• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie

Piątek 22.06.2018

logo : https://www.bip.gov.pl/

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W CZOSTKOWIE

"PRAWDZIWIE WIELKI JEST TEN CZŁOWIEK, KTÓRY CHCE SIĘ CZEGOŚ NAUCZYĆ"

Wiadomości

• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 ODBĘDZIE SIĘ 22 CZERWCA 2018 ROKU O GODZ. 9.30

• Dnia 5 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zmaganiach sportowych. Tym razem był to trójbój lekkoatletyczny, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Kozłowie. W zawodach rywalizowało pięć zespołów. Zarówno dziewczętom jak też chłopcom nie udało się pokonać jedynie gospodarzy. Obie drużyny z naszej szkoły uplasowały się na drugim miejscu.
      Skład drużyny dziewcząt: Daria Kaczmarczyk, Zuzanna Włodarczyk, Natalia
      Robak ( klasa VII) oraz Julia Włodarczyk, uczennica klasy V.
      Skład drużyny chłopców: Szymon Wojtasiński, Tobiasz Banasik, Błażej Dyksiński, Michał
      Uranek, uczniowie klasy VII.
      W rywalizacji indywidualnej najlepsze wyniki z naszej szkoły osiągnęli: w kategorii dziewcząt Natalia Robak ( miejsce III), a w kategorii chłopców Szymon Wojtasiński ( miejsce III).

• Wiersz Ady  Dyksińskiej, uczennicy klasy IV,  ,, Nie jest trudno być dobrym!”otrzymał II miejsce w V edycji Konkursu Muzealnego „Gdy myślę misje..” .

W tym samym konkursie wyróżnienie za pracę plastyczną zdobył Filip Jamorski, uczeń  klasy III.

Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży z całej Polski a jego organizatorem było Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie. Głównym celem Konkursu było zainteresowanie i przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci i działalności o. Mariana Żelazka SVD w setną rocznicę Jego urodzin -  nestora polskich misjonarzy, kandydata do Pokojowej Nagrody Nobla.

• Z okazji Dnia Dziecka, życzymy Wam drodzy uczniowie, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń. Niech spełniają się Wasze pragnienia !

• Oliwia Wijas i Natalia Robak zwyciężyły (w swojej kategorii) w Turnieju Masters Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego, który został rozegrany dn. 29 maja 2018 r. w Bilczy.

W rozgrywkach brała udział elita tenisistów, czyli ósemka najlepszych zawodniczek i zawodników w swoich kategoriach wiekowych z województwa świętokrzyskiego.   W roku szkolnym 2017/2018 rozegrano trzy turnieje kwalifikacyjne, w wyniku których uzyskano rozstawienia do zawodów indywidualnych o tytuł mistrza województwa. Do śc
    • 28 maja 2018 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły pod opieką wychowawców wyjechali do Włoszczowy na spektakl pt.: „Plastusiowy Pamiętnik”. Sztuka oparta była na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu przenieśli uczniów w kolorowy świat pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe.

„Fiku – miku! Wyobraźnia jest wspaniała!

Fiku – miku! Wyobraźnię trzeba mieć!

•  25 maja 2018 r. na hali  sportowej  Szkoły  Podstawowej w Bilczy  rozegrany został finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych dziewcząt
      i chłopców w drużynowym turnieju tenisa stołowego rocznik 2002-2004, organizowany przez   Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.

Dziewczęta rywalizowały nie tylko ze swoimi rówieśniczkami, ale również ze starszymi koleżankami z II i III klas szkół gimnazjalnych.  W swojej grupie pokanały reprezentację z SP Górno, II drużynę Gimnazjum w  Słupi Koneckiej. W półfinale zmierzyły się z I zespołem  reprezentującym Słupię Konecką. Mecz finałowy rozegrały z dziewczętami z Gimnazjum w Seceminie, zwyciężając wynikiem 3:1.

• W dniu 25 kwietnia 2018 r. w hali ZPO nr 1 we Włoszczowie odbył się finał Powiatowej Ligi Badmintona szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Po trzech turniejach, w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych, uczniowie  naszej szkoły zajęli II miejsce.

Wszystkie trzy turnieje wygrał Dominik Sobczyk, uczeń klasy VI, zajmując w ogólnej klasyfikacji I miejsce.

Emil Szydłosz ( klasa VI) zdobył   II miejsce, a Kacper Szydłosz ( klasa VI ) wywalczył IV miejsce.

W klasyfikacji drużynowej  reprezentacja uczniów z klasy VII zajęła IV miejsce z minimalną różnicą punktów do miejsca na podium. Indywidualnie w kategorii dziewcząt zwyciężyła Natalia Robak.

•  W dniu 22 maja 2018 r. na boisku Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie odbył się II Gminny Turniej Gier i Zabaw organizowany pod hasłem ,,Żyjmy Zdrowo na Sportowo”. W sportowych zmaganiach wzięli udział reprezentanci naszej szkoły: uczniowie klasy I i III ora ich rodzice. Po raz kolejny udowodniliśmy, że "sport u nas mocno stoi". Drużyna wywalczyła miejsce na podium.

Gratulujemy!

• Dzień Patrona Szkoły to dzień szczególny – to oddanie czci Ojcu Świętemu, głębsze poznanie jego nauki, szczególnie tej kierowanej do młodych, jak również tej kierowanej do nauczycieli i wychowawców. Święto Szkoły to również wielka lekcja patriotyzmu, ale także nauka bycia razem; nauka odpowiedzialności i międzyludzkiego współżycia.

W dniu 18 maja 2018 r. po raz kolejny mogliśmy przekonać się, że emocje związane z osobą Ojca Świętego nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu.

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie
      Czostków 83