• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie

Środa 16.01.2019

logo : https://www.bip.gov.pl/

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W CZOSTKOWIE

"PRAWDZIWIE WIELKI JEST TEN CZŁOWIEK, KTÓRY CHCE SIĘ CZEGOŚ NAUCZYĆ"

Wiadomości

• Oliwier Włodarczyk Laureatem IV Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową

W dniu 14 grudnia 2018 roku jury  konkursowe wybrało  najlepsze prace Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową. Spośród 31 szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez 64 uczniów szkół podstawowych nagrodzono 10. Wśród nagrodzonych prac znalazła się również szopka wykonana przez ucznia klasy VII, Oliwiera Włodarczyka.

8 stycznia 2019 roku w Auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach odbyła się  Uroczysta Gala wręczenia dyplomów i nagród.

GRATULUJEMY!

• KOLĘDNICY MISYJNI

"Najmniejsza pomoc jest  warta więcej
      niż największe współczucie".

KOLĘDNICY MISYJNI DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM CZOSTKOWA, LUDYNI I DĄBRÓWKI, ZA OKAZANĄ  ŻYCZLIWOŚĆ I DOBRE SERCE.

Dwie grupy kolędnicze, podczas 3 dni kolędowania,  zebrały kwotę  1710 zł.

Informacja o sytuacji dzieci w krajach, którym w tym roku pomagają Kolędnicy Misyjni

Burundi to jeden z pięciu najbiedniejszych krajów świata. Ponad 60 % ludności żyje poniżej granicy ubóstwa. Jednym z wielkich problemów tego kraju jest brak wody. Około połowa ludności nie ma dostępu do wody pitnej. Brakuje szpitali, przychodni, wykwalifikowanego personelu i materiałów medycznych. Tylko 71% małych Burundyjczyków uczęszcza do szkoły. Większość. Rodzin nie stać na zakup wymaganego przez szkołę mundurka, książek i przyborów szkolnych. Wiele burundyjskich dzieci musi pracować, aby pomóc w utrzymaniu rodziny. Dużo dzieci żyje na ulicy, wiele też cierpi z powodu głodu i nieożywienia. Dramatyczna jest też sytuacja dzieci niepełnosprawnych. Nie tylko nie mają szans na pomoc medyczną, ale również nie mogą uczestniczyć w życiu społecznym.

• Święta Bożego Narodzenia

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym 2019 roku.

• Teatr w naszej szkole

Dnia 18 grudnia 2018 r. w szkole gościliśmy  aktorów Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku.  Zaprezentowali oni  uczniom  klas IV – VIII sztukę „Balladyna” na motywach dramatu J. Słowackiego.Wszyscy byli pod wrażeniem gry aktorów, którzy w bardzo sugestywny sposób pokazali historię głównej bohaterki owładniętej żądzą władzy. Atmosferę tajemniczości i grozy potęgowała odpowiednio dobrana muzyka.

Dodatkowo na wyobraźnię oddziaływały kolorowe kostiumy, rekwizyty i dekoracja.

Spektakl okazał się dla widzów doskonałą lekcją i niesamowitym przeżyciem skłaniającym do refleksji nad własnym życiem i otaczającą rzeczywistością.

• W Multikinie
      11.12.2018

Aby poczuć atmosferę zbliżających się Świąt, ósmoklasiści wybrali się 11 grudnia do Multikina w Kielcach na romantyczną komedię "Miłość jest wszystkim".  Czas przedświątecznej gorączki, kiedy do miasta przypłynął niezwykły Święty Mikołaj był  prawdziwym chaosem, który zburzył doskonałe plany ludzi i uruchomił lawinę wyjątkowych zdarzeń. Film wprowadził wszystkich w radosny świąteczny nastrój i utwierdził  w przekonaniu, że miłość jest wszystkim - wystarczy w nią tylko uwierzyć.

• 10 XII 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie, odbył się finał I Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Wśrd laureatów konkursu znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Natalia Robak(klasa VIII), która zajęła I miejsce i Daria Kaczmarczyk - III miejsce.

Gratulujemy!

• XI Gminno- Parafialny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W dniu 7 grudnia 2018 w  Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie odbył się XI Gminno- Parafialny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.  Podobnie jak w poprzednich edycjach, zasadniczym celem konkursu  było pobudzanie uczniów do aktywnych działań twórczych oraz  rozbudzanie zainteresowań polskimi tradycjami bożonarodzeniowymi. W roku Jubileuszowym100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę podczas wykonywania szopki należało też uwzględnić elementy patriotyczne.

Dwie szopki wytypowane przez komisję spośród tych szopek, które zgłoszono do konkursu  na etapie szkolnym reprezentowały naszą szkołę podczas Konkursu Gminnego. Prace naszych uczennic  zostały bardzo wysoko ocenione przez   jury konkursu. W kategorii klas IV- VIII  szopka wykonana przez Olę i Zuzię Jaśkiewicz oraz Julię Włodarczyk zajęła I miejsce , a szopka wykonana przez uczennice klasy II  Zuzię Budzowską i Sandrę Barańską zdobyła II miejsce.

• II Gminny Turniej Badmintona, przeprowadzony w ramach Programu „Shuttle Time”

W dniu 28 XI 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie odbył się II Gminny Turniej Badmintona, przeprowadzony w ramach programu „Shuttle Time”. W turnieju uczestniczyły drużyny ze szkół podstawowych w Krasocinie, Czostkowie i Mieczynie. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach. Każda szkoła mogła być reprezentowana przez 8 zawodników

Nasi sportowcy wywalczyli następujące lokaty:

W kategorii klas  IV - VI

Dziewczęta

Zuzanna Jaśkiewicz –III miejsce

• Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Świat lasu w oczach dzieci i młodzieży”

Nikola Wijas i Łucja Koszyka, uczennice klasy IV zostały laureatkami Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Świat lasu w oczach dzieci i młodzieży"...więcej

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie
      Czostków 83