Nawigacja

Kontakt


 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie
  Czostków 83
  29-105 Krasocin
 • 041 391 70 38

Nawigacja

  Piątek 23.03.2018

  liczba odwiedzin: 654895

  logo : https://www.bip.gov.pl/

   

  SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W CZOSTKOWIE

  "PRAWDZIWIE WIELKI JEST TEN CZŁOWIEK, KTÓRY CHCE SIĘ CZEGOŚ NAUCZYĆ" 

  Jan Paweł II

   

  Wiadomości

  • W nocy z 20 na 21 marca słońce wchodzi w znak Barana. Zaczyna się astronomiczna wiosna, pora roku od zarania dziejów oczekiwana z niecierpliwością i witana z radością. Dzieci zaczną wypatrywać pierwszego bociana - zwiastuna wiosny i pójdą topić Marzannę. Śniegi stopnieją, trawa się zazieleni, a ptaki zaczną radośnie ćwierkać. Dziś wiemy, że taka jest kolej rzeczy, ale nasi pradziadowie myśleli trochę inaczej. Sądzili, że wiosna nadejdzie szybciej, jeśli jej w tym pomogą. Dlatego przygotowywali się do niej bardzo starannie.

  • 9 marca uczniowie klas I - III mieli okazję pojechać do  włoszczowskiego  Domu Kultury, gdzie Kielecki Teatr Lektur zaprezentował sztukę "Domek z piernika" .  Była to „piękna bajka o dobrym wychowaniu”. Spektakl „Domek z piernika” to historia inspirowana opowieścią o Jasiu i Małgosi. Najmłodsi widzowie mogli zobaczyć połączenie gry aktorskiej z teatrem lalkowym. Na scenie nie zabrakło tańca, śpiewu, a także sprytnie przemycanej nauki oraz sporej dawki wiedzy ekologicznej.

    

  • Drogie Panie, w dniu Waszego Święta życzymy, abyście odnalazły:
   "W ciszy swoje myśli i marzenia,
   W bliskich osobach siłę i piękno stworzenia,
   W otaczającym świecie radość istnienia,
   W kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia,
   A w sobie miłość".

  • Uczennice naszej szkoły wzięły udział w V Grand Prix Powiatu  Włoszczowskiego  w Tenisie Stołowym odbywającym się pod  patronatem Starosty Włoszczowskiego Jerzego Suligi. Całość obejmowała cykl czterech turniejów  indywidualnych (rozgrywanych od listopada do lutego), w których mógł wziąć udział każdy miłośnik tej dyscypliny.  10 lutego 2018 r. został rozegrany ostatni turniej, po którym nastąpiło podsumowanie wyników.

   W klasyfikacji generalnej, po czterech turniejach, w kategorii dziewcząt klas IV- VI szkół podstawowych  Zuzanna Jaśkiewicz zajęła II miejsce, a w kategorii dziewcząt klas VII szkół podstawowych i gimnazjów  Natalia Robak zajęła I miejsce, a Oliwia Wijas IV miejsce.

  • Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy.

   Pamiętaj: TWOJE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SĄ NAJWAŻNIEJSZE!

    

   • Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz
   • Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja
   • Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im
   • Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze
   • Do uprawiania sportów zimowych wybieraj miejsca bezpieczne
  • Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku. Szczególnie w tych  dniach warto i trzeba składać podziękowania za ciepło, dobro i miłość płynącą z serc babć i dziadków.

   W dniu 25 stycznia w progach naszej szkoły gościło wielu miłych gości. Uczniowie  zaprosili seniorów do „Smerfnego lasu” - sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Przedszkolaki oraz dzieci z klas młodszych poprzez przepełnione radością,  śpiewem, tańcem i muzyką występy artystyczne wyrazili swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla  babć i  dziadziusiów.

  • Julia Bodzioch (klasa I) i Dawid Paluch (klasa III) wyróżnieni w konkursie wojewódzkim, organizowanym w ramach VII ŚDBI.

   W dniu 5 lutego  2018 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbyły się zajęcia warsztatowe, dyskusje panelowe, prezentacje, pogadanki i podsumowanie konkursu „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

   Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu to przedsięwzięcie organizowane już po raz siódmy przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

  • W piątek 26 stycznia uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelnika biblioteki. Uroczystość odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie. Po przywitaniu, dyrektor biblioteki p. Aleksandra Klim przeczytała dzieciom opowiadanie pt. "Księga z białymi stronami z książki". Następnie dzieci złożyły przysięgę poszanowania książek. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia pani dyrektor wręczyła każdemu pierwszoklasiście pamiątkową książkę, kartę czytelnika biblioteki oraz zakładkę z zasadami dbania o książki.

  • Nasza szkoła przystąpiła do akcji ekologicznej organizowanej przez Fundację Arka - „Jeśli, kochasz dzieci, nie pal….odpadami”. Przeprowadzono pogadanki i dyskusje na temat „Czyste powietrze- zdrowy człowiek”. Zwracano uwagę, że wszyscy ludzie bez względu na swój wiek, są odpowiedzialni za czystość środowiska: powietrza, wody, gleby. Zachęcano do segregowania śmieci. Dzięki ustawieniu w szkole specjalnych pojemników, zakupionych przez Urząd Gminy w Krasocinie, każdy może zachować się jak prawdziwy przyjaciel przyrody- np. plastikowe butelki wrzucić do pojemnika, zamiast do …..pieca. Zakrętki zaś można oddać potrzebującym, chorym dzieciom, dzięki czemu będą mogły uzyskać pomoc w leczeniu lub rehabilitacji.
               Uczniowie wszystkich klas wzięli również udział w szkolnych konkursach: plastycznym, literackim oraz informatycznym. Duży nacisk położono na samodzielność wykonania pracy (plastycznej, literackiej) oraz pomysłowość. Najlepsze prace nagrodzono, ale największą nagrodą dla nas wszystkich będzie czyste powietrze, jeśli wszyscy o nie zadbamy.

  • "Kocham mocno Babcię, Dziadka - to nie żarty moi mili. Dzisiaj im życzenia składam, by sto latek jeszcze żyli".     "Kochana Babciu! Jak można pomieścić w sobie, tyle troski, ciepła i miłości. Jak można podarować innym tyle uśmiechu, dobroci i radości. Jak można zdobyć zdolność by w trudnych chwilach nieść pociechę. Jak można powiedz Babciu stać się jak Ty, cudownym człowiekiem?"

   www.wspolczesna.pl    
    

  Aktualności

  Kontakt


  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie
   Czostków 83
   29-105 Krasocin
  • 041 391 70 38

  Galeria zdjęć