• Projekty w szkole

Projekty:

•  Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkoły podstawowej

• " Dzień Bezpiecznego Internetu"

• " 5 porcji warzyw i owoców"

• " Szkoła bez przemocy"

• " Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Edukacji w 2010r" - Pomoc rzeczowa - tablica interaktywna

• "Radosna Szkoła"

• "Dbam o ciało i kondycję" zajęcia na basenie

• "Woda nie jest taka straszna" zajęcia na basenie

• "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"

• "Newsfoto-oko"

• "Śladem legend świętokrzyskich"

• "Ugruntowanie i wyrównanie poziomu wiedzy matematycznej w klasach IV - VI szkoły podstawowej"

Doposażenie kuchni i stołówki w ramch projektu "Posiłek w szkole" (rok szkolny 2023/2024)
          - zakup nowych sprzętów i akcesoriów kuchennych oraz mebli na stołówkę - kwota 25 000 zł.

Wyposażenie pracowni dydaktycznych

Od 14 lutego 20011roku nasza placówka bierze udział w kolejnym projekcie edukacyjnym adresowanym do uczniów klas młodszych. Nosi on tytuł "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III". Projekt zostanie zakończony 21 czerwca 2013 roku. Ma on na celu wspomóc wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego na I etapie edukacyjnym w zakresie indywidualizacji nauczania w klasach I-III. Organizowane zajęcia pozalekcyjne finansowane będą w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

W naszej placówce prowadzone są :

- zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji - 60 godzin dla 14 uczniów w dwóch gupach,

- zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych: 60 godzin dla 13 uczniów w dwóch grupach

- Zajęcia rozwijające zaiteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych, ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno - przyrodniczych:30 godzin dla 7 uczniów,

- gimnastyka korekcyjna: 30 godzin dla 7 uczniów.

W ramach projektu zostanie doposażona baza dydaktyczna szkoły na kwotę 2942zł

UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY

W roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła relizuje już III etap projektu pt.:"Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Zajęcia pozalekcyjne skupiają uczniów klasy I wokół trzech ośrodków zainteresowań, służących rozwijaniu umiejętności w obrębie "kompetencji kluczowych".Istota projektu oparta jest o założenia teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Wielofunkcyjne środki dydaktyczne ułatwiają stymulowanie rozwoju dziecka wieloaspektowo i wielowymiarowo.

24 maja - 25 czerwca 2010 r. realizowaliśmy projekt "Dbam o ciało i kondycję" w ramach Programu Integracji Społecznej. Były to zajęcia na basenie połączone z lekcją pływania pod okiem instruktora. Miały on zachęcić uczniów do aktywnego stylu życia oraz do uprawiania sportu.

UWAGA !!!  UWAGA !!!  UWAGA!!!

08 lutego - 15 marca 2010 r. realizowaliśmy projekt "Woda nie jest taka straszna"

w ramach Programu Integracji Społecznej

Oferta skierowana jest przede wszystkim dla uczniów o utrudnionym dostępie i możliwości rozwijania swoich umiejętności sportowych.

Projektem objętych będzie 18 beneficjentów z klas IV – VI w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Oferta ta pozwoli uczniom nauczyć się pływać, doskonalić tę umiejętność na basenie oraz pokonać strach przed wodą. Zajęcia na basenie korygują niewielkie wady postawy, hartują organizm oraz poprawia ogólną sprawność organizmu. Miedzy innymi uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami bezpiecznego odpoczynku w wodzie i na basenie oraz udzielania pierwszej pomocy tonącemu.

Ponadto lekcje pływania zainteresują dzieci sportem oraz będą promować zdrowy styl życia i zachęcać do aktywności ruchowej.

Cele  i zadania ucznia:

- nauka pływania pod okiem fachowców,

- doskonalenie umiejętności pływania,

- pokonywanie strachu przed wodą,

- poprawa sprawności organizmu i korygowanie wad postawy,

- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w wodzie i na basenie,

-poznanie elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy tonącemu.

Sposoby i metody realizacji:

- zajęcia pozalekcyjne na basenie,

- lekcje z instruktorem pływania,

- lekcje z ratownikiem.

Osiągnięcia beneficjenta:

·  Poprawa własnej samooceny i poczucia własnej wartości,

·     Poprawa sprawności organizmu i korygowanie wad postawy u dzieci,

·     Pływa samodzielnie,

·     Pokonuje strachu przed wodą,

·     Zna zasady bezpiecznego wypoczynku w wodzie i nad wodą.

·     Zna zasady udzielania pierwszej pomocy tonącemu,

·   Poznaje aktywną formę spędzania czasu wolnego i wypoczynku.