dzieci i młodzieży”

  Nikola Wijas i Łucja Koszyka, uczennice klasy IV zostały laureatkami Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Świat lasu w oczach dzieci i młodzieży"...więcej

 • Akcja charytatywna "Pomóż i Ty"

  Akcja charytatywna "Pomóż i Ty"

  Zakończyliśmy akcję rozprowadzania cegiełek na rzecz fundacji osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z siedzibą w Gdyni. W tym roku pomagaliśmy 15-letniemu Łukaszowi Flisowi z dziecięcym  porażeniem mózgowym, który potrzebował  specjalistycznego sprzętu do codziennej rehabilitacji.

  Od września, kiedy to nasza szkoła otrzymała startowy pakiet kart, sprzedaliśmy 25 sztuki.  Pieniądze, w kwocie 50 zł  przekazaliśmy Fundacji. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji  za życzliwość, dobroć i otwartość na problemy drugiego człowieka.

                                                                                                       Samorząd Uczniowski

 • 100 - lecie niepodległości Polski - uroczystości w Krasocinie