• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie

Poniedziałek 22.10.2018

logo : https://www.bip.gov.pl/

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W CZOSTKOWIE

"PRAWDZIWIE WIELKI JEST TEN CZŁOWIEK, KTÓRY CHCE SIĘ CZEGOŚ NAUCZYĆ"

•

11 października 2018 r. 19 uczniów naszej szkoły pod opieką wychowawców  wzięło udział w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przybyliśmy na Jasną Górę, aby świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.  Punktem kulminacyjnym naszej pielgrzymki była Msza św., której  przewodniczył  abp. Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski w koncelebrze z  bp. radomskim  Henrykiem Tomasikiem, duszpasterzem  rodziny szkół papieskich w Polsce. W nabożeństwie uczestniczyło około 14 tysięcy  uczniów  z 300 szkół z Polski i Białorusi. Cieszymy się, że mogliśmy być w tym gronie.

• Dzień Edukacji Narodowej

"Najlepszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku – jest wykształcenie"

• Pierwsze tegoroczne sukcesy naszych uczniów

11 października 2018 r. o godzinie 15.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyła się uroczystość podsumowania XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W kategorii uczniów klas IV - VI wyróżnienie zdobył Jakub Robak (klasa V)

W kategorii uczniów klas I - III - III miejsce zdobył Szymon Kaczmarczyk (klasa I), wyróżnienia otrzymali: Bartosz Mróz (klasa III), Mikołaj Bąk (klasa I) oraz Zuzanna Robak (klasa II).

• Gminny przegląd prozy i poezji patriotycznej

„Polsko suwerenna i niepodległa, Polsko triumfu i chwały, chroń naszych ziem krwawo zdobytych, wraz z Twoim stróżem, orłem białym.”

Dominika Napora (klasa II) i Katarzyna Lewandowska (klasa VI) reprezentowały naszą szkołę w "Gminnym przeglądzie prozy i poezji patriotycznej "organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie.  Recytując patriotyczne teksty, dziewczęta uczciły przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Wesoła lekcja historii
      08.10.2018

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w naszej  szkole odbył się pokaz historyczny "Ku niepodległej" w wykonaniu Grupy Artystycznej Rekonstrukto. Program upamiętniał 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego. Omówiono powstania narodowe, sytuacje Polaków pod zaborami, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego, ekwipunek i uzbrojenie oraz kulturę i sztukę patriotyczną. Podczas tej lekcji historii uczniowie mieli okazje obejrzeć stroje z epoki, kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Można też było przebrać się w strój szwoleżera, kosyniera lub innego powstańca albo zaprezentować się jako oficer I brygady Legionów Polskich.

• W cyrku
      25.09.2018

Dnia 25 września w szkole gościliśmy cyrk "Szok".Artyści zaprezentowali pokazy żonglerki, tresury zwierząt,akrobatyki. Uczniowie mieli również możliwość stać się przez chwilę artystami cyrkowymi. Wszyscy bawili się świetnie.

•  W  mobilnym labolatorium
      14.09.2018

Dnia 14 września uczniowie klas V-VIII odwiedzili  w Komornikach mobilne labolatorium Naukobus Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Ponad godzinę  mogli samodzielnie korzystać z prezentowanych eksponatów i eksperymentować. Zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki pomagali  edukatorzy. Nauka poprzez zabawę wszystkim bardzo się podobała.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - 03.09.2018 r. o godz. 9.30.

W tym dniu uczniowie otrzymają podręczniki.

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie
      Czostków 83