• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie

Wtorek 16.01.2018

logo : https://www.bip.gov.pl/

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W CZOSTKOWIE

"PRAWDZIWIE WIELKI JEST TEN CZŁOWIEK, KTÓRY CHCE SIĘ CZEGOŚ NAUCZYĆ"

• „Jeżeli tak uroczyście
      obchodzimy narodzenie Jezusa,
      czynimy to dlatego, aby dać świadectwo,
      że każdy człowiek jest kimś jedynym
      i niepowtarzalnym…”

Serdecznych Świąt otulonych
      śniegiem i ciepłem rodzinnym
      oraz spełnienia marzeń i nadziei
      w Nowym 2018 Roku.

• W Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie odbył się X  Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.
      Szopka ucznia klasy III,  Filipa Jamorskiego otrzymała III miejsce, a  szopka Oliwiera Włodarczyka, ucznia klasy VI - wyróżnienie.

W dniu 11 grudnia 2017 roku jury konkursu wyłoniło najlepsze prace III Diecezjalnego Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową.

Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły, Karol Dobrzański. Praca ucznia klasy IV zdobyła wyróżnienie. Dodatkowym wyróżnieniem było to, iż biskup kielecki Jan Piotrowski poprosił, aby wylicytować dla Niego szopkę Karola.

• Dnia 13 grudnia w Szkole Podstawowej w Bukowie został rozegrany drużynowy turniej tenisa stołowego w czterech kategoriach. W trzech z nich uczniowie naszej szkoły  zajęli I miejsce,
      nie pozwalając się pokonać żadnej reprezentacji szkół z naszej gminy.

Nasi wspaniali tenisiści to:

Zuzanna Jaśkiewicz  kl. V

Martyna Uranek  kl. V

Oliwia Wijas  kl. VII

Natalia Robak  kl. VII

Emil Szydłosz  kl. VI

Dominik Sobczyk  kl. VI

Gratulujemy!

•  „…Dobroć jest cichym czynieniem tego,
       o czym inni mówią głośno..”

Jak co roku społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję szlachetnej paczki.
      Wszystkim, którzy  wspomogli akcję swoimi darami z serca DZIĘKUJEMY.

• „Wszyscy chcemy być bezpieczni w świat cyfrowy wyruszając, wymagajmy więc od innych, lecz od siebie zaczynając” Dzisiaj, w XXI wieku,  bezpieczne korzystanie z Internetu jest prawdziwym wyzwaniem. Już po raz VII Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z  Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach realizowało Projekt pod hasłem „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017”. Projekt ma na celu m.in.  upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu, kształtowanie właściwych postaw wobec mowy nienawiści, dyskryminacji i łamania praw człowieka. W tegorocznej edycji wzięło udział 191 szkół z województwa świętokrzyskiego. Spośród 158 prac przesłanych na konkurs, praca Katarzyny Lewandowskiej, uczennicy klasy V  zajęła I miejsce.Kasia w swojej prezentacji zamieściła  krótką wypowiedź, słowa skierowane do rówieśników, o tym jak postępować, aby Internet „był pomocą dla dorosłych i dla dzieci”. W krótkich wierszykach radziła  koleżankom i kolegom jak bezpiecznie surfować w Sieci. W nagrodę otrzymała kamerę Sony 4D oraz smartwatch’a.

• Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Błażej Dyksiński, Michał Uranek i Oliwia Wijas (klasa VII) zostali zakwalifikowani do II etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Nasza szkoła była współorganizatorem Gminnego Turnieju Badmintona ,,Shuttle Time”, który został rozegrany 24 listopada w Szkole Podstawowej w Krasocinie. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach. Każda szkoła mogła być reprezentowana przez 8 zawodników.
      Nasi sportowcy wywalczyli następujące miejsca:

w kategorii klas  IV - V

Julia Włodarczyk  – I miejsce

Zuzanna Włodarczyk – II miejsce

Chłopcy

Kacper Janicki – III miejsce

Szymon Nieckarz – IV miejsce

W kategorii klas  VI  - VII

• 23 listopada 2017 r. nasze utalentowane tenisistki wzięły udział w I rundzie nowej edycji Ligii Szkolnej Tenisa Stołowego 2017/ 2018, która rozegrana została w Bilczy.

Uczennice klasy VII Oliwia Wijas i Natalia Robak,  w swojej grupie dzielnie pokonały wszystkie rywalki i między sobą rozegrały mecz finałowy. Oliwia zajęła I , a Natalia II miejsce.

Razem z nimi o jak najlepsze miejsce w swojej grupie walczyły Zuzia Jaśkiewicz i Julia Włodarczyk, uczennice klasy V. Zuzia zajęła 9 miejsce na 36 zawodniczek w swojej kategorii.

• Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”, organizowanym przez: Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. Uczniowie mieli za zadanie przygotować indywidualnie w formie elektronicznej prezentację multimedialną  pt. „Mądrze, grzecznie i bezpiecznie korzystam z Internetu”.  Dzieci klas młodszych realizowali zadanie konkursowe w formie pracy plastycznej.

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie
      Czostków 83